Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

intrebare..pt roportal II

Postări Recomandate

Curiozitate: persoanele care s-au dat in stamba, sau au fost "date huta'n stamba", cum mi-a povestit mie cineva ca s-ar fi intamplat aici odata (lasandu-ma perplexa, ce-i drept, ca s-a permis desfiintarea unui membru de dragul distractiei unora, ajunsi chiar moderatori dupa aia'!), revin: acele persoane care au ban, inclusiv ban pe IP, inca mai figureaza si sunt numarati ca membri roportal? Mi se pare o absurdiatate, dar uite ca m-am "dus" la profilul respectiv, de curiozitate, si e numerotat, contorizat, chiar daca membrul cu interdictie pe IP, deci un ban mare si urat de tot, nu mai exista de fapt pe forumul roportal! Se "presupune" , dupa cum mi s-a relatat, ca avea mai multe conturi de la IP-uri diferite...se presupune nu constituie o certitudine! Nevoie de numar mare de membri, sau care sa fie explicatia? Repet: intrebarea e din curiozitatea asta a mea tipica si sper sa-mi raspundeti cu toata sinceritatea, scuzandu-ma ca nu pot da numele persoanei care mi-a spus povestea aceasta "duioasa" a unui sfarsit de vara torida, (care-i face pe oameni sa o ia razna daca nu-s la malul marii...) si zau ca mi-a spus-o ca pe o spovedanie, se simtea vinovata de excluderea userei respective, banuiesc. :cry:

Multumesc anticipat! :headspin:

 

Concluzie:acuma si pe mine daca ma calca cineva pe nervi in casa mea personala, am deptul sa-l fac sa plece definitiv si sa nu mai revina, dar nu ii mai pastrez numarul in telefon si nici nu-l mai numar printre cei care fac parte din anturajul meu de prieteni! Cu alte cuvinte, simple si nepretentioase, il sterg de pe lista.:D

 

Si inca una bucata intrebare: exista membri cu regim preferential? Injur, is mitocan...ca ma scuza,, asa-s io'...exista au' ba, acuma hai, spuneti, ca nu se supara numeni, se informeaza doar! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci vrei stergea userului [Zeta] din baza de date? :tease:

 

intreb si eu, tot asa, din curiozitate. :)

 

 

Nicidecum. Se pare ca nu s-a inteles intrebarea: era vorba de numarul de membri din reteaua roportal, inscrisi pe forum. Fara ban, ca aia nu mai sunt pe forum! De ce esti convisa ca e "Zeta", tot de curiozitate. I-am trimis un PM, recunosc, ca urmare a celor aflate, dar nu a raspuns. Nu stiu cine e, ce sex are si alte chestii de-astea, dar in rest a avut grija cineva, nu stiu din ce motiv, sa-mi spuna povesti despre zeta, micaela, sataniel...se pare ca ai facut instinctiv legatura cu Zeta. Te deranjeaza limbajul "transparent"? Nu cred ca e cazul sa ma intereseze stergerea userilor banati pe mine, o simpla membra inscrisa aici, tu ce crezi? Asta tine de demnitatea ta in primul rand, doar esti admin si presupun ca mi-am "facut-o" si eu, suparandu-te fara sa doresc!In schimb, e cazul sa fim interesati cu totii de anumite aspecte pentru ca ne dam aici date personale, chiar fotografii si uneori ne mai si intalnim in viata reala. Asadar, raspunsul ar fi...

