Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

reclamaţie impotriva lui Shadowdancer

Postări Recomandate

am aplicat regulamentul cu trimiterea de PM către "invinuită" si catre sueprmoderatori iar feedbackul a fost 0 m-am g

Editat de SithLord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ionut, discutia asta s-a mai purtat de foarte multe ori. Nu sfideaza regulamentul atat de tare pe cat o fac moderatorii, aici e 'durerea' . Membrii roportal,userii obisnuiti,au inceput sa se obisnuiasca cu abuzul si chiar fac haz de necaz. Nu se justifica nici editarea mesajelor,nici warn-ul,decat asa,dupa ureche, se fac diverse adaugiri in regulament,total nelalocul lor,care induc in eroare userii,mai ales pe cei vechi,care nu stiu cu ce sa se obisnuiasca mai intai,si moderatorii isi aroga drepturi pe care nu le au,cu exceptia catorva,care chiar mi se pare ca fac treaba buna.

Situatia nu se va remedia, repet, situatia asta nu se va remedia, stii, inainte,cand bogdan (roportal) posta mai des,lucrurile erau controlabile, acum insa...

 

Obisnuieste-te cu ideea cu care s-a obisnuit toata lumea, sau aproape toata lumea, si anume ca este doar un forum in care nu se tine cont, ca-n viata, daca unul sau altul pleaca...

Editat de Miss Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Shadowdancer "a ales sa nu primeasca pm-uri" bla bla...Doream sa-i scriu o banala urare ca "Vacanta placuta". Sau , la comentariile de la profilul ei, a respins un comentariu similar din partea mea. Un moderator nu are dreptul sa selecteze de la cine are sau nu are dreptul sa primeasca pm-uri, poate avem nelamuriri si ii contactam pentru a ne...lamuri odata!! De ce contele, elandi, seraphimovic etc., pot sa raspunda, unii chiar implicati, rabdatori si in mod elegant, intrebarilor noastre? De ce? Pentru ca.Se deduce de la sine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un moderator nu are dreptul sa selecteze de la cine are sau nu are dreptul sa primeasca pm-uri, poate avem nelamuriri si ii contactam pentru a ne...lamuri odata!!
De acord. Insa in acceptiunea "conducerii", un moderator are dreptul la orice. Chiar si la reactii nejustificate .

Eu il sustin pe Ionut,dar mi-e teama ca nu este de ajuns :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, mai...

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...mp;#entry907111

cam asa sta treaba:

daca un moderator nu te ''iubeste'' nu iti va raspunde in veci la PM-uri

caz in care te adresezi fireste unui superior....din politia comunitara

dar si aici lucrurile stau cam la fel

de fapt, cei pusi sa modereze au creat o familie, o secta, in care nu se patrunde, nici macar ca idee

orice propunere ce ar putea strica ''armonia'' va fii sanctionata

ma si va intreb: s-a luat vreodata vreo sanctiune impotriva lor? desi de gresit evident pot gresi, ca sunt la fel de oameni ca noi toti

raspuns: .......

atunci ce iti ramane tie ca user de facut?

mai nimic....ori te integrezi in multime ori esti exclus

un lucru nu se intelege: roportalul, chiar asa cum este, nu trebuie sa ajunga jucaria unora

ce se poate face?

simplu si eficient: functiile sa nu fie permanente....asa s-ar castiga de doua ori, useri ar stii ce implica asta si mozi ar reintelege frustrarea oricui care se considera nedreptatit

din pacate , asa cum am mai scris, nu exista dorinta de aplanare, de moderare, de intelegere ci de sanctionare

rog sa nu imi fie interpretate opiniile drept atac asupra cuiva anume si nici sa fiu inteles ca ..inamic

doresc mult ca acest spatiu, chiar virtual sa devina mai bun, mai curat

 

acum sa revin la acest nou incident intre sithlord si shur...

era mult mai bine sa existe o cale privata de comunicare intre ei si acceptarea reciproca a unei solutii mediane

...puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord. Insa in acceptiunea "conducerii", un moderator are dreptul la orice. Chiar si la reactii nejustificate .

Eu il sustin pe Ionut,dar mi-e teama ca nu este de ajuns ;)

de aceea ai vrut moderator, nu? :pope:

merci că mă susţii :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se fac diverse adaugiri in regulament,total nelalocul lor,care induc in eroare userii,mai ales pe cei vechi,care nu stiu cu ce sa se obisnuiasca mai intai
scria de la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sith lord:

 

- mesajul ti l-am editat pentru ca de "putulicile de fufe" pe care le explorai tu la pais'pe ani n-ai decat sa discuti cu prietenii de teapa ta la bere, nu pe forum, si tot lor poti sa le "f.ti pumni in mutra pana ii desfigurezi". asta ca sa lamuresc si pe cei care au sarit repede cum ca de ce a fost editat fara sa stie despre ce era vorba.

 

- la mesaj nu ti-am raspuns pentru ca asa sa te adresezi din nou amicilor tai de bere, mamei tale, vecinilor, colegilor de liceu si cui ai mai vrea tu. personal, imi rezerv dreptul sa nu bag in seama mojicii. ba mai mult, te invit sa iti aplici singur sfatul, poate iti regasesti calmul. si ca sa nu sara iarasi vajnicii aparatori ai napastuitilor roportal, poftim pm-ul (ah, si era postat si pe topic, deci nu imi fac publice pm-urile ;) )

 

amice...(vezi in caragiale continuarea), Ieri, 06:40 PM

 

am o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ydeea:

 

- esti pe ignore, my dear, si mesajele iti sunt blocate. iti citesc mesajele selectiv doar pe sectiunile pe care moderez, ca nu am incotro. ma oboseste eterna ta pendulare intre periute si accese de isterie si prefer sa ma feresc de ea pe unde pot.

la restul... no comment ;)

 

 

Atunci, am dreptul sa te pun pe ignore 4ever my dear,-ca sa te citez- si sa-ti fac astfel o bucurie, ca se vede ca n-ai parte. Dar, iata ca nu pot sa dau ignore moderatoarei shadowdancer, chiar daca o ignor cu desavarsire!

Interesant, desi sustii ca ma ignori, doar MIE (si impricininatului care a deschis topicul), mi-ai acordat atentie. Daca vrei sa jignesti (isterica, etc) , adreseaza-te celor pe care NU ii ignori. :cry:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×