Sari la conținut
Forum Roportal
r.andreea

Cum sa procedez ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma numesc Andreea, am 24 de ani si am o relatie de 3 luni cu Sorin de 27 de ani. Am decis sa va scriu pentru ca ma aflu in fata unei situatii care ma depaseste. El, datorita job-ului pe care il are, este nevoit sa plece in misiuni. In cele trei luni cat am fost impreuna a mai fost plecat 2 saptamani. Acum a plecat 3 luni in Franta. Acesta este si motivul pentru care va scriu. Cand a aflat ca va pleca, a inceput sa se comporte mai distant, iar la plecare am purtat o discutie cu el pentru a sti care sunt intentiile lui, in conditiile in care el tot imi spunea "lasa ca o sa iti gasesti tu pe altul, ca doar nu o sa stai 3 luni singura". Eu i-am spus ca ma derajeaza afirmatia lui, pentru ca eu tin la el si il voi astepta 3 luni, si nu se pune problema sa se intample asa ceva. M-am gandit ca vrea sa ne despartim si l-am intrebat daca este asa. El imi spune ca nu a spus asa ceva, sa lasam timpul sa treaca si vedem noi cum va fi. I-am spus ca nu ii inteleg atitudinea si ca vreau sa stiu daca mai are sens sa ma gandesc la el sau nu. Iar el imi spune sec "o sa vedem cum va fi". Mi-a povesit apoi ca el a mai fost plecat intr-o misiune si cand s-a intors prietena lui i-a spus "sti....eu am pe altcineva". Ca si unui coleg i s-a intamplat la fel, desi erau de 5 ani impreuna si ii mai lasase si apartamentul lui, masina, cardul lui de salar. Eu i-am spus ca tin suficient de mult la el si ca poate avea incredere in mine, pentru ca daca eu stiu ca el se gandeste la mine si eu voi face la fel. Pentru ca el sa imi spuna ca lui nu ii place sa stea 3 luni sa se gandeasca la cineva ..... ca daca cand se intoarce iarasi o sa plece 3 luni....ca daca nu o sa mearga relatia si eu l-am asteptat degeaba ... si alte afirmatii pe care nu credeam ca le voi auzi vreodata. Eu la fiecare afirmatie de genul acesta i-am spus ca nu o sa fie deloc asa iar el imi spune ca a trecut prin mai multe decat maine si ca asa va fi. Ca relatiile la distanta nu merg si ca ochii care nu se vad se uita. A ramas ca o sa pastram legatura si ca "o sa vedem ce va fi". Intrebarea mea este daca merita sa ma mai gandesc la el si cum ati proceda voi intr-o asemenea situatie ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...

 

e normal ca daca s-a fript o data acum sa suflet si in iaurt...eu a trebuit sa astept mai mult... si am asteptat si tot asa "lasa sa vedem noi"...n-avea incredere ... dar in final a fost bine :cheer:

 

insa tu spunei asa: daca eu te astept 3 luni tu te intorci LA MINE? dupa ce iti raspunde cu da sau nu la intrebare stii ce sa faci ...

 

numa bine :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A ramas ca o sa pastram legatura si ca "o sa vedem ce va fi". Intrebarea mea este daca merita sa ma mai gandesc la el si cum ati proceda voi intr-o asemenea situatie ???

 

Andreea, cred ca stii si tu ca nu exista retete de a cuceri un barbat. Fii asa cum este firea ta. Singura recomandare este sa '' vezi ce va fi ''. Daca tii cu adevarat la el, fa-i dovada ca ii acorzi incredere si astfel poate il castigi. Daca increderea ta nu este rasplatita, atunci poti spune STOP fara remuscari. Pare simplu, dar stiu ca nu-ti este usor. Sa ai parte de iubire...

