Sari la conținut
Forum Roportal
Sentiveanu. O

recuperare date de pe un HDD

Postări Recomandate

Deci am un hdd de 40 Gb si am incercat cu partition magic 8.05 ca sa ii mai fac o partitie de 5 gb .....el era ocupat cam 32 de gb ...asa ca am incercat sa iau 5 giga din tot Hdd-ul . Am dat resize partition/am dat apply changes/si sa realizat cam in proces de 30 la suta cand sa blocat calculatorul sia trebuit sa dau restart. problema e ca acum il vede la boot si in partition magic dar nu mi se vede in My Computer.....ce as putea sa fac ca sa recuperez datele de pe el....? Se mai poate asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partiton magic iti propune sa faci niste dischete de restore inainte de a incepe operatiile, nu le-ai facut? Datele proababil sunt recuperabile, caute pe net programe specializate de recuperare a datelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partiton magic iti propune sa faci niste dischete de restore inainte de a incepe operatiile, nu le-ai facut? Datele proababil sunt recuperabile, caute pe net programe specializate de recuperare a datelor

Am gasit cateva programe gen Data recover...dar nu gasesc nimic free....poate stie cineva unul bun si free :tease:....care e free...e cam anevois la salvarea fisierelor deoarece trebuie salvat cate unul...si cand ai 20000 de fisiere nu e prea convenbail...am gasit unul care poate salva mai multe odata dar trebuie licenta

Editat de Sentiveanu. O

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gasit cateva programe gen Data recover...dar nu gasesc nimic free....poate stie cineva unul bun si free :)....care e free...e cam anevois la salvarea fisierelor deoarece trebuie salvat cate unul...si cand ai 20000 de fisiere nu e prea convenbail...am gasit unul care poate salva mai multe odata dar trebuie licenta

 

Incearca si pe la "baietasii" de prin vreun service.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca si pe la "baietasii" de prin vreun service.

Pai,incearca...daca are bani;dar daca nu are,ce face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentiveanu, dc nu cauti un program pe DC++ sau eMule, etc, acolo cu siguranta gasesti :) Mura-n gura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sentiveanu, dc nu cauti un program pe DC++ sau eMule, etc, acolo cu siguranta gasesti :cry: Mura-n gura

da un nume de program bun si il caut...

Oricum am rezolvat problema intro oarecare masura....i-am dat un defragment in Computer Management ..dupa care mi la recunoscut in Partition Magic....asa ca am reuist sa folosesc Optiunea lor de Browse disc si sa salvez ce aveam nevoie:D

Merci la toti care au incerca sa ma ajute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,incearca...daca are bani;dar daca nu are,ce face?

 

 

Sa se chinuie singur acasa atunci! Io am zis, nu am dat cu paru'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu...m-am pus in locul lui nu am dat cu parul! ;)

Sa gindim logic:am nevoie de un program.Cele ce-mi sunt accesibile fiindca sunt gratuite,nu-mi ajuta...fiindca,probabil, nu sunt suficient de bune ori au ele vreo hiba(sunt incomplete)de-asta probabil sunt si gratis.

Cele bune si care-mi pot folosi,nu-s gratis.Ce-mi ramine de facut?

Am 3 variante:

1.Cumpar un soft bun(daca am bani)

2.Apelez la baietii profesionisti (daca am bani)

3. Iau un program bun si-l cracuiesc(daca am noroc sa-i gasesc un crack si daca stiu sa-l caut si sa-l folosesc pe acel crack).

Daca nu rezolv toti acesti "daca",stau si pling linga pc!

Programele gratuite oferite de eMule (ori altele in genu'),sunt aceleasi care se gasesc si pe net.Nimic in plus.Sunt gratuite pe net,sunt gratuite si pe eMule.Nu-s gratuite pe net,nu-s gratuite nici pe eMule.

Ex:"Spyware doctor",nu-l vei gasi gratuit nici pe net,nici pe eMule,nicaieri...

Desi spun pe net ca e "free","trial","demo","shareware"...etc...in fapt,e aceeasi brinza:un demo amarit care,doar scaneaza,dar nu curata.Si atunci,ce sa fac cu el? Eu,stiu ca am infectii in pc. dupa simptome asa ca nu ma intereseaza cum se numesc infectiile cu pricina ori cite sunt,vreau sa scap de ele!

Eu acum,am un "Spyware doctor" care,nu se updateaza fiind din acelea in oferta,dar care, trebuia sa curete fiindca,am licenta pentru o luna pe numele meu.Ca nu se updateaza,treaca-mearga...desi,stim ce inseamna asta...dar,la fiecare scansiune,imi zice ca sunt "curata" ceea ce nu-i adevarat fiindca,simptomele infectiei exista si ca sa-l verific,l-am dezinstalat,am instalat acelasi soft demo,de pe pagina producatorului,l-am pus sa scaneze si-mi spune ca am mai multe infectii diverse si 3 dialeri.

Asa ca judeca si tu:e bun softul din oferta lor(pe care am licenta)cind el imi spune ca sunt curata?

Sa si-l bage in fund!

Acum intelegi ce am vrut sa spun? Nu trebuie sa te superi...

Banuiesc doar ca inainte de a cere ajutor,stia si el...si s-a gindit la baietii cu pricina si la alte variante...dar, inseamna ca avea un motiv de "retinere" daca n-o facea.

Crede-ma ca eu il inteleg cel mai bine fiindca,sunt intr-o situatie asemanatoare si fara iesire(pentru mine)de doua luni.

Sotul meu nu vrea sa-si "arunce" banii pe pc-ul meu :think: chiar daca am ajuns la divort din cauza pc-ului,iar eu imi fring mainile,tun,fulger si pling linga pc. :friends:

Cei care sunt avansati,priceputi la pc.,gasesc ei o solutie...dar cei care nu...vai de sufletul lor!

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×