Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu ies cu rolele in timpul liber si mi se pare foarte linistitor sa ma plimb singura pe faleza uneori. Alteori ne intalnim cu totii la "zid" si se formeaza gasti mari... facem trenuletul rollerilor... Daca o sa fiti cuminti o sa va povestesc cate ceva din serile superbe petrecute intre rolleri. ;) Dar vreau sa aud si parerea voastra. Care a pus vreodata patine sau role in picioare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heya rollergirl!

Am pus si eu o data patine in picioare. Am inceput sa b

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred! Daca ai echilibru ...nu. Eu am pus role in picioare la 19 ani si a fost oca. Mai patinasem...dar nu e acelasi lucru si in cateva ore am invatat. Acum pot sa fac si cateva "scheme" mai periculoase. :cry: E fun cel putin la noi pe faleza ...ca e ceva normal. Am vazut oameni de 30 de ani pe role. Apropo, la-am vazut o data pe prefect pe role..cu sotia si copilul. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clubul pasionatilor de role saluta membrii Roportal. :band:

 

Si mie imi place foarte mult sa merg cu rolele.

Le-am pus prima data in picioare pe la vreo 23 de ani si desi nu mai sunt un pusti, nu mi-e jena sa ma "afisez" pe role prin oras. ;)

 

E super senzatia pe care o simti. Eu ma simt liber cand sunt pe role. :cry:

Ultima data am iesit acum 4 zile.

 

:clap:

Editat de -=Adi=-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Clubul pasionatilor de role saluta membrii Roportal.  :band:

Si mie imi place foarte mult sa merg cu rolele.

Le-am pus prima data in picioare pe la vreo 23 de ani si desi nu mai sunt un pusti, nu mi-e jena sa ma "afisez" pe role prin oras.  ;)

E super senzatia pe care o simti. Eu ma simt liber cand sunt pe role.  :cry:

Ultima data am iesit acum 4 zile.

:clap:

[snapbacca]33435[/snapbacca]

 

Daca erai in Galati te invitam pe faleza. :good: La zid ne intalnim toti rollerii galateni. Acum cateva zile nu mai conta daca ne cunosteam sau nu. Am facut trenuletul rollerilor. In alta zi a venit un baiat cu scuterul si a fost "locomotiva". Eram vreo 20 de rolleri. Se uitau oamenii mai in varsta consternati la noi. In grupul nostru gasesti persoane de la 12 ani pana la 28. Cu toate astea grupul se mareste in fiecare zi... nu mai stiu acum care e cel mai mare... ;) Apropo, tu cati ani ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nice.

Chiar acum o luna am fost in Galati si am trecut si pe la patinoar vreo 2 ore. :clap:"

Mi-a placut mult, in special pentru ca a fost primul patinoar bun pe care am avut placerea sa merg. (am mai patinat, dar pe patinoare "off road" adica, cu denivelari ::band:: )

 

Destul de frumos prin Galati. :cry:

26 ;)

 

Ce stii sa faci pe role ? (asa mai deosebit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ce stii sa faci cu rolele?

[snapbacca]33601[/snapbacca]

Eu stiu sa le pun in cutie, sa le sterg de praf, de noroi, sa le lustruiesc... hmmm si cred ca mai stiu cateva lucruri, dar ma opresc aici.

 

Oricum imi place sa urmaresc discutia voastra si imi place patinajul, fie el pe gheata sau pe uscat. Dar, cel putin deocamdata, doar din postura de spectator.

 

Way to go caids! :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

caids ? :cry:

 

Cjsonix, poti sa si participi la discutie daca vrei, no problem. ;)

 

@Crystal

 

Eu stiu sa intru cu rolele in oameni. ;)

Macar la asta ma pricep cel mai bine. ::good::

 

Am role de fitness si nu prea imi permit sa fac tricca-uri. Stiu sa fac insa 180 din viteza (nu prea mare), stiu sa merg cu spatele, sa cad cu spatele...(ups), sa sar 2 trepte, sa cad pe 2 trepte :band:.

 

Pe voi v-a oprit politia vreodata ?

(pe mine m-a oprit de 2 ori. Odata mi-au spus sa merg pe trotuar pentru ca mergeam pe bulevardul principal :;): si a doua oara mi-au luat datele pentru aceeasi chestie :clap:)

 

Ce role aveti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CJSonix, cumpara-ti si te invat sa mergi. Iti voi fi "reazem" la nevoie. :clap: Stiu sa predau. Doar sa promiti ca atunci cand cazi, o faci on your own. :band: :pee

Way to go caids!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×