Sari la conținut
Forum Roportal
ea_adita

Cat de mult se poate injosi un roman?

Postări Recomandate

Exista in Romania proaspat integrata in UE un om atat de disperat incat s-ar umple de ra-at daca ar gasi int buda publica o bancnota de 100 de EURO? :P

 

Sincer, daca as avea ocazia sa-l vad oare i-as da ce bancnote am in buzunar doar pentru a-l scoate macar pentru o zi din situatia in care este? voi ati face lucrul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai 14 ani? Asta nu tine de nationalitate, nici macar de rasa.

 

Intr-o zi poate ai sa fii pus(a) in situatia asta literalmente si ai sa iti dai palme ca ai deschis thread-ul. U never really know.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai 14 ani? Asta nu tine de nationalitate, nici macar de rasa.

 

Intr-o zi poate ai sa fii pus(a) in situatia asta literalmente si ai sa iti dai palme ca ai deschis thread-ul. U never really know.

 

Nu am 14 ani...insa daca nu ai inteles eu ma refeream la altceva...la o romanie in care de acum in colo nimeni nu v-a mai fi pus in situatia sa nu-si mai permita cate una alta..si asta tine de aceasta schimbare (adica de integrare) si de aici si intrebarea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista in Romania proaspat integrata in UE un om atat de disperat incat s-ar umple de ra-at daca ar gasi int buda publica o bancnota de 100 de EURO? :lol:

Din pacate sunt destui care ar face lucrul asta...si nu doar romani.

 

100 euro=330 lei..sunt pers care au lunar un astfel de venit, pensionari care au si mai putin :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista in Romania proaspat integrata in UE un om atat de disperat incat s-ar umple de ra-at daca ar gasi int buda publica o bancnota de 100 de EURO? :lol:

 

Sincer, daca as avea ocazia sa-l vad oare i-as da ce bancnote am in buzunar doar pentru a-l scoate macar pentru o zi din situatia in care este? voi ati face lucrul asta?

 

Nu... Nu cateva bacnote il vor determina sa isi schimbe propria viata ci perspectiva in viitor. Cateva bacnote nu fac altceva decat sa amortizeze pe moment tragedia, dar un loc de munca sigur si stabil, bine platit, schimba propria gandire a acelui om si in primul rand capata incredere de sine.

Ajuta un om care este cu mainile in rahat pana la cot oferindu-i un loc de munca onest. Altfel nu il poti ajuta... parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles perfect ca tu aduceai in discutie injosirea iar tu o coroborezi in mod justificat cu saracia existenta aici. Eu iti spun ca la caracterul uman, si unul care nu e atat de sarac, s-ar injosi pentru bani.

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca nu-ti inchiriaza nici pentru vara asta nemtii o masinuta amarita cu care sa faci calatoria din Munchen in Romania desi sint de 15 ani cetatean american ... si de restul nu vreau sa ma conving ca mi-au ajuns nervii cu agentii de firme care inchiriaza tinind cont ca si hotel rezerv cu ei ca si biletele de avion!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×