Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu l-am vazut si sincer nu mi-a placut. Poate ar fi fost mai bine daca nu era facut 100% pe calculator. (mai putin actorii)

Editat de nike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi s-a parut slabut realizat, de fapt "IEFTIN" cred ca e cuvantul, mai ales dupa ce am vazut scenele cum erau filmate cu ecranul albastru in spate. Nici actorii nu au jucat cine stie ce, chiar mediocru as putea spune. Dar dpdv al realitatii istorice cum vi se pare? Ce era cu mutantii aia persani? De unde i-a scos? Cred ca regizorul s-a uitat prea mult la "Lord of the Rings" :P Nu cred ca arata realitatea istorica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slab realizat, totul numai pe calculator. Dar macar s-a tinut cu dintii de sursele istorice.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
extrem de slab

 

 

Subscriu. Imi permit sa sper ca ...nu acesta e filmul si cinemaul viitorului, prefer filme adevarate. Inca putin si devenea un computergame.

Din presa de specialitate: "Romania libera", 19 feb. 2007,( articol semnat de Irina Blaga.) Jurnalista ne mai informeaza ca "nu a lipsit, in afara competitiei (Festivalul de la Berlin 2007) , kitschul american, in toata splendoarea lui, materializat in productia semnata de Jack Snider, respectiv filmul care se dorea a fi cult, intitulat "300", un film "care sperie nu prin spectaculoasele taieri de capete facute de bratele vanjoase ale unor spartani frumosi (!), pe un fundal obositor de muzica trash, ci prin faptul ca totul e facut pe calculator, cu exceptia actorilor".Sa fie acesta viitorul cinematografiei, se mai intreaba critica de specialitate? Nu, e imposibil! :flowers:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut si eu ... "amuzant" ... mai alesc chilotii :flowers: .... nu mi-a placut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba ca derulare a actiunii, filmul a fost chiar foarte fidel surselor istorice. Ceea ce nu se poate spune si despre aspectul personajelor, mutanti si alte aberatii.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, mie mi-a placut. Ce daca a fost facut pe calculator in mare parte? pot sa spun ca a avut o grafica super.

Animatiile nu sunt facute pe calculator? si? asta inseamna ca nu sunt bune?

Lord of the Rings unde s-a facut? in gradina de vara californiana? si totusi a luat oscaruri la greu. sa fim seriosi

Coloana sonora la 300 mie mi-a placut, se imbina bine cu filmul.

Si ce daca regizorul a deviat un pic de la istorie si a piperat un pic filmul cu alte personaje? care-i problema? E FILM! nu manualul de istorie.

Mie mi se pare ca a fost realizat bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×