Astept raspunsul! E dreptul meu. Cati membri sunt in realitate, nu in statistici, fara legatura cu usere plecate de voie sau nevoie, fara useri banati de ei sau de voi, pe drept sau ba', fara chestii cu useri care se "scuza", ca "ni-s prieteni" etc. Consider ca intrebarea aceasta pentru roportal e absolut normala si nu e necesar sa faci misto sau aluzii. Efectiv ma intereseaza, vad ca unii chiar o patesc, nu e tocmai convenabil sa nu sti in ce ape te scalzi, fie el si un mediu virtual. Atat, deocamdata. As prefera sa nu mai faci, totusi, aluzii. De data aceasta nu stiu daca e in favoarea ta sa fii sarcastica, eu nu am dat nume si totusi promptitudinea ta imi da de gandit ca nu esti straina de ceea ce mi s-a relatat cu dovezi concrete! repet: am dat eu nume? In schimb, tu ai facut-o si ma intreb ce se urmareste, de fapt. Adevarul este ca, nici macar nu ma interesa pana cand nu mi-a povestit persoana respectiva, repet: cu dovezi, despre acea intamplare. Puteam sa nu deschid acest subiect, dar se cam repeta vizavi de "simpatii' si "antipatii" si vreau sa stiu tot, asa cum datele mele sunt reale si ar putea fi gasite in arhiva, chiar daca le-as sterge acum. :-

 

Daca e superstitie, se va adeveri, ca m-am "intors" din drum la mesajul asta:

 

Ca admin, nu era cazul sa dai un raspuns exact si responsabil, demn si la obiect? Ce sens au aluziile si surasurile tandre aici? Era o intrebare serioasa si mai e inca.

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca admin, nu era cazul sa dai un raspuns exact si responsabil, demn si la obiect? Ce sens au aluziile si surasurile tandre aici? Era o intrebare serioasa si mai e inca.

dacă-mi spui unde scrie admin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca moderatorii se ocupa cu administrarea forumului si pe langa admin, ei sunt cei care pot raspunde la intrebarile adresate privitor la forum :flowers:

 

 

Extraordinar, cat esti de inteligenta! :flowers:

M-ai luminat si iti raman datoare, doar ca nu te numeri printre moderatorii care raspund aici...c'est la vie, asa-i la vie... fata draga... :flowers:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai poate ei trebuiesc kiss-uiti.. :flowers: :flowers:

 

Cine cine, tahionic, de exemplu? :flowers: Chiar n-as vrea ca L i g i u s sa fie suparat pe mine, chiar asa... :)

Am vorbit serios de data asta. :flowers:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nicidecum. Se pare ca nu s-a inteles intrebarea: era vorba de numarul de membri din reteaua roportal, inscrisi pe forum. Fara ban, ca aia nu mai sunt pe forum! De ce esti convisa ca e "Zeta", tot de curiozitate. I-am trimis un PM, recunosc, ca urmare a celor aflate, dar nu a raspuns. Nu stiu cine e, ce sex are si alte chestii de-astea, dar in rest a avut grija cineva, nu stiu din ce motiv, sa-mi spuna povesti despre zeta, micaela, sataniel...se pare ca ai facut instinctiv legatura cu Zeta. Te deranjeaza limbajul "transparent"? Nu cred ca e cazul sa ma intereseze stergerea userilor banati pe mine, o simpla membra inscrisa aici, tu ce crezi? Asta tine de demnitatea ta in primul rand, doar esti admin si presupun ca mi-am "facut-o" si eu, suparandu-te fara sa doresc!In schimb, e cazul sa fim interesati cu totii de anumite aspecte pentru ca ne dam aici date personale, chiar fotografii si uneori ne mai si intalnim in viata reala. Asadar, raspunsul ar fi...

