Sari la conținut
Forum Roportal
Fashionista`

Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna! am si eu o nunta luna aceasta si sunt domnisoara de onoare.

mi-am luat o pereche de pantaloni negri stransi jos si as vrea sa imi iau o bluzita aurie cu f putina danteluta.

as vrea sa stiu ce fel de pantofi sa imi iau si ce postetuta.

mersi :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna! am si eu o nunta luna aceasta si sunt domnisoara de onoare.

mi-am luat o pereche de pantaloni negri stransi jos ...

Domnisoara de onoare cu pantaloni?Nu prea se potrivesc pantalonii pentru rolul pe care trebuie sa-l joci...daca ai fi o simpla invitata ar mai merge,dar asa...

Mireasa ce zice?Pana la urma e nunta ei si trebuie sa te incadrezi cum trebuie in decor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca asta e dorinta ei...nici mie nu mi se par potriviti pantalonii dar gusturile nu se discuta

Trebuie sa fie dorinta miresei...mie nu mi-ar fi placut sa vad la nunta mea o domnisoara de onoare care arata ca un pescar....dar,ai dreptate,gusturile nu se discuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna! am si eu o nunta luna aceasta si sunt domnisoara de onoare.

mi-am luat o pereche de pantaloni negri stransi jos si as vrea sa imi iau o bluzita aurie cu f putina danteluta.

as vrea sa stiu ce fel de pantofi sa imi iau si ce postetuta.

mersi :crazy:

Daca bluzita (cum zici tu) o sa fie aurie si o sa mai aiba si putina dantela o sa fie destul de incarcata tinuta si o sa sara in ochi. In nici un caz nu-ti trebuie auriu si la pantofi sau la poseta sau...la ambele in acelasi timp! O sa arati "cheap", de prost gust. Nici machiajul nu trebuie sa fie prea tare daca iti straluceste bluzita aurie pe tine ca ai arata ca o sorcova. Atentie mare cu auriul asta. Poate renunti macar la dantelute. Daca ai ceva care sare in ochi pe tine, sa nu-ti pui bijuterii multe ci ceva foarte mic si discret. Si nici parul sa nu fie foarte elaborat ci simplu si lejer.

 

Nu stiu ce e cu obsesia asta pentru auriu, argintiu, paiete, chestii tari...pentru nuntile din Romania. Mireasa trebuie sa fie in centrul atentiei si restul tinutelor sa fie discrete si de bun gust (ex. gresit: manusi tricotate pana la cot, pene, pantofi ascutiti la picioare cracanate, decolteuri adanci la busturi planturoase si lasate, rochii prea mulate pe corpuri neperfecte, predomina negrul de parca ar fi la inmormantare, machiaj tare de zici ca esti la bordel, freze de Dalga etc.).

 

"Less is more" inca nu a prins in Romanica. (Nu ma iau de tine...zic asa, in general).

 

Distractie placuta la nunta! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...fata a cerut un sfat, nu critici...

Gusturile nu se discuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna! am si eu o nunta luna aceasta si sunt domnisoara de onoare.

mi-am luat o pereche de pantaloni negri stransi jos si as vrea sa imi iau o bluzita aurie cu f putina danteluta.

as vrea sa stiu ce fel de pantofi sa imi iau si ce postetuta.

mersi :crazy:

Pantofi cu toc cui foarte inalti,aurii si poseta neagra,mica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu mireasa am vorbit si a fost de acord...nu arat ca un pescar;)in plus bluza aurie tinde spre negru si nu are decat f putine paiete deci nu este incarcatasi chiar daca ar fi nu poate mireasa sa-mi impuna cu ce sa ma imbrac cat timp nu imi place cum imi sta cu acel lucruinitial cand i-am spus mirelui ca as fi vrut o rochita ..si cum as fi vrut o mi-a zis ca as fi fost peste mireasa.deci nici asa nu e bine nici asa8-|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×