Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

De ce n-a fost bun laptopul de 100$ ? dar e bun unul de 400 EUR

Postări Recomandate

100dollarlaptop.jpg

 

De ce n-a fost bun laptopul de $ 100 ?

 

La acesta intrebare pot sa raspunda ministrul invatamntului - culmea ungurul Nagy de la UDMR si Varujuan Vosganian de la PNL !

 

Nu am crezut in proiectul educational, OLPC, al lui Negroponte. Dar nu din cauza detaliilor tehnice ale actualului laptop (pe la 175 de dolari), ci pentru ca in lumea de azi pregneaza spaga si interesul de corporatie. Are capabilitati wireless, o sursa alternativa de energie (nu au inteles ce e cu de manivela). Apoi mai are si avantajul de a nu depinde de un sistem de operare precum Windows. Mi-as dori din tot sufletul sa vad cum se vand, cu succes, 10 milioane unitati in Asia, 5 milioane in Africa

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acest minicomputer este o idee foarte proasta ... si asa copiii petrec majoritatea timpului in fata computerului ...in defavoarea lecturii sau a altor activitati utile...

iar alt aspect negativ....care oricum nu va putea fi evitat ... tinerii nu o sa mai gandeasca (unii nici nu mai gandesc) ...o sa foloseasca computerul la calcule...o sa scrie la computer....totul o sa fie computerizat ... rezultatul ..gandire ciuciu ... o sa fie niste robotei care nu o sa fie in stare de nimic fara calculator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zise o fata care recunoaste ca are tendinte sataniste !

si ce legatura are ?? esti incoerent dragule...nu te supara...ce vrei sa demonstrezi prin aceasta afirmatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu este adevarat ...tu bati campii ..... si tu esti pe contra daca o luam invers....deci ... las-o mai moale...vorbeste la subiect ...si nu te mai lua de persoana mea...clar?! ... nu are nici o legatura....tot timpul cand nu mai ai ce zice o deviezi de la subiect ...e convenabil asa ..stiu ..dar nu are nici un rost...pierdem amandoi vremea aiurea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar alt aspect negativ....care oricum nu va putea fi evitat ... tinerii nu o sa mai gandeasca (unii nici nu mai gandesc) ...o sa foloseasca computerul la calcule...o sa scrie la computer....totul o sa fie computerizat ... rezultatul ..gandire ciuciu ... o sa fie niste robotei care nu o sa fie in stare de nimic fara calculator

problema e ca daca tu ai fi citit textul ai fi inteles ca oricum or sa cumpere computere, numai ca vor cumpara la supra pret de la protejatii lor un alt computer de 4 ori mai scup si mai prost... acum ai prins idea ? da, nici eu nu sunt pentru computere peste tot....

 

si aia care fac aceasta cumetrie sunt liberalii ajutati de bozgorul de minsitru al invatamantului Nagy de la UDMR !

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema e ca daca tu ai fi citit textul ai fi inteles ca oricum or sa cumpere computere, numai ca vor cumpara la supra pret de la protejatii lor un alt computer de 4 ori mai scup si mai prost... acum ai prins idea ? da, nici eu nu sunt pentru computere peste tot....

 

si aia care fac aceasta cumetrie sunt liberalii ajutati de bozgorul de minsitru al invatamantului Nagy de la UDMR !

probabil sunt mai bune...suna cam dubios ...calculatoarele astea par de unica folosinta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zise o fata care recunoaste ca are tendinte sataniste !

 

Si ce are? Ce, poate sa fie dracu in persoana din partea mea, pentru mine e tot s_s_s...

 

Tu, in schimb, de unde stii ca vosganian nu isi rupe eticheta, sau ca nu l-o fi luat de la reduceri sau, cine stie, ajutoare...

 

Asta, (decat in cazul in care e opinia ta proprie) trebuie suportat de surse.

 

Daca tu judeci oamenii pe baza de aparente de genul asta, imi pare rau sa iti spun, dar gresesti. Nu e nimic rau sa fi satanist, mason, catolic, ortodox, pocait, sau sa vi dintr-un trib de pe undeva si sa crezi in 8 zei. Asta, atata timp cat religia ta nu te pune sa practici comportament antisocial.

 

Dupa cum stim, nimeni nu a prins-o pe s_s_s facand nimic rau, asa ca e nevinovata, pana la proba contrarie.

 

PS: Sa nu crezi ca cineva nu poate sa gaseasca ceva sa iti reproseze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce are? Ce, poate sa fie dracu in persoana din partea mea, pentru mine e tot s_s_s...

 

Tu, in schimb, de unde stii ca vosganian nu isi rupe eticheta, sau ca nu l-o fi luat de la reduceri sau, cine stie, ajutoare...

 

Asta, (decat in cazul in care e opinia ta proprie) trebuie suportat de surse.

 

Daca tu judeci oamenii pe baza de aparente de genul asta, imi pare rau sa iti spun, dar gresesti. Nu e nimic rau sa fi satanist, mason, catolic, ortodox, pocait, sau sa vi dintr-un trib de pe undeva si sa crezi in 8 zei. Asta, atata timp cat religia ta nu te pune sa practici comportament antisocial.

 

Dupa cum stim, nimeni nu a prins-o pe s_s_s facand nimic rau, asa ca e nevinovata, pana la proba contrarie.

 

PS: Sa nu crezi ca cineva nu poate sa gaseasca ceva sa iti reproseze.

multumesc .. :P ...oricum nu dau atentie la toate rautatile lui ...

Editat de s_s_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×