Sari la conținut
Forum Roportal
tanase2002

Festivalul "Sighisoara Medievala"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mergeti la Sighisoara? In ultimul weekend din luna, intr 27-29 iulie se desfasoara editia a XV-a. Din ce am vazut o sa fie o editie speciala, plina de evenimente, care vrea sa readuca festivalul cum a fost acum cativa ani. cine vrea si e interesat gaseste programul festivalului, si multe alte informatii pe www.sighisoara-transilvania.ro Campinguri, centre de cazare pentru cei care vor sa prin gazda, hoteluri, pensiuni, optiuni sunt ptr toata lumea :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdea, numai ca festivalul asta nu mai e ce a fost odata... de cand a inceput sa fie mediatizat, parca s-a umplut de oameni ce "nu-si au locul" acolo. Pacat, :) inainte veneau alt gen de turisti... si era alta atmosfera.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
centre de cazare pentru cei care vor sa prin gazda, hoteluri, pensiuni, optiuni sunt ptr toata lumea

 

Nu asta e spiritul. Cind am fost ultima oara, prin 2000, din pacate, am dormit vreo 4 ore in 4 zile, si alea sub cerul liber (destul de frig pentru perioada asta a anului acolo, mai ales noaptea, ziua nu e bai, va zic ca sa stiti daca nu ati mai fost), in rest am hoinarit ici si colo. Cam asta era spiritul, nu sa te duci, sa te cazezi, sa te plimbi prin cetate 2-3 ore si dupa aia inapoi la cazare, sa te uiti la stiri la TV...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ce zic ca nu mai e ce a fost... :spiteful:

Exact asta ziceam si eu. Din pacate, mult prea multe nu mai sint cum au fost cindva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mergeam in liceu si era super fain ... ori varsta era de vina, ori organizarea era mai buna nu stiu ce sa zic ... ultima oara am fost in 2000 si mi s-a parut o manifestare comunista, regizata si am incetat sa mai merg ... pacat. nu mai e nici vama veche , nici sighisoara ... s-au dus vremurile bune :soc:

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daaa, televiziunile au stricat totul cu prea multa publicitate. ultima data cand am fost prin 2002 sau 2003 parca, m-a scos din sarite o echipa tv :NU TRECETI PE AICI, SE FILMEAZA, NU CALCATI CALBURILE, ELIBERATI ZONA... bleah. si cu vama tot televiziunile cu publicitatea lor au adus toti manelistii in weekend.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot in 2000 am fost si eu ultima data si imi amintesc de un bar, noi ii spuneam Timisoreana pentru ca intr-un an anterior avea agatata afara o reclama la berea respectiva, era undeva sub o scara si acolo se auzea muzica rock buna si atmosfera era super. Pe urma imi amintesc de dansurile ad-hoc, de muzica cintata la chitara prin colturile cetatii de "artisti" mai mult sau mai putin talentati, de berile reci la pahar de plastic baute pe scarile cetatii, de diversitatea participantilor: hippy, rockeri, punkisti, de spectacolele de teatru in aer liber etc.

Mai nou am auzit ca la barul "nostru" muzica rock a fost inlocuita cu maneaua :soc: . Ce tristete!

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×