Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Ciudat? Interesant? Arta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum vi se pare?

 

Nu sunt ale mele. Am primit lincaul pe ym de la niste prieteni.

[snapbacca]38281[/snapbacca]

 

ARTA - Arata suuuperb.

 

Pentru mine asta reprezinta - sa obtii un efect 3D numai din desen, prin jocul de umbre si lumini e ceva :roll:.

 

Oare daca ii chem fac ceva opera din asta de arta si pe trotuarul din fata blocului?

 

Si inca ceva: vad ca imita bine iluzia de groapa (ceea ce la noi in Ro. nici nu e cazul de arta, ca gropi sunt destule) - oare cum ar putea imita lipsa gropilor :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exceptional . Exceptional . Exceptional ! De nota 10+ , mi-au placut foarte mult !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum vi se pare?

 

Nu sunt ale mele. Am primit lincaul pe ym de la niste prieteni.

[snapbacca]38281[/snapbacca]

Nu sunt o noutate, sa stiti ca pot fi foarte derutante mai ales cele simple. De exemplu o cutie in mijlocul drumului....va spun si cum se procedeaza: Fotografiati obiectul, apoi puneti filmul intr-un aparat de proiectie si proiectati desenul pe o hirtie de mari dimensiuni. Si se proiecteaxa din lateral si de la inaltimea unui privitorCopiati forma pe hirtie cu un creion moale. Apoi conturati desenul pe asfalt, copiind schita. Acum ati obtinut perspectiva corecta , trebuie doar sa dezvoltati desenul...puteti folosi crete colorata...Desenul dintr-un unghi special urmarit, va pacali ochiul, desenul se va ridica in "3D" din asfalt...

 

Wow. Super!!! Si ai nostri se mai cred artisti? :pee

[snapbacca]38484[/snapbacca]

Ca sa poti face asta trebuie sa ai o anume detasare, sa scapi de stres si de grija zilei de miine. Daca artistii ar cistiga 160 euro pe luna sunt convins ca nu sa-ar manifesta decit cel mult la nivel mental...sau nici macar...

 

Wow. Super!!! Si ai nostri se mai cred artisti? :pee

[snapbacca]38484[/snapbacca]

te referi la Tonita? Grigorescu? la contemporani? la studenti? care "ai nostri?"sau poate la interpretii de muzica usoara...sau manele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-au placut. Pemine m-au impresionat. :roll: Cred ca munca depusa e destul de multa chiar daca in explicatia pe care ne-a dat-o Victor pare simplu.

 

vad ca imita bine iluzia de groapa (ceea ce la noi in Ro. nici nu e cazul de arta, ca gropi sunt destule)

[snapbacca]38309[/snapbacca]

da ma Narci ma, insa gropile din Romania nu sunt atat de frumoase. :-

 

- oare cum ar putea imita lipsa gropilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refeream la tinerii din toate cartierele ce se cred mari maestri in ale grafitty-ului :crazy:

[snapbacca]38550[/snapbacca]

pai zi-i asa.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai zi-i asa.....

[snapbacca]38702[/snapbacca]

 

 

Sorry.. trebuia sa ma exprim corect de la bun inceput :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×