Sari la conținut
Forum Roportal
skyblack10

posesivitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai la raportul femei/barbati de pe terra.. Mi se pare normal ca fiecare sa tina cu dintii de ce are :D

(Io vin alb sau suc, mersi, ca berea nu-mi place)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la viata mea nu am intalnit inca femei bolnave de gelozie dar barbati da. si zic asta fara vreo discriminare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

barbati posesivi? greu de crezut. barbatul devine gelos/posesiv,doar cand simte ca femeia "umbla" lela :D in schimb,femeia e geloasa pt simplul fapt ca saluti pe cineva,pe strada. exista expresia feminina "il vreau doar pt mine" .....asta zice multe,nu? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si femeile si barbatii sunt posesivi :D .. depinde de caracterul fiecaruia :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

posesiv este cel care iubeste.

super-posesiv este cel care are complexe de inferioritate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... depinde ce intelege fiecare prin gelozie si posesivitate ... tin sa remarc faptul ca unii barbati considera ca e posesivitate, doar prin faptul ca arati ca tii la el si ii vrei binele, ca te interesezi de el si vrei sa ii fie bine, dandu-i unele indicatii ... tine de latura individuala a fiecaruia si depinde de preferintele fiecaruia ... nu e vorba de posesivitate si gelozie, ci doar de faptul ca iti pasa de persoana respectiva, intrucat tii la ea ... difera doar interpretarea si felul cum e perceputa ideea in sine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
barbati posesivi? greu de crezut. barbatul devine gelos/posesiv,doar cand simte ca femeia "umbla" lela :cheer: in schimb,femeia e geloasa pt simplul fapt ca saluti pe cineva,pe strada. exista expresia feminina "il vreau doar pt mine" .....asta zice multe,nu? :doh:

 

 

se pare ca barbatii considera ca toate femeile "umbla lela" .....asa dar si prin urmare femeile au nevoie de lesa ....:o:....dorinta de a o stii cat mai aproape nu e posesivitate ....e iubire incandescenta .... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×