Astept raspunsul! E dreptul meu. Cati membri sunt in realitate, nu in statistici, fara legatura cu usere plecate de voie sau nevoie, fara useri banati de ei sau de voi, pe drept sau ba', fara chestii cu useri care se "scuza", ca "ni-s prieteni" etc. Consider ca intrebarea aceasta pentru roportal e absolut normala si nu e necesar sa faci misto sau aluzii. Efectiv ma intereseaza, vad ca unii chiar o patesc, nu e tocmai convenabil sa nu sti in ce ape te scalzi, fie el si un mediu virtual. Atat, deocamdata. As prefera sa nu mai faci, totusi, aluzii. De data aceasta nu stiu daca e in favoarea ta sa fii sarcastica, eu nu am dat nume si totusi promptitudinea ta imi da de gandit ca nu esti straina de ceea ce mi s-a relatat cu dovezi concrete! repet: am dat eu nume? In schimb, tu ai facut-o si ma intreb ce se urmareste, de fapt. Adevarul este ca, nici macar nu ma interesa pana cand nu mi-a povestit persoana respectiva, repet: cu dovezi, despre acea intamplare. Puteam sa nu deschid acest subiect, dar se cam repeta vizavi de "simpatii' si "antipatii" si vreau sa stiu tot, asa cum datele mele sunt reale si ar putea fi gasite in arhiva, chiar daca le-as sterge acum. :flowers:

 

Daca e superstitie, se va adeveri, ca m-am "intors" din drum la mesajul asta:

 

Ca admin, nu era cazul sa dai un raspuns exact si responsabil, demn si la obiect? Ce sens au aluziile si surasurile tandre aici? Era o intrebare serioasa si mai e inca.

 

Ma gandesc daca mai vrei sa nu raspunsul meu pe acest topic ca simplu moderator :flowers: Risc totusi.

 

Nu, Ydeea... insinuari si aluzii faceai tu. Nu ma deranjeaza limbajul transparent ci taman ascunsul dupa deget. Daca tu (preferi sa) nu stii motivul pentru care am facut asocierea cu Zeta... ok, fie.

 

Numarul de membri se refera la toata reteaua Roportal (roportal + forum), maglavais, desenatori, timisoreni, menclub, womenclub, photomapia, gapo... Banarea de pe forum nu inseamna 'stergerea' membrului, pentru ca acesta poate activa pe oricare dintre site-uri. Multumita? :)

 

PS: Stai linistita, nu ti-ai "facut-o". Este... cum sa spun... sub demnitatea mea :D

 

 

De azi , de pe la 16 : 30 , cand intru pe un topic , nu se mai vede care user este acolo si citeste. Ma refer ca nu se mai vede jos , la subsol. Care sa fie motivul ?

 

:flowers: o sa intreb.

 

 

 

ps: Laur... in numele intregii echipe de moderatori (rog sa ma injure pe PM ca vorbesc si in locul lor), iti multumesc pentru aprecieri :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandesc daca mai vrei sa nu raspunsul meu pe acest topic ca simplu moderator :D Risc totusi.

 

Nu, Ydeea... insinuari si aluzii faceai tu. Nu ma deranjeaza limbajul transparent ci taman ascunsul dupa deget. Daca tu (preferi sa) nu stii motivul pentru care am facut asocierea cu Zeta... ok, fie.

 

Numarul de membri se refera la toata reteaua Roportal (roportal + forum), maglavais, desenatori, timisoreni, menclub, womenclub, photomapia, gapo... Banarea de pe forum nu inseamna 'stergerea' membrului, pentru ca acesta poate activa pe oricare dintre site-uri. Multumita? :D

 

PS: Stai linistita, nu ti-ai "facut-o". Este... cum sa spun... sub demnitatea mea :D

 

