Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu sunt pictor profesionist si vad numai porcarii,prin galeriile bucurestene.daca vreti pictura adevarata,puteti intra pe site-ul meu : www.nitescubogdan.ro ,si spuneti-mi dupa aceea ce parere aveti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! O tehnica extraordinara, simtul culorii, tusa hotarata....mi-au placut mult peisajele dvs

Am si o intrebare: unde credeti ca este talentul, in ochi sau in mana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte faine peisajele si florile... toate is faine ...dar prea multi preoti si biserici :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
foarte faine peisajele si florile... toate is faine ...dar prea multi preoti si biserici :cheer:
satanista mica!!!!!

 

La ce biserici mergi cu temele alea din compozitii, ca imi par familiare... Sunt din Bucuresti?????????????

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
satanista mica!!!!!La ce biserici mergi cu temele alea din compozitii, ca imi par familiare... Sunt din Bucuresti?????????????
da,cateva sunt din bucuresti,dar nu toate! unele sunt de prin Arges! alea din Buc,sunt de la Antim,schitul Darvari si Sf Gheorghe!
satanista mica!!!!!La ce biserici mergi cu temele alea din compozitii, ca imi par familiare... Sunt din Bucuresti?????????????
merci,pt aprecieri,dar eu vroiam mai multe critici,ca sa ma mai corectez din cand in cand!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,cateva sunt din bucuresti,dar nu toate! unele sunt de prin Arges! alea din Buc,sunt de la Antim,schitul Darvari si Sf Gheorghe!merci,pt aprecieri,dar eu vroiam mai multe critici,ca sa ma mai corectez din cand in cand!

 

Am eu una, dar tine exclusiv de gustul meu si de ceea ce imi place la un tablou...

Iti dau doua exemple, ca poate e mai sugestiv

 

Asta imi place

 

Asta mai putin

 

In general folosesti culori prea pure, care creaza un contrast prea puternic. Nu exista o trecere naturala de la un plan cromatic la altul. Tablourile sunt socante prin nota de ireal, insa unele au o compozitie cromatica simpla. La portrete, o lumina mai dulce, mai blanda... mai ales la portretul tinerei.

 

Asta ar fi critica, lauda este legata in general de faptul ca reusesti sa abordezi cu usurinta atat peisajele cat si portretele- ceea ce nu e usor.

 

Felicitari. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×