Sari la conținut
Forum Roportal
Marika

"ma c.. in c... astea de romani"

Postări Recomandate

Un cantec tehno semnat dj syto face furori in spania. El este intitulat "me cago en esos putos de rumanos" si, dupa spusele autorului, a fost inspirat de imigrantii romani din spania! Alt vers: "ma cac in rasa lor si in mortii lor si in toata tara lor..."

Clar acest dj este indignat de imigrantii romani si nu ezita sa-si exprime sentimentele! Mai rau e ca melodia e super ascultata in cluburile spaniole, iar de pe siturile cu muzica au avut loc aproape 6000 de descarcari ale melodiei!!

Inca o picatura in paharul imaginii romanilor( imagine pe care si-o creeaza chiar ei)

700 de romani in puscariile spaniole! 43% din prostituatele de acolo sunt romance!

Incepe sa mi se faca greata si de spanioli si de romani!!!

Acelasi dj mai are un cantec despre arabi tot cu conotatii rasiste!! :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:victory: Oare nu cumva dj-ul respectiv are probleme la etaj? De ce nu se uita si la poporul lui, sau poate chiar la el, inainte de a pune pe melodie niste ganduri pur rasiste si care aduc grave ofense unei intregi natii. No more comment.. se intelege parerea mea.... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa gasesc piesa.

Luati de AICI!!!

 

Poate ne traduce si noua cineva in romana versurile.

Sper!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am reusit sa gasesc piesa.

Luati de AICI!!!

 

Poate ne traduce si noua cineva in romana versurile.

Sper!...

[snapbacca]34536[/snapbacca]

 

Am ascultat melodia! E slabuta rau..!

Despre versuri ,defapt ce reiese din versuri e ca romanii muncesc mult acolo.

Asta e sigur.

Cat despre dj :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am ascultat melodia! E slabuta rau..!

Despre versuri ,defapt ce reiese din versuri e ca romanii muncesc mult acolo.

Asta e sigur.

Cat despre dj :victory:

[snapbacca]34551[/snapbacca]

De fapt, cred ca nici nu a urmarit sa faca o piesa buna. Ideea a fost sa gaseasca o modalitate "de impact" pentru a se exprima. Sa scrii cateva randuri pe un site sau un forum, nu-ti garanteaza ca oamenii te vor citi sau ca, mai mult, ar fi de acord cu tine. O melodie ascultata, fredonata, eventual si cu o anumita alcoolemie la activ, iti asigura un alt impact.

 

O comparatie? Cum ar fi daca BUG Mafia ar fi scris ideea versurilor intr-un forum sau pe un site. Cati ar fi vazut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt, cred ca nici nu a urmarit sa faca o piesa buna. Ideea a fost sa gaseasca o modalitate "de impact" pentru a se exprima. Sa scrii cateva randuri pe un site sau un forum, nu-ti garanteaza ca oamenii te vor citi sau ca, mai mult, ar fi de acord cu tine. O melodie ascultata, fredonata, eventual si cu o anumita alcoolemie la activ, iti asigura un alt impact.

 

O comparatie? Cum ar fi daca BUG Mafia ar fi scris ideea versurilor intr-un forum sau pe un site. Cati ar fi vazut?

[snapbacca]34559[/snapbacca]

 

Mda...! Probabil asta a urmarit, desi ma indoiesc sa fie el asa de "inteligent" :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricum cu spaniolii nu prea au o parere buna despre natiunea noastra :victory:.scoala nostra sa-a implicat intr-un proiect international, elevii realizand un schimb de experiente cu altii dintre care si spanioli...si au reusit sa ne faca sa ne simtim destul de jenati cu intrebari de genul "dar aveti si voi calculator?", "dar stiti sa il folositi?","dar voi ce mancati acolo in romania?" deci nu ma mira astfel de acte de rasism...e trist ca din cauza unor astfel de oameni care nu sunt capabili sa ne accepte asa cum suntem noi: buni, rai trebuie sa suportam consecintele cu totii......

caci e clar ca nu suntem priviti cu ochi buni si daca melodia reuseste sa treaca peste granite si sa devina un hit international(caci national am inteles ca deja este si ca este foarte cerut prin discoteci :pee) pai multi or sa rada de noi.....

si ma intreb care popor e mai decazut in situatia de fata......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum cu spaniolii nu prea au o parere buna despre natiunea noastra :victory:.scoala nostra sa-a implicat intr-un proiect international, elevii realizand un schimb de experiente cu altii dintre care si spanioli...si au reusit sa ne faca sa ne simtim destul de jenati cu intrebari de genul "dar aveti  si voi calculator?", "dar stiti sa il folositi?","dar voi ce mancati acolo in romania?" deci nu ma mira astfel de acte de rasism...e trist ca din cauza unor astfel de oameni care nu sunt capabili sa ne accepte asa cum suntem noi: buni, rai trebuie sa suportam consecintele cu totii......

caci e clar ca nu suntem priviti cu ochi buni si daca melodia reuseste sa treaca peste granite si sa devina un hit international(caci national am inteles ca deja este si ca este foarte cerut prin discoteci :pee) pai multi or sa rada de noi.....

si ma intreb care popor e mai decazut in situatia de fata......

[snapbacca]34583[/snapbacca]

 

Eu ma intreb(intrebare retorica.!) de ce au bagat numai romanii spaima in europeni, cand polonezii, bulgarii, cehii, ungurii si nu numai au plecat de la aceeasi situatie ca si noi!!! Imaginea acestora nu e deloc rea pe-afara! Au trecut granitele fara sa lase prea multe urme! Ei au evoluat, noi se pare ca nu prea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cainii latra, caravana trece...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×