Sari la conținut
Forum Roportal
Sw33t Angel

O poveste trista...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Era o dimineata ploioasa de aprilie.Soarele se ascunsese printre norii furiosi,care prevesteau oarecum ceea ce se va intampla.Alex a deschis ochii,a vazut cum se preling pe geam picaturile rupte dintr-un nor si si-a adus aminte ca asa,intr-o zi ploioasa de primavara,a inceput si povestea lui de dragoste.Se gandea melancolic la primul sarut pe care i-l furase Cristinei,la prima lor plimbare,la primul „te iubesc”.Nu ii venea sa creada ca totul a fost in zadar.Dar stia ca trebuie sa puna punct relatiei care ii aducea numai suferinta.

 

-"A fost asa frumos incat am crezut ca intr-o zi imi va arata si ea aceeasi dragoste pe care i-o arat eu,la randul meu.Dar nu.E prea rece si nepasatoare.Gandul imi zboara la prima luna in care am fost cu Cris.Cand am cunoscut-o,parea asa gingasa,neajutorata.Ploua iar ea statea in statie,astepta autobuzul,sa se duca la scoala.Nu avea umbrela,era uda toata.Eu m-am dus la ea si am stat amandoi sub umbrela mea,ferindu-ne de stropii reci.Mi-a zis „multumesc”,dar timid si cred ca nici nu il auzeam daca nu eram atat de atent la ea.Era frumoasa.Avea ochii mari si negrii,parul brunet,pana la umeri si era mai scunda ca mine.Imi placea,dar nu stiam ce sa ii spun si cum sa ii spun.In timp ce ma gandeam care sa-mi fie primele cuvinte adresate ei,a venit autobuzul.Eu asteptam alt numar,dar m-am urcat cu ea,nu puteam s-o las sa plece fara sa ii cer macar numarul de telefon.Ne-am asezat unul langa altul,dar nu ne vorbeam.Pana la urma,am spart gheatza si am intrebat-o cum o cheama.Mi-a spus „Cristina...”.Atunci am inceput sa vorbim,pana a trebuit sa coboram.Am dus-o pana la scoala,si acolo mi-a dat numarul ei de telefon.Eram asa fericit!Parca in momentul ala castigasem la loterie premiul cel mare.Am ajuns acasa si am sunat-o pe seara.Am stabilit sa ne intalnim in weekend,intr-un parc aproape de casa ei.Asteptam sa vina ziua asta cu sufletul la gura.Mai erau 3 zile...dar mi se pareau 3 ani.Si pana la urma,a venit si ziua cea mare.Cand am vazut-o,mi s-a luminat privirea si un zambet sters l-am citit pe buzele ei.M-am apropiat si,in incercarea de a o saruta pe obraz,am ajuns s-o sarut pe gura.Ma simteam ca la primul sarut,aveam emotii.Am stat impreuna toata ziua,si tot asa..pana astazi” - se gandea el.

 

Durerea de stomac cu care s-a trezit nu se datora oboselii sau a mancarii,ci mai degraba evenimentelor ce aveau sa se intample in ziua aceea.Astazi trebuia sa incheie o relatie ce dura de 2 ani de zile.Il durea,dar trebuia sa se termine.

 

-“Nu vreau sa o neindreptatesc nici pe ea.Nu sunt eu unic in lumea asta.Nu sunt nici prea frumos nici prea destept,dar am facut tot ce imi statea in puteri ca totul sa fie bine.Sa nu se termine.”

 

Alex simtea ca durerea de stomac se accentueaza.Simtea ca se sufoca.S-a imbracat repede si a iesit.Nu a lasat-o niciodata sa astepte pana acum si nu putea sa o faca nici de data asta.

 

In cateva minute a ajuns la locul intalnirii,ca de obicei ajunsese primul.Dupa cateva minute o vede apropiindu-se pe Cristina.Se hotarasc sa mearga la un caf

Editat de Sw33t Angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde-i rezumatul? :)

dar merita citita povestea...
E prea lungă...ne dor ochii... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"E prea lungă...ne dor ochii... :) "

 

 

Nu stiu ...eu nu oblig pe nimeni sa o citeasca..cine doreste..

Editat de Sw33t Angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit-o eu

faina povestea

desi cam prea melancolica...e improbabil sa se intample asa ceva in realitate..doar din asa ceva...poate ma insel...

oricum interesanta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am citit-o. E destul de veche dar tristă...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Angel, ingrozitor :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×