Sari la conținut
Forum Roportal
codecs_andy

help me in love :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun...am 15 ani...si inca nu prea stiu sa cuceresc o fata...am cunoscut o fata pe care o iubesc...ma inteleg foarte bine cu ea dar ma gandesc ca daca ii spun ceva de dragoste numai vrea sa vb. cu mn ^_^ help me plz .. aici conteaza si zodia?

 

Fata asta este ca o stea care tot timpul va straluci :crazy: :stars: ..mie imi place ff mult de ea deoarece nu se ascunde in spatele fardurilor...toate minunatziile astea....este fff naturala si arata bn asa :yahoo: o iubesc foarte mult si nu vreau sa plece din inima mea

 

ce ma sfatuiti sa fac ?;)

Editat de codecs_andy
ortog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa te apropii de ea, sa te vada intai ca pe un prieten , sa stie ca poate conta pe tine ca prieten.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rofl ce au ajuns copiii de 14-15 sa faca in ziua de azi :stars:

 

Ce inseamna iubire pentru tine?

 

Tu chiar vorbesti serios......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rofl ce au ajuns copiii de 14-15 sa faca in ziua de azi :stars:

Tu chiar vorbesti serios......

pai ce sa insemne iubirea...un vis frumos din care nu vrei sa mai pleci :crazy: ... esti vesel tot timpul...chiar daca unele lucruri urate iti vor iesi in cale cu ajutorul iubiri treci peste ...si vb ff serios :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun...am 15 ani...si inca nu prea stiu sa cuceresc o fata...am cunoscut o fata pe care o iubesc...ma inteleg foarte bine cu ea dar ma gandesc ca daca ii spun ceva de dragoste numai vrea sa vb. cu mn :) help me plz .. aici conteaza si zodia?

 

Fata asta este ca o stea care tot timpul va straluci ;) :stars: ..mie imi place ff mult de ea deoarece nu se ascunde in spatele fardurilor...toate minunatziile astea....este fff naturala si arata bn asa :yahoo: o iubesc foarte mult si nu vreau sa plece din inima mea

 

ce ma sfatuiti sa fac ?:o:

 

buna andy.....vreau sa iti spun ca mi-a placut mult cum ai scris despre ea....se vede ca o "iubesti" (asa ca la 15 ani)..imi aduc si eu aminte de iubirile mele de pe la vrst respectiva :crazy: ..frumoase amintiri :P; cat despre sfatul pe care il ceri......tot ce pot sa iti spun este GO FOR IT! spuneai ca te intelegi f bine cu ea...deci sa inteleg ca sunteti prieteni...oricum...ceea ce ramane de facut..este sa ii arati adevaratele sentimente.....nu astepta f mult.......pt ca fetelor de vrst ei(banuiesc ca sunteti cam de aceeasi vrst) l0e plac baietii maturii..... nu-ti fie frica....incercarea moarte nu are,si nu vad de ce, daca i-ai spune ca vrei mai mult nu ar vrea sa mai vb cu tine,daca spui ca va intelegeti f bine....nu va face acest lucru ci din contra...exista 2 posibilitati....prima: poate ii place si ei de tine...dar nu ti-ai dat seama..sau poate pt ca esti emotiv (este normal, toti am fost la vrst respectiva la fel..de multe ori mai suntem si acum) si atunci va dori si ea sa treaca de la "simpla" prietenie la ceva mai mult...., poate chiar asteapta sa faci acest pas (e greu sa dai un sfat cand nu conosti persoana respectiva..pt ca ceea ce merge la o fata...poate la alta nu merge...etc..tu o cunosti cel mai bine...nu stiu...plimbati-va putin intro seara...ia-o usor de mana....nu forta prea mult...si dai un sarut cand ajugi acsa...sau nu stiu..vezi tu...tot ceea ce faci depinde de situatia.....de replicile...de locurile...de tot ceea ce face...spune...faci ...spui...nu exista o reteta...sau daca vrei scriei o scrisoare frumoasa...am vazut ca vb f frumos despre ea...poate ii va placea...tu sti...tu o cunosti..pe care sa i-o dai sa o citeasca dupa ce ii dai sarutul acela de care am vb...etc..)..iar ce-a de-a doua posibilitate este sa spuna ca ea nu simte altceva decat prietenie pt tine..si veti ramane prieteni (nu fi dezamagit...vor exista si altele....iar ca sa o ai ca si PRIETENA este din start un castig...chiar daca nu iti va devenii si IUBITA ^_^ ),nu tre sa te superi daca ea nu accepta.....,iti spun eu ca nu este nici prima nici ultima fata(sau poate este prima..dar sigur nu e ultima de care iti va placea)....oricum per ansamblu ...iti spun sa nu iti fie frica (adik frica iti v-a fi....pt ca este normal dar sa nu lasi frica sa te controleaze) pt ca nu exista nimik mai frumos..decat toate emotiile prin care treci :P bafta si te astept cu "rezultatul"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ce sa insemne iubirea...un vis frumos din care nu vrei sa mai pleci :yahoo: ... esti vesel tot timpul...chiar daca unele lucruri urate iti vor iesi in cale cu ajutorul iubiri treci peste ...si vb ff serios :stars:

 

Da, numai ca este doar un foc de paie si o data cu trecerea anilor dispare, de parca ar fi proportionala cu varsta. Si vb ff serios......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun...am 15 ani...si inca nu prea stiu sa cuceresc o fata...am cunoscut o fata pe care o iubesc...ma inteleg foarte bine cu ea dar ma gandesc ca daca ii spun ceva de dragoste numai vrea sa vb. cu mn ^_^ help me plz .. aici conteaza si zodia?

 

Fata asta este ca o stea care tot timpul va straluci :crazy: :stars: ..mie imi place ff mult de ea deoarece nu se ascunde in spatele fardurilor...toate minunatziile astea....este fff naturala si arata bn asa :yahoo: o iubesc foarte mult si nu vreau sa plece din inima mea

 

ce ma sfatuiti sa fac ?;)

 

Pai uite, daca esti bun prieten cu ea poti sa ii spui mai in gluma mai in serios sa iesiti in oras sa vezi ce zice... si tot felul de aluzii dinastea, nu sta prea mult sa te gandesti la ce-i spui... nu-i nimic daca ai dat-o in bara - vezi tu cum o dregi! :P cauta sa o faci sa te asculte vorbind tot timpul despre discutii de care ea pare interesata, chiar daca tu nu ai nici un habar... Nu pune la suflet nimic, chiar daca pare ca ea te respinge pt ca asa fac toate la inceput... O sa vezi ca o sa mearga!! :) Sa ne ti la curent cu ce se intampla sa stim si noi ! bafta :o:

Editat de Smile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt cateva lucuri simple de care trebuie sa te legi, cum s-a mai scris si sus ... trebuie sa fi putin matur, putin glumet (sa se simta bine) mai in gluma mai in serios... tot ce ai de facut este sa gasesti o seara potrivita, un parc inflorit sau macar o penumbra undeva intr-un loc mai special... si spune-i ce simtit... nu uita ca daca sa te balbai si o sa te incurci nu`i nimic... o sa fie inca o dovada a sentimentelor sincere. CEL mai important... daca refuza... las-o putin si incearca din nou.... majoritatea fetelor refuza initial deci nu e nici o problema... arata-i ca vrei cu adevarat sa fi cu ea... :yahoo: go young one... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×