Sari la conținut
Forum Roportal
V_I_O_R_E_L

Cum desfund scurgerea de la baie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

care teava?

de scurgere pardoseala, cada, chiuveta, vas WC?

din pvc? revino cu amanunte

 

Scuze că nu am dat nici un amănunt. Eram ocupat cu desfundarea.

 

Apa din cadă se goleste extrem de greu.

Mai mult, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze că nu am dat nici un amănunt. Eram ocupat cu desfundarea.

 

Apa din cadă se goleste extrem de greu.

Mai mult, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e posibil ca la coloana mare de scurgere sa ai un dop filetat de ''viizitare''

acela se scoate si se baga un ''sarpe'' dinspre coloana spre sifonul chiuvetei

 

De unde fac rost de un "sarpe". Se găseste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut asemenea pb, dar am agsit in supermarket, nu mai stiu de la ce firma, parca Ms Proper, niste bilute speciale pt desfundat. Se pun in scurgere si torni apa fiarta. Pot sa spun ca la mine a mers perfect :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la sfatul dat de Bright.Atentie daca folosesti "sarpele" sa nu fortezi deoarece ai putea sparge pvc-ul. Atentie si la substanta de desfundat care este de fapt in mare masura banala dar periculoasa sodă caustică.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragi greierasi,

acum... ani de zile... mi-am scos ghiuveta pe balcon - acum inchis si transformat in bucatarioara. dar mi s-a infundat teava de apa calda cu pietricele si nu mai stiu ce negru din apa calda. tehnicianul spune ca trebuie sparta pardoseala de teracota si schimbata teava - dar iese f scump si e un cosmar - zgomot - praf - cam trei metri de teava - si iar va trebuie sa lipesc teracota. nu stiti cumva vreun preparat de desfundat tevi - de-a dreptul pietrificate si betonate. vasele le spal in baie. e f incomod. mai e o solutie: sa-mi pun o alta teava pe pereti - total neestetic. nici asta nu vreau. mai curge acolo un firicel de apa calda subtire - dar nu-i de ajuns pt clatit - ce pot face? mersic frumos de sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragi greierasi,

acum... ani de zile... mi-am scos ghiuveta pe balcon - acum inchis si transformat in bucatarioara. dar mi s-a infundat teava de apa calda cu pietricele si nu mai stiu ce negru din apa calda. tehnicianul spune ca trebuie sparta pardoseala de teracota si schimbata teava - dar iese f scump si e un cosmar - zgomot - praf - cam trei metri de teava - si iar va trebuie sa lipesc teracota. nu stiti cumva vreun preparat de desfundat tevi - de-a dreptul pietrificate si betonate. vasele le spal in baie. e f incomod. mai e o solutie: sa-mi pun o alta teava pe pereti - total neestetic. nici asta nu vreau. mai curge acolo un firicel de apa calda subtire - dar nu-i de ajuns pt clatit - ce pot face? mersic frumos de sfaturi.

 

Este un instrument pentru desfundat.

Se numeste spiral.

Orice instalator de buna credinta stie asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista o varianta ... nu stiu cat de facila sau la indemana , dar poti blinda scurgerea actuala si facuta o alta scurgere la suprafata . Cu alte cuvinte schimbat traseul si scoase tevile pe afara .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×