Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Loc de dat cu parerea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uite.. ma macina o curiozitate... care mai aveti, puteti posta.

 

 

Avem un caz: un cuplu, ea 30 de ani, el 26 de ani. S-au cunoscut acu' 2 luni, pe telefon.. incurcat niste cifre si trimis ea aiurea un sms... Vazut prima oara acu 2 sapt, pana atunci doar au vorbit la telefon, s-au mai vazut apoi de 2 ori... Ieri venit la mine.. si zis ca se "insoara". :jester:

La intrebarea "ce stii despre celalalt?".. o venit si raspunsul: "tot" :lol2:

 

Ete vine si intrebarea: cam cat credeti ca o sa reziste casnicia lor? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-au cunoscut de 5 ani sau de 2 luni, probabil va dura la fel de mult... Depinde de persoane... cate relatii au mai avut pana acum, sunt la prima sau la a n-a?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite.. ma macina o curiozitate... care mai aveti, puteti posta.

Avem un caz: un cuplu, ea 30 de ani, el 26 de ani. S-au cunoscut acu' 2 luni, pe telefon.. incurcat niste cifre si trimis ea aiurea un sms... Vazut prima oara acu 2 sapt, pana atunci doar au vorbit la telefon, s-au mai vazut apoi de 2 ori... Ieri venit la mine.. si zis ca se "insoara". :jester:

La intrebarea "ce stii despre celalalt?".. o venit si raspunsul: "tot" :lol2:

 

Ete vine si intrebarea: cam cat credeti ca o sa reziste casnicia lor? :lol:

Interesant mod de a intalni pe cineva :x

 

Casnicia lor poate rezista,dupa parerea mea,mult mai mult decat una in care cei 2 s-au casatorit dupa ce au stat 7-8 ani impreuna.Si am caz concret.

Am prieteni care au locuit impreuna ani in sir si apoi au hotarat sa se casatoreasca,si dupa casatorie,din cauza acelui act si nu numai,s-au despartit :D Si-au dat seama ca acel act in loc sa ii uneasca i-a despartit.

Si am cazul parintilor mei,la poli opusi,care s-au cunoscut,s-au vazut 6 zile,sau mai exact 3 weekenduri,si al patrulea s-au casatorit,si sunt fericiti dupa 20 de ani de casnicie.

In concluzie,in momentul in care simti ca stii tot despre un om , si decizi sa iti legi destinul cu acea persoana,poti afla lucruri dupa casatorie,asa cum s-a intamplat si in cazul alor mei parinti. Nu trebuie sa astepti o viata ca sa faci pasul asta,atata vreme cat stii bine ce-ti doresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite.. ma macina o curiozitate... care mai aveti, puteti posta.

Avem un caz: un cuplu, ea 30 de ani, el 26 de ani. S-au cunoscut acu' 2 luni, pe telefon.. incurcat niste cifre si trimis ea aiurea un sms... Vazut prima oara acu 2 sapt, pana atunci doar au vorbit la telefon, s-au mai vazut apoi de 2 ori... Ieri venit la mine.. si zis ca se "insoara". :jester:

La intrebarea "ce stii despre celalalt?".. o venit si raspunsul: "tot" :lol2:

 

Ete vine si intrebarea: cam cat credeti ca o sa reziste casnicia lor? :lol:

 

eu as mai fi adaugat o intrebare: de ce atata graba pentru a legaliza relatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca s-au cunoscut de 5 ani sau de 2 luni, probabil va dura la fel de mult... Depinde de persoane... cate relatii au mai avut pana acum, sunt la prima sau la a n-a?

Se prea poate, nu contest asta. Numai ca nu-mi vine a crede ca cei doi vor rezista prea mult.. da' nu dezbat aci ca nu e cazul.

 

 

Andruta.. da, stiu.. sunt destule cupluri ce dupa semnarea actului si-au spus adio.. Aiurea rau, dar se intampla.

 

eu as mai fi adaugat o intrebare: de ce atata graba pentru a legaliza relatia?

 

Nu mi-am permis foarte multe intrebari. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se prea poate, nu contest asta. Numai ca nu-mi vine a crede ca cei doi vor rezista prea mult.. da' nu dezbat aci ca nu e cazul.

Andruta.. da, stiu.. sunt destule cupluri ce dupa semnarea actului si-au spus adio.. Aiurea rau, dar se intampla.

Aici depinde de natura sentimentelor lor.Poate fi o dragoste pasagera,un foc de paie care se va stinge foarte repede,dar neconstientizandu-i pericolul,vor sa faca acest pas,sau poate fi iubire adevarata,insa pentru a-si da seama ca e asa sau nu,e nevoie de timp.

 

Hai sa le dam o sansa :jester: Eu cred in oamenii hotarati inca de la inceput.Promit mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred mai degraba ca la baza urgentei e atractia fizica, sexuala

in aceste conditii, e greu sa deciziile cele mai rationale

si e posibil ca relatia se esueze in cateva luni.....sau sa fie exceptia si sa dureze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred mai degraba ca la baza urgentei e atractia fizica, sexuala

in aceste conditii, e greu sa deciziile cele mai rationale

si e posibil ca relatia se esueze in cateva luni.....sau sa fie exceptia si sa dureze

Puisor,iar ai idei obscure :lol2:

 

Nu pot face secs in voie fara un act? :jester:

 

Nu e relevant .

Editat de Miss Andruta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester:

cum spune si andrutza poate rezista o viata dar poate fi si un foc de paie ce se va stinge la prima ploaie!

Eu sunt curioasa de ce sunt atat de grabiti sa legalizeze iubirea!

Vor fi fiind motive ce tu (implicit noi) nu le cunoastem!

E buna si o umbra de mister!

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si parintii mei s-au mutat impreuna dupa 2 luni si dupa 3 s-au "luat" :jester:

 

Cred insa.. ca in cazul asta.. :lol: misto de tot faza cu sms-ul, putea nimeri la o tipa, dar a nimerit la el :x Cred ca nu e o intamplare. Asa le-a fost soarta. Se pot si razgandi, cand e nunta? :D

 

Eu i-am dat unei prietene numarul meu odata si desteapta mi l-a pierdut pe strada ... Si peste vreo doua ore am primit un telefon ;) Dar n-a fost sa fie :lol2:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×