Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Diferenta dintre dragoste si sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie sau, de ce nu, cu mana ta cea mai de incredere :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, in principiu, tehnic vorbind poate sa nu existe nici o diferenta. Ce le deosebeste este daruirea celor doi. (prin daruire se intelege: pasiune, iubire, tandrete, implicare etc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai, in principiu, tehnic vorbind poate sa nu existe nici o diferenta. Ce le deosebeste este daruirea celor doi. (prin daruire se intelege: pasiune, iubire, tandrete, implicare etc)

Eu am o parere care le defineste pe amandoua, dar am de gand sa ma abtin pana ce nu vad mai multe pareri.. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o parere care le defineste pe amandoua, dar am de gand sa ma abtin pana ce nu vad mai multe pareri.. :crazy:

diferenta intre sex si dragoste este similara celei intra cafeaua normala si cea decofeinizata. au acelasi gust, acelasi miros, dar numai una te tine treaz toata noptea.mai clar... celei decofeinizate ii lipseste insusi scopul pentru care o bei, si de asta devine un surogat pentru o nevoie pe jumatate fiziologica pe jumatate psihologica.

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa faci sex si cu persoana iubita. ;)

Adevarat ..sexul tine 10 min in cabina de proba de la Kenvelo ,iar dragostea cateva ore ,acasa la lumina lumanarilor ..sampanie si betisoare parfumate , masaje si jocuri erotice ..si muzica in surdina .. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o parere care le defineste pe amandoua, dar am de gand sa ma abtin pana ce nu vad mai multe pareri.. :blink:

Un prieten ar spune:

"cand faci dragoste e o completare.

cand faci sex e o descarcare."

 

:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma umfla...rasul!

NU exista NICI O DIFERENTA! Dovada: si dupa ce ai facut dragoste si dupa ce ai facut sex un copil se poate naste!

Astea sunt mofturi! Femeile cred ca "a face dragoste" este mai nobil decat a "face sex". De fapt chiar si expresia este o "facatura" DE TIP AMERICAN. Un supercunoscator al limbii romane a "tradus" making love=a face sex, cand de fapt americani spun "havin' sex" si nu "making sex".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma umfla...rasul!

NU exista NICI O DIFERENTA! Dovada: si dupa ce ai facut dragoste si dupa ce ai facut sex un copil se poate naste!

Astea sunt mofturi! Femeile cred ca "a face dragoste" este mai nobil decat a "face sex". De fapt chiar si expresia este o "facatura" DE TIP AMERICAN. Un supercunoscator al limbii romane a "tradus" making love=a face sex, cand de fapt americani spun "havin' sex" si nu "making sex".

 

 

dar persoanele care o fac pe bani? ca exista si din acelea. din cele mai vechi timpuri. si nu sunt chiar indragostite de persoana cu care fac. se numeste dragoste de bani, nu? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×