Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A vazut cineva Inuyasha?Este fff frumos anime-ul...

 

In urma cu 50 de ani o preoteasa(Kikio) trebuia sa aiba grija de un ghiuvaier sacru care reprezenta echilibrul dintre bine si rau.Daca ghiuvaierul cadea in mainile unui demon il ajuta sa isi sporeasca puterea,dar adca era in maine bune era purificat.Aceasta preoteasa se indragosteste de un semidemon(Inuyasha) si din aceata cauza ii scad puterile de preoteasa.Intro zi Kikio si Inuyasha hotara sa se intalneasca la copacul sacru ca sa il tranforme pe el in om,dar un demon(Naraku) care putea lua orce forma,ia forma lui Inuyasha si o raneste pe Kikio mortal.Aceasta cu ultimele puteri il omoara pe Inuyasha si il tine intrun copac timp de 50 de ani.Kikio o roaga pe sora ei sa fie arsa o data cu ghiuvaieru asa ca nimeni nu mai poate pune mana pe el,nici om nici demon si moarea orandul pe Inuyasha.

Peste 50 de ani,in vremurile moderne,o fata(Kagome) este atrasa in fantana din curte de catre un demon,astfel reaparand si giuvaierul sacru,Kagome era reincarnarea preotesei.Aceasta se lupta cu demonul dar nestiind ce puteri are isi da seama ca nu il poate distruge singura asa ca da peste Inuyasha care era tinut in copac timp de 50 de ani.Pentru a se salva Kagome este nevoita sa rupa vraja cu acre era adormin Inuyasha iar el o ajuta.La inceput nu se inteleg prea bine dar intro zi Kagome sparge giuvaierul sacru in mii de bucati si pleca in cautarea lor.

Cu timpul isi fac multi prieteni:Miroku,Sango,Sippo,Kiara,Kouga,dar si dusmani:Naraku si reincarnarile sale cu care vor trebui sa se lupte.Naraku pune mana pe o bucata maricica de givaier iar prietenii nostri pleca in cautarea lui...

 

Sper sa va placa micuta prezentare si as vrea sa stiu ce parere aveti despre acest anime

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A vazut cineva Inuyasha?Este fff frumos anime-ul...

 

In urma cu 50 de ani o preoteasa(Kikio) trebuia sa aiba grija de un ghiuvaier sacru care reprezenta echilibrul dintre bine si rau.Daca ghiuvaierul cadea in mainile unui demon il ajuta sa isi sporeasca puterea,dar adca era in maine bune era purificat.Aceasta preoteasa se indragosteste de un semidemon(Inuyasha) si din aceata cauza ii scad puterile de preoteasa.Intro zi Kikio si Inuyasha hotara sa se intalneasca la copacul sacru ca sa il tranforme pe el in om,dar un demon(Naraku) care putea lua orce forma,ia forma lui Inuyasha si o raneste pe Kikio mortal.Aceasta cu ultimele puteri il omoara pe Inuyasha si il tine intrun copac timp de 50 de ani.Kikio o roaga pe sora ei sa fie arsa o data cu ghiuvaieru asa ca nimeni nu mai poate pune mana pe el,nici om nici demon si moarea orandul pe Inuyasha.

Peste 50 de ani,in vremurile moderne,o fata(Kagome) este atrasa in fantana din curte de catre un demon,astfel reaparand si giuvaierul sacru,Kagome era reincarnarea preotesei.Aceasta se lupta cu demonul dar nestiind ce puteri are isi da seama ca nu il poate distruge singura asa ca da peste Inuyasha care era tinut in copac timp de 50 de ani.Pentru a se salva Kagome este nevoita sa rupa vraja cu acre era adormin Inuyasha iar el o ajuta.La inceput nu se inteleg prea bine dar intro zi Kagome sparge giuvaierul sacru in mii de bucati si pleca in cautarea lor.

Cu timpul isi fac multi prieteni:Miroku,Sango,Sippo,Kiara,Kouga,dar si dusmani:Naraku si reincarnarile sale cu care vor trebui sa se lupte.Naraku pune mana pe o bucata maricica de givaier iar prietenii nostri pleca in cautarea lui...

