Sari la conținut
Forum Roportal
Clinho

Scoala in viitorul apropiat un penintenciar ?

Postări Recomandate

Parintii vor putea sa-si supravegheze copiii in timpul orelor in direct, pe Internet, promite ministrul Educatiei.

 

Sinistrul Adormitei vrea sa introduca ideile comuniste in scolile din Romania , pentru copii nostri sa votam Contra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu as fi chiar atat impotriva unei astfel de masuri. daca privim si celalalt aspect si anume acela ca astfel vedem si cum se comporta profesorii cu copii nostrii, nu e un lucru chiar atat de rau. :D

nu stiu daca e normal sa ii putem vedea pe internet. cred ca ar fi suficient sa putem vede inregistrarile. ma rog ... ramane de reflectat asupra acestui subiect.

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice moneda are ,,cap" si ,,pajura". Orice parte pozitiva are si una negativa. Reciproca adevarata. :D Reflectie: ati dori ca si copiii sa vada la serviciu?... ca model etc. :P

 

... corectez: sa va vada. Putem conjuga verbul... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai la ore sa sa ne supravegheza, pauzele sunt ale elevilor. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi util daca s-ar folosi directorii de camere sa vada acei profesori care nu stiu sa predea sau o fac pe super eroii la ore. Insa nu cred ca se inregistreaza, ar fi cam mult. Asa ca nu e bun pt o analiza filmul respectiv.

Deci alta tampenie :o: De parca nu ma vede mama in fiecare zi acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, doar parintii sa poata vedea ce se intampla, nu toata lumea.

 

Nu stiu ce sa zic, nu ar dauna, profesori s-ar simtii urmariti, si nu ar mai face chestii de genul aruncatului cu creta in elevi si alte chestii. (asta ca dezavantaj)

 

Avantajul e ca profii ar putea sa se uite la inregistrari si sa vada ce se intampla in clasa cat timp ei sunt cu spatele la clasa.

 

Si in pauze, nu s-ar mai bate, ca toti parintii ar afla automat. (s-ar bate pe coridoare daca acolo nu ar fi camere)

 

Daca o sa aiba si microfoane, exista riscul sa nu mai injure in pauze, si numai cand ies de la scoala.

 

M-ar fi ajutat pe mine enorm fiindca parintii mei m-ar fi crezut cand le-asi fi zis ca e o scoala rea, fiindca ar fi vazut inregistrarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

  • Incet, incet, ca sa justifice grija pentru proprii cetateni in apar din ce in ce mai multe ingradiri ale libertatilor, masuri de control, politisti, puncte de control, camere video, pana cand intr-o buna zi nimeni nu va mai face diferenta intre o tara libera si un stat sub ocupatie, sau un stat facisto-militar - totul la umbra politically corectness-ului si grijei fata de siguranta cetateanului si confortul cetateanului...
     
     
  • cat despre incompetenta si lasitatea acestui ministru cititi (aici click)

PS Sa anticipam o licitatie pentru firma care va pune camerele de luat vederi si va dezvolta portalul web sub care parintii vor primii online live feed-ul cu plozi ?!?! Anticipez inca o cumetrie marca Tariceanu & Papioane !

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Incet, incet, ca sa justifice grija pentru proprii cetateni in apar din ce in ce mai multe ingradiri ale libertatilor, masuri de control, politisti, puncte de control, camere video, pana cand intr-o buna zi nimeni nu va mai face diferenta intre o tara libera si un stat sub ocupatie, sau un stat facisto-militar - totul la umbra politically corectness-ului si grijei fata de siguranta cetateanului si confortul cetateanului...
  • cat despre incompetenta si lasitatea acestui ministru cititi (aici click)

PS Sa anticipam o licitatie pentru firma care va pune camerele de luat vederi si va dezvolta portalul web sub care parintii vor primii online live feed-ul cu plozi ?!?! Anticipez inca o cumetrie marca Tariceanu & Papioane !

lasa-i ca merita ..sa fie vazuti..

cat de licitatie ..de fiecare data ma ingrozesc ..cand ai dreptate .. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×