Sari la conținut
Forum Roportal
fata_cu_ochi_visatori

Cand parintii intervin...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

S-au bagat vreodata parintii in relatiile vostre spunand ca: "nu-mi place fata asta parca petreci prea mult timp cu ea si ti-a sucit mintile" sau" de cand esti cu el parca nu dai importanta lucrurilor care conteaza cu adevarat si nu el chiar nu e de tine"?Sau s-au bagat in vreun fel facand apoi tot posibilul sa va desparta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, s-au bagat....si trebuie sa recunosc ca au avut intotdeauna dreptate, pana la urma

asta nu inseamna ca toti parintii au mereu dreptate

poate am avut eu noroc de parinti intelepti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o bunica de fenomen :)

Stie din 2-3 cuvinte sa catalogheze persoana cu care esti, si sa-si dea cu parerea imediat. Cateodata are dreptate, cateodata judeca pripit ... oricum, ii place sa-i judece pe ceilalti; ceva de groaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-au bagat vreodata parintii in relatiile vostre spunand ca: "nu-mi place fata asta parca petreci prea mult timp cu ea si ti-a sucit mintile" sau" de cand esti cu el parca nu dai importanta lucrurilor care conteaza cu adevarat si nu el chiar nu e de tine"?Sau s-au bagat in vreun fel facand apoi tot posibilul sa va desparta?

Si eu iti zic ca daca ei zic inseamna ca stiu ei ce zic,au dreptate si ASCULTA-LE sfatul .Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-au bagat vreodata parintii in relatiile vostre spunand ca: "nu-mi place fata asta parca petreci prea mult timp cu ea si ti-a sucit mintile" sau" de cand esti cu el parca nu dai importanta lucrurilor care conteaza cu adevarat si nu el chiar nu e de tine"?Sau s-au bagat in vreun fel facand apoi tot posibilul sa va desparta?
Da.Si asa cum a mai scris cineva,au avut dreptate aproape de fiecare data,cu cateva exceptii,care mi-au intarit experientele viitoare. Pana la urma,parintii ne vor binele.Ne iubesc neconditionat. Unii exagereaza cu parerile,incearca sa si le impuna cu orice pret,insa cu siguranta nu ne vor raul :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu au reusit sa ne desparta si chiar daca parintii au dreptate trebuie sa ne lase pe noi sa ne lamurim daca persoana in cauza merita sau nu. Doar din propriile noastre greseli invatam, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar s-a intamplat vreodata ca parintii partenerului sa-l puna sa aleaga intre tine si ei?

Da, mi s-a intamplat. Si m-au pus pe mine parinti sa aleg intre ei si el. si... l-am ales pe el. asta de 7 ani si 2 copii impreuna. intre timp si parintii s-au calmat si au recunoscut ca nu au avut dreptate.

Insa, aici e problema, trebuie totusi vazut daca ei au dreptate sau nu. In cazul meu nu au avut, dar sunt cazuri, si asta se intampla de cele mai multe ori, cand eu au dreptate in mare masura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au bagat...n-au facut tot posibilul sa ne desparta, dar pana la urma tot ne-am despartit.

N-am iubit-o cu adevarat...altfel nu ne despartea nimeni, poate doar cerul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare corect ca paritele sa imi impuna "Iesi cu el/ea" sau "NU iesi cu el!"..

Ok,sunt de acord sa imi dea sfaturi, sa fie la curent cu ce se intampla,dar nu sa ma controleze, sa imi citeasca SMS-urile pe ascuns, si apoi sa se duca rapid cu barfa ba la tata ba la mama.... ba la sora sau la bunica...

Sunt de parere ca parintele ar trebui sa ne lase (macar la varsta adolesecentei) sa vedem cum e si daca varsam o lacrima dupa o despartire, si nu sa ne impuna din prima punctul lor de vedere si sa puna STOP unei relatii. Ar trebui sa ne lase un pic liberi (si cand zic liberi nu inseamna ca sa vin cu burta la gura acasa,ci sa ma lase pur si sp sa am o relatie cu cn vreau, sa ies in oras, sa ma distrez), sa simtim pe propria piele acest eveniment ca sa fim singuri convinsi ca am facut ce se putea face, si sa nu ramanem cu indoiala,cu frustarea ca "as fi putut face asta, aia si aialalta"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×