Sari la conținut
Forum Roportal
alexuta25

lipsa lui de timp...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu ce sa fac si ce sa cred....el este foarte ocupat,pleaca dimineata si vine noaptea...aproape ca nu-l mai vad.....simt ca ma iubeste si ca tot ce face face pt noi....dar il vreau langa mine,,,am nevoie de timp alaturi de el,chestia asta ma omoara...de multe ori imi vine sa plec departe dar nu pot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu el de nenumarate ori...ajungem la aceeassi placa tot timpul....ca nu il inteleg ca are o gramada de chestii de facut ca o face pt noi si ca asta nu o sa tina o vesnicie doar pana cand se pune pe picioare(desi banii nu sunt deloc o pb)dar vrea din ce in ce mai mult...pana la urma eu spun ca el dar peste 2 zile ajungem la aceeasi discutie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

explica-i ca toate astea nu fac decat sa va distanteze si intr-un final se va ajunge la despartire.incearca sa fii calma cand vb cu el.

daca banii nu sunt o problema atunci de ce face toate astea?pe primul loc ar trebui sa fie relatia voastra.apoi restul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este prizonier al banilor. Daca nu are o stare materiala precara, e cu atat mai grav. Daca o sa fie mai mult timp cu tine, nu va mai avea bani si asta nu te va multumi.

So, ce preferi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este prizonier al banilor. Daca nu are o stare materiala precara, e cu atat mai grav. Daca o sa fie mai mult timp cu tine, nu va mai avea bani si asta nu te va multumi.

So, ce preferi?

Corect :)

Si cred ca...prefera banii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce sa fac si ce sa cred....el este foarte ocupat,pleaca dimineata si vine noaptea...aproape ca nu-l mai vad.....simt ca ma iubeste si ca tot ce face face pt noi....dar il vreau langa mine,,,am nevoie de timp alaturi de el,chestia asta ma omoara...de multe ori imi vine sa plec departe dar nu pot...

Ceea ce face e un lucru posibil laudabil sa stradue pentru voi daca asta observi tu, prin urmare nu ramine decit sa-ti gasesti acel timp si sa fii cu el fura-l daca trebue. ( gasesteti timp sa cheltu banii pe care el ii face :) :) ) (un amant :) )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce sa fac si ce sa cred....el este foarte ocupat,pleaca dimineata si vine noaptea...aproape ca nu-l mai vad.....simt ca ma iubeste si ca tot ce face face pt noi....dar il vreau langa mine,,,am nevoie de timp alaturi de el,chestia asta ma omoara...de multe ori imi vine sa plec departe dar nu pot...

Nu exista lipsa de timp... timp avem toti la fel de mult 24 de ore pe zi... 60 min in fiecare din astea 24 de ore... Pentru toti timpul trece la fel...

 

Ce difera sunt prioritatile... daca pentru unul timpul petrecut alaturi de sotie are o prioritate mai mare decat X lei in plus la salar... va sacrifica banul in favoarea sotiei...

 

Foarte multa lume pica in capcana asta.... "Am sa fiu fericit cand o sa AM X"... "O sa fim fericiti cand o sa avem X"... asta e o prostie... pentru ca fericirea cauzata de achizitia la cine stie ce lucru drureaza mult mai putin decat durerea cauzata de lipsa unei interactiuni sacrificate pentru el...

 

Sfatul meu este sa discuti sincer cu el si sa programati efectiv timp impreuna... Explica-i ca ii intelegi programul incarcat daca ca si tu trebuie sa ai o bucata alocata in programul ala...

 

Cervantes spunea "Calatoria e mai buna ca hanul"... suntem mai fericiti indreptandu-ne spre ceva decat atunci cand ajungem la destinatie... Fericirea trebuie cladita pas cu pas nu pe baza la cine stie ce "nivele" atinse din cand in cand... (masina, apartament, casa, piscina, vila la Sinaia, etc.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×