Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
TZEP

parlamentarii nostrii voteaza.. dar nu pt noi

Recommended Posts

Ministrul Justitiei, Monica Macovei, sa-a declarat "profund dezamagita" de votul din urma cu o zi al Senatului asupra Legii privind controlul averii demnitarilor, oficialul apreciind ca senatorii au votat practic impotriva intereselor tarii.

"Senatorii au votat impotriva interesului acestei tari, care are nevoie de mecanisme eficiente in lupta impotriva coruptiei", a spus Macovei

Saracutii de ei nu le mai ajung salarii de n ori mai mari ca ale noastre ... le mai trbuie si un pic de mita acolo sa mai rotunjeasca venitul nu ..?

Da, este o mare diferenta intre ce au declarat in campanie electorala si ce au votat acum 1 zi. Cand vine vorba de astfel de legi opozitia nu se mai opune.

Sa nu-mi spuneti ca va asteptati sa dea un vot impotriva lor. asta nu cred ca se va intampla curand, pentru ca ei sa-au dus acolo sa faca bani, nu sa cheltuie. Asa ca........

Se pare ca pentru ei nu e niciodata destul.

Adevarul e ca ar fi cinstit sa reprezinte interesele tarii, nu cele personale, dar este aproape imposibil.

Sa nu-mi spuneti ca va asteptati sa dea un vot impotriva lor.

Poate un pic asa

Si eu sunt dezamagit de prestatia lor.Sa ia milioane de euro salarii dar sa faca ceva si ptr tara asta!

A trecut 1 an de la "schimbare"...dar ma tem ca am schimbat doar palaria,nu si "Maria".

Inutil sa mai comentam comportamentul lor. :biggrin:

Ma intreb ,la urmatoarele alegeri...ce facem?

Haideti sa va intreb ceva!tu daca ai fi parlamentar ce ai face?si tu ai fi orbit de puterea banilor si....................gandeste-te........

Daca as fi parlamentar in mod sigur nu as face ce fac cei de acum.

:friends:

Daca tu esti asemenea unui parlamentar, nu inseamna ca toata lumea e asa. :crazy:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this