Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
RHS

Prezervativul sau pilula?

Rate this topic

Recommended Posts

Fetele...test greu ;) Sunt curios ce va place sa folositi, voi pilula sau ii puneti pe parteneri sa foloseasca prezervative?

ii puneti in modul de a spune, ca nu ii obligati ;) ii puneti ca si cum daca voi nu folositi pilula ei trebuie sa ia o masura pentru a prevenii anumite chestii, nu?

barbatul nu "este pus" de catre femeie sa poarte prezervativ.il poarta de buna voie ptr a nu se alege cu vreun copil nedorit.

desi,dupa parerea mea,e mai mishto cu pastila....dar na...tot prezervativul e cel mai utilizat....

pastila e buna daca ai relatii zilnice sau la 2 zile cu partenerul.altfel nu are rost.daca faci o data pe sapt sau pe luna nu are rost

"ii puneti"? Ca si cum ii supunem la corvoada or something?

Normal..ce nu e asa ? ;)

barbatul nu "este pus" de catre femeie sa poarte prezervativ.il poarta de buna voie ptr a nu se alege cu vreun copil nedorit.

E na .Cati barbati ai auzit tu ca il pune de buna voie ?

Si mai apoi ,copilul este chiar ultima temere a lui ,sa sti.

Il pui pentru protectia ambilor parteneri ,fiindca sunt BTS care se pot lua de oriunde si oricand .

De aia este recomandat sexul oral.:D

e hai....cum varsta sexuala incepe de la 14-15 ani,nu cred ca barbatul(baiatul de fapt) ar vrea sa aiba un copil.asa ca-l foloseste ptr asta.daca tu il folosesti ptr prevenirea bolilor asta e ptr ca esti mai inaintat in varsta.la 15 ani iti spun sigur ca nu te interesa asta.si sexul oral...nu stiu daca e romandat cum spui tu...nu foarte multi il practica.sau nu recunosc...si sunt unele fete carora le e rusine ca un baiat sa-si bage capul(cel de sus) intre picioarele lor.cam asa am fost si eu si stiu.iar barbatii nu o fac(dupa parerea mea) ptr ca nu stiu ce pit descoperi intre picioarele

iar sexul oral facut barbatilo...e fff placut,dar cu conditia sa se spele inainte ;) sau cel putin asta vreau eu

Edited by caty_sweet

e hai....cum varsta sexuala incepe de la 14-15 ani,nu cred ca barbatul(baiatul de fapt) ar vrea sa aiba un copil.asa ca-l foloseste ptr asta.daca tu il folosesti ptr prevenirea bolilor asta e ptr ca esti mai inaintat in varsta.la 15 ani iti spun sigur ca nu te interesa asta

E bine ca il folositi totusi..dar sa stiti ca nu se fac copii pe banda asa .. ;)

Pe vremea mea nu ,adevarat .Dar acum cum sunt asa multe modele si forme este foarte interesant ,asta daca sti sa il folosesti .. :D pe cel care trebuie ,cand trebuie ..amplifica placerile cu mult..:(

pai daca nu stii cum si cand sa folosesti normal ca nu ai nevoie...e la fel si fara...nu cred ca-s asa de importante formele si modelele...mirosul e cel ce conteaza mai mult...ca nu forma te ajuta sa te exciti ci mirosul...

si sexul oral...nu stiu daca e romandat cum spui tu...nu foarte multi il practica.sau nu recunosc...si sunt unele fete carora le e rusine ca un baiat sa-si bage capul(cel de sus) intre picioarele lor.cam asa am fost si eu si stiu.iar barbatii nu o fac(dupa parerea mea) ptr ca nu stiu ce pit descoperi intre picioareleiar sexul oral facut barbatilo...e fff placut,dar cu conditia sa se spele inainte :D sau cel putin asta vreau eu
Cei care nu o fac sunt ori ignoranti ori egoisti..acum inteleg de ce se vaita cate unele ca ..mimeaza orgasmul.. :( Si sunt care nu se spala ?? ;) ..doamne fereste ..
pai daca nu stii cum si cand sa folosesti normal ca nu ai nevoie...e la fel si fara...nu cred ca-s asa de importante formele si modelele...mirosul e cel ce conteaza mai mult...ca nu forma te ajuta sa te exciti ci mirosul...

Ba da ,conteaza si ce fel de prezervativ este ..;)

Ca sexul este si soft si hard..si depinde de moment ce vrei .. ;)

Edited by laurent-III-rd

pai tu crezi ca toata lumea e curata si ingrijita???mai informeaza-te...si da...ai dreptate...ingnoratii nu-l fac(asta ptr barbati).femeile,cel putin la inceput,se feresc sa li se faca...e putin ciudat...pana se obisnuiesc cu gandul ca cineva va sta intre picioarele lor...oricum...in privinta acestor lucruri comunicarea e cea mai importanta...conteaza...dar ca rezistenta..sa nu se rupa