Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Clinho

Ratele violate !

Recommended Posts

Ratele care se protejeaza in mod natural de viol

Ratele si gastele salbatice din emisfera nordica, pe care oricine le poate intalni prin parcuri, se numara intre cele trei la suta dintre speciile de pasari ale caror femele sunt violate de parteneri. Insa biologii de la Universitatea britanica din Shelffield au descoperit ca femelele reusesc sa se protejeze in mod natural de atacurile masculilor. Pur si simplu, vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false, pentru a impiedica penetrarea din partea masculilor agresivi. Iar daca acestia reusesc sa se apropie de femele, cavitatile din vaginul lor impiedica receptarea spermei nedorite. In acest fel s-ar proteja ratele si gastele din speciile ai caror masculi si-au dezvoltat penisuri mai mari tocmai pentru a putea avea relatii sexuale fara "consimtamantul" femelelor.

SURSA:GANDUL

..da da ..tare asta frate ..trebuia pus la sex ..asta ..:pardon:

vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false....

de asa ceva as avea si eu nevoie ...:pardon: :focus:

Edited by red2shoes

Ratele si gastele salbatice din emisfera nordica, pe care oricine le poate intalni prin parcuri, se numara intre cele trei la suta dintre speciile de pasari ale caror femele sunt violate de parteneri. Insa biologii de la Universitatea britanica din Shelffield au descoperit ca femelele reusesc sa se protejeze in mod natural de atacurile masculilor. Pur si simplu, vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false, pentru a impiedica penetrarea din partea masculilor agresivi. Iar daca acestia reusesc sa se apropie de femele, cavitatile din vaginul lor impiedica receptarea spermei nedorite. In acest fel s-ar proteja ratele si gastele din speciile ai caror masculi si-au dezvoltat penisuri mai mari tocmai pentru a putea avea relatii sexuale fara "consimtamantul" femelelor.

auzi dar homo-sapiens-ul ar fi in stare sa violeze rata protejata? :))

de asa ceva as avea si eu nevoie ...:P :)

pai cum asa ? esti violata des? sau nu-mi spune ! nu iti place sexul si asta e solutia pt a alunga partenerul :))

de asa ceva as avea si eu nevoie ...:) :)

:P Pentru ce ? :)

auzi dar homo-sapiens-ul ar fi in stare sa violeze rata protejata? :P )

pai cum asa ? esti violata des? sau nu-mi spune ! nu iti place sexul si asta e solutia pt a alunga partenerul :P )

cine stie cunoaste ... :)

:P Pentru ce ? :)

ca sa ai tu de ce te soca....:)

Iar daca acestia reusesc sa se apropie de femele, cavitatile din vaginul lor impiedica receptarea spermei nedorite. In acest fel s-ar proteja ratele si gastele din speciile ai caror masculi si-au dezvoltat penisuri mai mari tocmai pentru a putea avea relatii sexuale fara "consimtamantul" femelelor.

Penisuri?

Duamne,ai umplut gradina...de ratze si gaste... :P ...dornice... :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this