Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Lion79

Sida

Rate this topic

Recommended Posts

situatie ipotetica :

un membru al familiei sau un prieten foarte bun are sida dar face sex neprotejat.i-ati spune ceva lui? le-ati spune ceva persoanelor cu care stiti ca are relatii intime?

sa presupunem ca el nu ti-a zis tie nimic si crede ca tu nu stii.

cum ai deschide subiectul?

situatie ipotetica :

un membru al familiei sau un prieten foarte bun are sida dar face sex neprotejat.i-ati spune ceva lui? le-ati spune ceva persoanelor cu care stiti ca are relatii intime?

mor cand aud" situatie ipotetica" :cry:

Da, i-as spune lui ca e un idiot si isi bate joc de vietile altora.

Da, as face tot posibilul sa afle si alea/aia pe care el ii poate infecta...

Common, e vorba de SIDA, nu de un herpes cu care mori da' nu se moare de el...

mor cand aud" situatie ipotetica" :cry:

Da, i-as spune lui ca e un idiot si isi bate joc de vietile altora.

Da, as face tot posibilul sa afle si alea/aia pe care el ii poate infecta...

Common, e vorba de SIDA, nu de un herpes cu care mori da' nu se moare de el...

am un prieten care mi-a zis chestia asta.

ma intreba ce sa faca..sa le spuna celorlalti si inclusiv persoanei respective ca stie sau nu.

faza naspa e ca nu imi zice nici mie cine e bolnavu sau bolnava..nujt ca nici sexu nu mi l-a zis :cry:

am un prieten care mi-a zis chestia asta.

ma intreba ce sa faca..sa le spuna celorlalti si inclusiv persoanei respective ca stie sau nu.

faza naspa e ca nu imi zice nici mie cine e bolnavu sau bolnava..nujt ca nici sexu nu mi l-a zis :cry:

pai SA LE SPUNA...ce naiba :cry: ...chiar mi se pare foarte urata situatia....

pai SA LE SPUNA...ce naiba :cry: ...chiar mi se pare foarte urata situatia....

zice ca ii e frica de un scandal si cica exista o lege care ii protejeaza pe cei bolnavş de sida.nu trebuie deconspirati.

eu i-am zis ca nu conteaza atata timp cat pune in primejdie viata altora.

si persoana respectiva face sex neprotejat..

prietenu meu a vb cu persoana respectiva si cand a aflat ca iese cu X-u primul lucru pe care a intrebat-o a fost: ati facut sex protejat sau neprotejat..cand i-a zis ca neprotejat i-a picat fatza..

zice ca ii e frica de un scandal si cica exista o lege care ii protejeaza pe cei bolnavş de sida.nu trebuie deconspirati.

eu i-am zis ca nu conteaza atata timp cat pune in primejdie viata altora.

si persoana respectiva face sex neprotejat..

prietenu meu a vb cu persoana respectiva si cand a aflat ca iese cu X-u primul lucru pe care a intrebat-o a fost: ati facut sex protejat sau neprotejat..cand i-a zis ca neprotejat i-a picat fatza..

legea ii protejeaza...in sensul ca medicii sau aia care fac analizele n-au voie probabil sa faca public rezultatul..

da' ala e un om oarecare...mi se pare o dovada de miserupism cras sa nu spuna...GOD :cry:

legea ii protejeaza...in sensul ca medicii sau aia care fac analizele n-au voie probabil sa faca public rezultatul..

da' ala e un om oarecare...mi se pare o dovada de miserupism cras sa nu spuna...GOD :cry:

ma oftic ca nu imi zice cine e.daca mi-ar zice mie eu nu stiu ce i-as face lu ala..sau aia..ca nu stiu daca e fata sau baiat.

situatie ipotetica :

Inconstienta totala... si cati sunt asa...

Am auzit si eu de un caz... o adolescenta infectata de mica in spital careia parintii nu-i spuneau ca are sida ca s-o protejeze. Imi imaginez cum ar fi sa fiu baiat si respectiva sa fie prietena mea... si sa aflu intamplator... as ramane socata pe viata.

Si subiectul l-as deschide direct si fara menajamente...poate fi si viata mea in joc...

Edited by BettyHelena

ma oftic ca nu imi zice cine e.daca mi-ar zice mie eu nu stiu ce i-as face lu ala..sau aia..ca nu stiu daca e fata sau baiat.

mei...acu' ce sa zic...nasol si de ala saracu' care are Sida...nu spun ca ar trebui sa strige in gura mare, nici macar nu-i obligat sa spuna ca-i bolnav, DAR SA PROTEJEZE ALTI OAMENI POATE, ce puii mei.... :cry:

Iar daca nu, e obligatia alora care stiu...sa spuna....parerea mea...

Inconstienta totala... si cati sunt asa...

si sa aflu intamplator... as ramane socata pe viata.

care viata?

aia care s-ar si sfarsit in curand?