Sari la conținut
Forum Roportal
rimpoce

Dumnezeu a fost sabotat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pare ca daca cuti adevarata credinta,cazi sub pedeapsa de a trece drept o persoana care strica cheful tuturor,un eretic,un individ fara Dumnezeu,fara credinta,fara scrupule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da asa e se intampla la toata lumea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa va fi intotdeauna.

Dar ce e cu titlul thread-ului?

Am fost mintiti,sintem mintiti.

Multe dovezi au fost distruse.In antichitate circula o anumita Istorie a Feniciei, scrisa de un fenician cu nume cu nume imposibil,din care nu a mai ramas decit vagi referiri in scrierile altor autori antici.

In acea carte exista o poveste,un mit al creeri lui adam,pe care evrei au copiato si au incluso in cartile lor.

Sfinti Parinti au dus o lupta acerba pentru a o distruge.

Imi pare rau ca nu imi aduc aminte numele autorului

De ce oare Sfinti Parinti voiau ca acea carte sa dispara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost mintiti,sintem mintiti.

Multe dovezi au fost distruse.In antichitate circula o anumita Istorie a Feniciei, scrisa de un fenician cu nume cu nume imposibil,din care nu a mai ramas decit vagi referiri in scrierile altor autori antici.

In acea carte exista o poveste,un mit al creeri lui adam,pe care evrei au copiato si au incluso in cartile lor.

Sfinti Parinti au dus o lupta acerba pentru a o distruge.

Imi pare rau ca nu imi aduc aminte numele autorului

De ce oare Sfinti Parinti voiau ca acea carte sa dispara?

 

Biserica mereu a mintit si a distrus numeroase manuscrise despre istoria omenirii si multe alte informatii pretioase sub pretextul ca erau de natura diabolica sau pur si simplu eretice......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca daca cuti adevarata credinta,cazi sub pedeapsa de a trece drept o persoana care strica cheful tuturor,un eretic,un individ fara Dumnezeu,fara credinta,fara scrupule.

da ...si ?

ce-ti pasa tie de ceilalti , cand constiinta ta e impacata cu sine ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ...si ?

ce-ti pasa tie de ceilalti , cand constiinta ta e impacata cu sine ?

Da fain.As ,putea raspunde ca crestini ,nu ingrop talantul il inmultesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost mintiti,sintem mintiti.

Multe dovezi au fost distruse.In antichitate circula o anumita Istorie a Feniciei, scrisa de un fenician cu nume cu nume imposibil,din care nu a mai ramas decit vagi referiri in scrierile altor autori antici.

In acea carte exista o poveste,un mit al creeri lui adam,pe care evrei au copiato si au incluso in cartile lor.

Sfinti Parinti au dus o lupta acerba pentru a o distruge.

Imi pare rau ca nu imi aduc aminte numele autorului

De ce oare Sfinti Parinti voiau ca acea carte sa dispara?

Dar parca numa' aia e copiata!? De mitul lui Utnapishtim/Athrahasis/Ziusudra n-ai auzit? Iti spun eu, e a lui Noe.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar parca numa' aia e copiata!? De mitul lui Utnapishtim/Athrahasis/Ziusudra n-ai auzit? Iti spun eu, e a lui Noe.
ai dreptate.Bine ca tablitele au fost descoperite acum altfel le-ar fi distrus fanatici aia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×