Se pare ca insisti sa ma situezi in tagma celor care nu pricep ca Asfaloth trebuie "periata", laudata indiferent de motive, sau cadorisita promt cu :"da, sefa!". Ei bine, daca ti-a mers cu una toanta, dar bineintentionata (asa am dedus), ori cu altul-altii, cu mine nu merge, deoarece, tocmai tu faceai aluzii, poate chiar insinuari, invinuindu-ma pe mine de lipsa transparentei. Si asta in ciuda faptului ca am specificat clar ca nu voi dezvalui numele celei care mi-a relatat anumite evenimente generate sau intretinute in mod total neprincipial de catre tine. Se pare ca la intrebarile incomode care se pun, ai obiceiul sa raspunzi cu alte intrebari sau cu generalitati pe care le-am citit demult despre "toata reteaua Roportal"...ca sa nu mai vorbim de incercarea de a glumi, riscanta intradevar, "raspunsul meu ca simplu moderatorD;Risc totusi"! Scuze, asta nu se mai vinde nici pe lei vechi, nu mai risca, nu reusesti sa fii spirituala acum si aici, sau risca, dar cu altii, cu aia banati si trimisi la "bingo" sau la "competitii sportive", suficient de lipsiti de combativitate ca sa se supere si sa mai si sufere, Doamne iarta-ma, pai n-aveti mila, draga domnisoara moderatoare? Zau asa. Ca sa nu mai povestim de cate i se pot ierta unui user, "gasca mea", comparativ cu intoleranta de care se face abuz fata de altul, in speranta ca-l "haituim, gonim, dar il numaram in continuare, traficul e cel mai mare aici" :flowers:

Partea proasta si care se cere imperios a fi pusa in reparatie capitala, este subiectivismul de care dai dovada. Analizeaza-te ca moderator si vei vedea ca nu e un punct forte in ceea ce te priveste, acest blestemat de obiectivism, atat de greu de stapanit! Dar atat de necesar in functia ta pe forum. Indispensabil, as spune. :flowers:

Eu stau foarte linistita si nu ma prea intereseaza ce anume e peste sau sub a ta demnitate, da-mi voie sa intuiesc doar, asta apropo de cele afirmate de tine in raspunsul de mai sus. :flowers:

Faptul ca pomenesti mereu numele unui user banat , da-mi voie sa cred ca SI cu ajutorul tau, pune semne de intrebare mai acute decat o simpla ... demnitate, un simplu risc pe care ti-l asumi raspunzandu-mi intr-un mod atat de categoric, fara nici un fundament si in speranta ca ma vei "da gata" cu limbajul si agerimea ta , de asemenea fara ecoul dorit de tine. :)

In alta ordine de idei, nu mi-ai raspuns la intrebare, deoarece mi s-a spus in ce consta un ban pe IP si nu vad cum ar activa un user banat pe ceva care nu mai poate fi accesat! Ai vazut cum NU mi-ai raspuns? Nu e diplomatie, nici ascendent spiritual asupra unora, care inca mai cred acest lucru, e doar siguranta moderatotorului, prieten cu adminul - vorbesc de roportal, pentru care am tot respectul, sa fie clar - si care taie si spanzura exclusiv acolo unde poate. Punct, ca oricum nu ai justificare si intrebarea mea nu poate primi raspuns din partea ta: acest lucru ti-a scapat si continua sa-ti scape! :D

 

 

Ok..Uite imi cer scuze public daca sa inteles altceva ,sau cineva sa simtit intr-un anume fel .Departe de mine gandul de a spune ceva de cineva .

Eram offtopic ,atat .

Nu stiam ca tu i-ai raspuns . Si findca florii nu primesti .. :flowers:

 

 

De exemplu!

Asta nu te va deranja niciodata, nu-i asa? Hai, recunoaste...chiar daca ii pare rau ca a umblat cu colindatul! Laur e baiat bun. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca insisti sa ma situezi in tagma celor care nu pricep ca Asfaloth trebuie "periata", laudata indiferent de motive, sau cadorisita promt cu :"da, sefa!". Ei bine, daca ti-a mers cu una toanta, dar bineintentionata (asa am dedus), ori cu altul-altii, cu mine nu merge, deoarece, tocmai tu faceai aluzii, poate chiar insinuari, invinuindu-ma pe mine de lipsa transparentei. Si asta in ciuda faptului ca am specificat clar ca nu voi dezvalui numele celei care mi-a relatat anumite evenimente generate sau intretinute in mod total neprincipial de catre tine. Se pare ca la intrebarile incomode care se pun, ai obiceiul sa raspunzi cu alte intrebari sau cu generalitati pe care le-am citit demult despre "toata reteaua Roportal"...ca sa nu mai vorbim de incercarea de a glumi, riscanta intradevar, "raspunsul meu ca simplu moderatorD;Risc totusi"! Scuze, asta nu se mai vinde nici pe lei vechi, nu mai risca, nu reusesti sa fii spirituala acum si aici, sau risca, dar cu altii, cu aia banati si trimisi la "bingo" sau la "competitii sportive", suficient de lipsiti de combativitate ca sa se supere si sa mai si sufere, Doamne iarta-ma, pai n-aveti mila, draga domnisoara moderatoare? Zau asa. Ca sa nu mai povestim de cate i se pot ierta unui user, "gasca mea", comparativ cu intoleranta de care se face abuz fata de altul, in speranta ca-l "haituim, gonim, dar il numaram in continuare, traficul e cel mai mare aici" :flowers:

Partea proasta si care se cere imperios a fi pusa in reparatie capitala, este subiectivismul de care dai dovada. Analizeaza-te ca moderator si vei vedea ca nu e un punct forte in ceea ce te priveste, acest blestemat de obiectivism, atat de greu de stapanit! Dar atat de necesar in functia ta pe forum. Indispensabil, as spune. :)

Eu stau foarte linistita si nu ma prea intereseaza ce anume e peste sau sub a ta demnitate, da-mi voie sa intuiesc doar, asta apropo de cele afirmate de tine in raspunsul de mai sus. :flowers:

Faptul ca pomenesti mereu numele unui user banat , da-mi voie sa cred ca SI cu ajutorul tau, pune semne de intrebare mai acute decat o simpla ... demnitate, un simplu risc pe care ti-l asumi raspunzandu-mi intr-un mod atat de categoric, fara nici un fundament si in speranta ca ma vei "da gata" cu limbajul si agerimea ta , de asemenea fara ecoul dorit de tine. :D

In alta ordine de idei, nu mi-ai raspuns la intrebare, deoarece mi s-a spus in ce consta un ban pe IP si nu vad cum ar activa un user banat pe ceva care nu mai poate fi accesat! Ai vazut cum NU mi-ai raspuns? Nu e diplomatie, nici ascendent spiritual asupra unora, care inca mai cred acest lucru, e doar siguranta moderatotorului, prieten cu adminul - vorbesc de roportal, pentru care am tot respectul, sa fie clar - si care taie si spanzura exclusiv acolo unde poate. Punct, ca oricum nu ai justificare si intrebarea mea nu poate primi raspuns din partea ta: acest lucru ti-a scapat si continua sa-ti scape!

 

ok, hai sa te mai bag odata in seama, ca doar te simti bine, leoaico :D , desi nu este acesta locul pentru astfel de dispute. desi in sfarsit incepi sa nu o mai iei prin invaluire :D

 

cum sa iti spun eu romaneste... mi se rupe de peria ta sau a altora. asa cum mi se rupe si de intrebarile tale insinuante. ti-am raspuns cum se procedeaza in general cu un membru banat. de ce crezi ca dupa banare se mai oboseste cineva sa il stearga din baza de date, adica o operatiune suplimentara? intreaba si in ce se masoara traficul... te asigur ca nu in numarul de membri :P

 

pomenitul mereu... cu siguranta nu eu il fac :flowers: l-am amintit o singura data... eram curioasa la cine te referi, m-am lamurit si gata. ma retrag in consecinta multumita de pe topic, in ascendentu' meu spiritual. iti promit ca asta a fost ultima mea interventie in aceasta chestiune.

 

daca ai nemultumiri legate de ce si unde moderez eu... iti sta la dispozitie rubrica de feedback. :flowers: desi o recomandare de bun simt este sa nu arunci cu acuzatii in dorul lelii, ci sa vii cu linkuri. alternativ... ai trei membri in politia comunitara si doi admini la care poti depune reclamatii.

 

hev a nais dei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×