 

Sper sa va placa micuta prezentare si as vrea sa stiu ce parere aveti despre acest anime

 

l-am vazut ,pacat ca nu are decat 167 de episoade si ...nici gand de o continuare ...:friends:

am toate episoadele ..:P

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-am vazut ,pacat ca nu are decat 167 de episoade si ...nici gand de o continuare ...:friends:

am toate episoadele ..:P

da...si continuare...nik...dar orcum eu vreau sa aflu parerea ta despre acest anime,despre personaje,grafica,cum se desfasoara actiunea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...si continuare...nik...dar orcum eu vreau sa aflu parerea ta despre acest anime,despre personaje,grafica,cum se desfasoara actiunea...

 

ce sa zic ,grafica ...e buna ,personajele ...o prietena a mea a facut un chestinar pe un site cu animeuri ...pe care-l preferati ...inuyasha sau seshomaru...si spre surprinderea mea invingator a iesit seshomaru ....desi pare a avea un rol negativ ,face si fapte bune si la urma urmei e fratele lui inuyasha .....actiunea e super ,multe desene devin plictisitoare ,dar inuyasha ...esti din ce in ce mai captivat de actiune ...fireste si kagome ....reancarnarea preotesei kikyo care revine ,daca pot spune... la viata ,nu oboseste ...dimpotriva ,totul devine mai interesant ...si mai am putin si povestesc tot filmul ..adica ...atat cat l-am vazut eu ...:friends::

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well... Sunt fan Inuyasha. Prima data cand am vazut anime'ul a fost la tv si nu mi'a placut. Poate si pentru ca nu-l vazusem de la inceput. Pe urma l-am luat pe dvd... nici acum nu stiu de ce... si am inceput sa ma uit la el. Devenisem dependenta ^_^ . Am vazut si episoadele si filmele... E super tare anime-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...intradevar un anime de care nu te plictisesti dar eu vreau sa vad sfarsitul pe care inca nu lam vazut...si ca personaj si mie mai mult imi place ses(ca pesonaj negativ) dar ca pers pozitiv inu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Inuyasha :doh: :P :( :yahoo: e unul din animeurile mele favorite ... al doilea dupa Sailor MOON :yahoo: :yahoo: :yahoo: am o multime de poze cu Inuyasha :yahoo: :cheer: :cheer: Ai vazut si filmele cu Inuyasha??? :cheer: :cheer: :cheer: :wub:

Mi-a placut absolut totul la el> personaje, grafica, subiect ... iti da ocazia sa visezi ... e bine sa mai visam indiferent de varsta :blink: ;) ;) ;) :no::no:

Uite si cateva poze cu Inuyasha :). Sper sa-ti placa :)

post-106998-1184951266_thumb.jpg

post-106998-1184951281_thumb.jpg

post-106998-1184951311_thumb.jpg

post-106998-1184951348_thumb.jpg

post-106998-1184951420_thumb.jpg

post-106998-1184951432_thumb.jpg

post-106998-1184951445_thumb.jpg

post-106998-1184951523_thumb.jpg

post-106998-1184951559_thumb.jpg

post-106998-1184951570_thumb.jpg

post-106998-1184951603_thumb.jpg

post-106998-1184951664_thumb.jpg

post-106998-1184951682_thumb.jpg

post-106998-1184951691_thumb.jpg

post-106998-1184951718_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput de curand sa ma uit si eu la Inuyasha...curiozitatea...si am descoperit ca e foarte simpatic...

Si da si dependenta;mai am putin si ma uit la toate episoadele.. :airkiss:

Oricum e un desen animat foarte fain.Pacat ca nu are o continuare..un happy end,sa zic asa..

post-76132-1185364012_thumb.jpg

post-76132-1185364025_thumb.jpg

post-76132-1185364044_thumb.jpg

post-76132-1185364071_thumb.jpg

post-76132-1185364105_thumb.jpg

post-76132-1185364125_thumb.jpg

post-76132-1185364143_thumb.jpg

post-76132-1185364180_thumb.jpg

post-76132-1185364208_thumb.jpg

post-76132-1185364237_thumb.jpg

post-76132-1185364267_thumb.jpg

post-76132-1185364337_thumb.jpg

post-76132-1185364402_thumb.jpg

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca inuyasha are o continuare la acre se lucreaza inca.si am inteles ca se va da pe nou post de desene manga-anime adica pe Animax...si cica va fi foarte calumea se vor intampla niste lucruri la care nici nu ne astaptam...ar fi frumos sa o pun mai repede mai ales ca si eu sunt fan irait inuyasha :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×