Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Dumnezeu a murit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

L-am omorat pentru ca nu merita sa traiasca.ne-a creat intr-un moment in care el se plictisea.s-a jucat ce s-a jucat cu noi...trimitandu-ne carti sfinte..profeti..etc..etc..dar acum..surpriza!..s-a plictisit si ne-a aruncat ca pe niste jucarii stricate.nu ne mai da nici un semn..nu ii mai pasa..atunci ..

Gata..l-am omorat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum traiti fara nici o regula..respectati numai ceea ce considerati ca trebuie sa respectat.dincolo nu e nimic.. :aranjare:

Mda, asat e influenta societatii de consum :blink:

 

Pai Biblia zice ca l-am omorat, doar ca a inviat.

Bun. E pentru prima data cand imi place ce scrii Kyu. Desi de multe ori polemizam , vad ca esti un om inteligent si de asta imi place sa intru in discutii de idei cu tine.

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun. E pentru prima data cand imi place ce scrii Kyu. Desi de multe ori polemizam , vad ca esti un om inteligent si de asta imi place sa intru in discutii de idei cu tine.

 

Da, eu totusi nu confund ideile cu realitatea, chiar daca acele idei sunt scrise intr-o carte veche de 2000 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai Biblia zice ca l-am omorat, doar ca a inviat.

 

 

l-am omorat ? pe dumnezeu ...faci confuzii domnu ...isus unicul fiu al lui dumnezeu ,pe el l-au omorat ....si el ...culmea obrazniciei ...a inviat ,sa ne faca noua viata mai usoara ...cica :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe dumnezeu ...faci confuzii domnu ...isus unicul fiu al lui dumnezeu ,pe el l-au omorat ....si el ...culmea obrazniciei ...a inviat ,sa ne faca noua viata mai usoara ...cica :aranjare:

red2shoes, confuzia majora o faci chiar tu :blink: Cine este Isus ? Desi tu spui ca e obraznicie ca a inviat , tousi, El facut asta pentru cei care cred in El.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
red2shoes, confuzia majora o faci chiar tu :aranjare: Cine este Isus ? Desi tu spui ca e obraznicie ca a inviat , tousi, El facut asta pentru cei care cred in El.

 

cine e? zii tu daca nu iti place raspunsul. este asa zis-ul fiu al lui dumnezeu.toti am fost fii lui..nu numai Iisus.

dar eu unu nu ma mai consider.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce ai patit de esti asa suparat pe lume? :aranjare:

 

mai degraba as vrea sa-ti vad ochii...gatul iritat nu-mi place

 

m-am suparat pentru ca e rau,sadic,indiferent..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am suparat pentru ca e rau,sadic,indiferent..

 

 

seamana cu tine ...:aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×