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm...e normal ca daca s-a fript o data acum sa suflet si in iaurt...eu a trebuit sa astept mai mult... si am asteptat si tot asa "lasa sa vedem noi"...n-avea incredere ... dar in final a fost bine :doh: insa tu spunei asa: daca eu te astept 3 luni tu te intorci LA MINE? dupa ce iti raspunde cu da sau nu la intrebare stii ce sa faci ...numa bine :D
----------------------Sa sti ca ai dreptate. Eu tocmai asta l-am intrebat ..si el mi-a spus ..."o sa vedem ce va mai fi pana atunci" :cry:Sa inteleg ca afirmatia lui "ochii care nu se vad se uita"...este valabila in cazul lui ... ????!!! :cry:Sa inteleg ca afirmatia lui "ochii care nu se vad se uita"...este valabila in cazul lui ... ????!!! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma numesc Andreea, am 24 de ani si am o relatie de 3 luni cu Sorin de 27 de ani. Am decis sa va scriu pentru ca ma aflu in fata unei situatii care ma depaseste. El, datorita job-ului pe care il are, este nevoit sa plece in misiuni. In cele trei luni cat am fost impreuna a mai fost plecat 2 saptamani. Acum a plecat 3 luni in Franta. Acesta este si motivul pentru care va scriu. Cand a aflat ca va pleca, a inceput sa se comporte mai distant, iar la plecare am purtat o discutie cu el pentru a sti care sunt intentiile lui, in conditiile in care el tot imi spunea "lasa ca o sa iti gasesti tu pe altul, ca doar nu o sa stai 3 luni singura". Eu i-am spus ca ma derajeaza afirmatia lui, pentru ca eu tin la el si il voi astepta 3 luni, si nu se pune problema sa se intample asa ceva. M-am gandit ca vrea sa ne despartim si l-am intrebat daca este asa. El imi spune ca nu a spus asa ceva, sa lasam timpul sa treaca si vedem noi cum va fi. I-am spus ca nu ii inteleg atitudinea si ca vreau sa stiu daca mai are sens sa ma gandesc la el sau nu. Iar el imi spune sec "o sa vedem cum va fi". Mi-a povesit apoi ca el a mai fost plecat intr-o misiune si cand s-a intors prietena lui i-a spus "sti....eu am pe altcineva". Ca si unui coleg i s-a intamplat la fel, desi erau de 5 ani impreuna si ii mai lasase si apartamentul lui, masina, cardul lui de salar. Eu i-am spus ca tin suficient de mult la el si ca poate avea incredere in mine, pentru ca daca eu stiu ca el se gandeste la mine si eu voi face la fel. Pentru ca el sa imi spuna ca lui nu ii place sa stea 3 luni sa se gandeasca la cineva ..... ca daca cand se intoarce iarasi o sa plece 3 luni....ca daca nu o sa mearga relatia si eu l-am asteptat degeaba ... si alte afirmatii pe care nu credeam ca le voi auzi vreodata. Eu la fiecare afirmatie de genul acesta i-am spus ca nu o sa fie deloc asa iar el imi spune ca a trecut prin mai multe decat maine si ca asa va fi. Ca relatiile la distanta nu merg si ca ochii care nu se vad se uita. A ramas ca o sa pastram legatura si ca "o sa vedem ce va fi". Intrebarea mea este daca merita sa ma mai gandesc la el si cum ati proceda voi intr-o asemenea situatie ???

E normal sa te gandesti la el odata ce-l iubesti...

dar tre sa stii bine care este pozitia lui

e posibil cu raspunsurile tale sa=l fi sufocat... iar el sa gaseasca niste modalitati 9stupide de altfel) sa va despartiti

e clar ca daca a zis asa, gandeste superficial si nu te iubeste cu adevarat... incearca sa-ti canalizezi energiile spre altceva iar daca el te suna ... sa fii mai distanta... daca sesizeaza distanta sa-i zici ca asta a vrut el...

e clar ca la distanta nu are cum sa mearga daca nu exista nici macar o dorinta la nivel de gand...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E normal sa te gandesti la el odata ce-l iubesti...

dar tre sa stii bine care este pozitia lui

e posibil cu raspunsurile tale sa=l fi sufocat... iar el sa gaseasca niste modalitati 9stupide de altfel) sa va despartiti

e clar ca daca a zis asa, gandeste superficial si nu te iubeste cu adevarat... incearca sa-ti canalizezi energiile spre altceva iar daca el te suna ... sa fii mai distanta... daca sesizeaza distanta sa-i zici ca asta a vrut el...

e clar ca la distanta nu are cum sa mearga daca nu exista nici macar o dorinta la nivel de gand...

Exact !!!..la fel m-am gandit si eu ...ca nu tine deloc la mine ..... Pentru ca l-am intrebat ..cand se va intoarce ce se va intampla cu noi ..si el mi-a spus ca nu stie ...ca o sa mai vedem ...Si atunci i-am spus ca de ce nu imi spune direct ..ca nu mai vrea sa fim impreuna si gata...si el imi spune ca nu e vorba despre asta ... ca sa nu o iau asa ...dar ca nu stie ce va fi cand se va intoarce... Eu nu inteleg de ce nu mi-a spus "hai sa o lasam balta" si gata ...???!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact !!!..la fel m-am gandit si eu ...ca nu tine deloc la mine ..... Pentru ca l-am intrebat ..cand se va intoarce ce se va intampla cu noi ..si el mi-a spus ca nu stie ...ca o sa mai vedem ...Si atunci i-am spus ca de ce nu imi spune direct ..ca nu mai vrea sa fim impreuna si gata...si el imi spune ca nu e vorba despre asta ... ca sa nu o iau asa ...dar ca nu stie ce va fi cand se va intoarce... Eu nu inteleg de ce nu mi-a spus "hai sa o lasam balta" si gata ...???!!!!
Poate nu vrea sa se simta el vinovat de despartirea voastra si s-a gandit sa te lase pe tine sa faci pasul .Zic si eu.Poate zic prost. Sau poate te iubeste dar nu mai are incredere...in oameni si femei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca nu tine la mine ... ma iales ca mi-a spus ca lui nu ii place sa stea sa se gandeasca 3 luni la cineva (adica nu o sa se gandeasca la mine)... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt intr o situatie similara :cheer: nu mi am vazut prietenu de 3 luni si tot astept..nah ac se duce si bacu si nus daca vom putea fi impreuna dupa..chiar daca tin al el enoorm stau si astept..ma gandesc daca si el afce acelasi lucru..penala treaba :doh:( si ti da o gramada de dureri de cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca nu tine la mine ... ma iales ca mi-a spus ca lui nu ii place sa stea sa se gandeasca 3 luni la cineva (adica nu o sa se gandeasca la mine)... :cry:

incearca sa vezi situatia si din punctul lui de vedere!te-ai gandit ca e posibil chiar sa intalnesti pe cineva si el sa nu mai conteze?cred ca doar se fereste de dezamagiri..intradevar timpul va decide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×