Sari la conținut
Forum Roportal
Liquid395

NU ASE

Postări Recomandate

Cand am terminat liceul cu o medie destul de mare.Au sarit toti: Dute la Ase

E cea mai tare, Dute nu mai sta pe ganduri nu ai nimic de pierdut

Si am facut asta si acum ma iau cu mainile de par cand va persoane bizare care scot cate un caiet din banca la examen cu aprobarea profesorului. Persoane care iau nota 10 cu 1/2 din subiecte rezolvate si daca mai stiti va rog sa le spuneti ca nu cred ca sunt singurul.

 

Va dau un exemplu de un specimen pe cale de aparitie (pt mine) Curvix-Prostenecux-Porcus-Hidosux.

Grupa 1016 sefa clasei si uniformele ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am terminat liceul cu o medie destul de mare.Au sarit toti: Dute la Ase

E cea mai tare, Dute nu mai sta pe ganduri nu ai nimic de pierdut

 

ma intreb ce liceu ai terminat tu cu medie mare daca te-au lasat sa scrii "dute" in loc de du-te :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti inteleg supararea. la liceu nu se copia? asa e si in fac.

Dar stii ceva eu personal am preferat intotdeauna o nota mai mica dar muncita decat un 10 pe copiat sau pile, asta daca vrei sa iti insusesti o meserie , sa fii stapan pe ea si sa iti castigi existenta din ea. piata muncii e libera si concurentza selecteaza valorile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intreb ce liceu ai terminat tu cu medie mare daca te-au lasat sa scrii "dute" in loc de du-te :tease:
Un liceu cu profil real ,desigur :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un liceu cu profil real ,desigur :)

:) ce gasca sunt, nu m-am gandit. si eu tot real am terminat si asa e, nu facem deloc romana in 12 ani de scoala si nu dam nici bacul din romana :tease:

 

si sa revin on topic: nu ca n-as intelege ca e stupid efectiv ce se intampla prin facultatile romanesti, dar felul de a pune problema imi da de gandit. pai daca "toti" te trimit sa sari cap in apa de 3 m, tu chiar te bagi? si dupa aia dai vina pe ei... mhmm... si tot tu te plangi de mentalitate sau cum..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am terminat liceul cu o medie destul de mare.Au sarit toti: Dute la Ase

E cea mai tare, Dute nu mai sta pe ganduri nu ai nimic de pierdut

Si am facut asta si acum ma iau cu mainile de par cand va persoane bizare care scot cate un caiet din banca la examen cu aprobarea profesorului. Persoane care iau nota 10 cu 1/2 din subiecte rezolvate si daca mai stiti va rog sa le spuneti ca nu cred ca sunt singurul.

 

Va dau un exemplu de un specimen pe cale de aparitie (pt mine) Curvix-Prostenecux-Porcus-Hidosux.

Grupa 1016 sefa clasei si uniformele ei

 

iti inteleg frustrarile. Mai pot adauga notele mari luate pe pupincurisme, burse in strainatate luate pe aceleasi criterii etc. Din pacate, probabil ca e unul din putinele lucruri prin care scoala te pregateste pentru viata reala. Asta se intampla si dupa ce termini facultatea. Iar solutie nu exista. Poti doar sa iei lucrurile asa cum sunt si sa mergi pe drumul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ASE-ul ca ASE ... as vedeti ce se intampla pe la universitatile private, ca sa nu le spun pe nume...

Unde daca ai toate prezentele sau ai predat proiect, esti eliberat de la examene. cooool ...

Dar asta e... nu trebuie sa ne uitam la notele colegilor... eu invatz pentru mine ... si daca am 8 sau 9 ... stiu ca e nota mea meritata .... daca am restanta ... atunci nu am invatzat destul... asta e (sigur daca profu nu e atit de imbecil sa-i pice pe toti) :evil: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ASE_Ul este cotat ca cea mai buna universitate ,e de viitor si nu e grea,daca vrei sa muncesti si sa inveti mai mult du-te la medicina ,arhitectura si altele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am terminat liceul cu o medie destul de mare.Au sarit toti: Dute la Ase

E cea mai tare, Dute nu mai sta pe ganduri nu ai nimic de pierdut

Si am facut asta si acum ma iau cu mainile de par cand va persoane bizare care scot cate un caiet din banca la examen cu aprobarea profesorului. Persoane care iau nota 10 cu 1/2 din subiecte rezolvate si daca mai stiti va rog sa le spuneti ca nu cred ca sunt singurul.

 

Va dau un exemplu de un specimen pe cale de aparitie (pt mine) Curvix-Prostenecux-Porcus-Hidosux.

Grupa 1016 sefa clasei si uniformele ei

Nu ca in alte parti ar fi vreo diferenta.. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ASE_Ul este cotat ca cea mai buna universitate ,e de viitor si nu e grea,daca vrei sa muncesti si sa inveti mai mult du-te la medicina ,arhitectura si altele

 

De cine e cotat???

 

Eu am o parere destul de proasta despre ASE...in sensul ca mi se pare un colegiu transformat in facultate. Am avut cunostinte care au terminat ASE-ul...si orarul lor avea 4 zile pe saptamana cu cate 2 cursuri pe zi (total 8 cursuri/sapt). Si pierdeau vremea prin baruri...cica faceau facultatea, si se speteau...si parintii ii si credeau.

Intre timp studentii de la o facultate in adevaratul sens al cuvantului faceau cate 3 sau 4 cursuri pe zi, 5 zile pe saptamana (in medie 15-18 cursuri/sapt).

Deci...concluzia este ca ASE-ul se poate face si in 2 ani...daca urmam un orar ca cel al altor universitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×