Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Schimbarea Perceptiei

Cum dizovlam un parlament ?

Recommended Posts

Exact ce au facut si cele 322 de manifere,lovitura de stat;nu mineriada, nu revolutie, abstinenta de la votul parlamentar

Edited by Clinho

neimplicarea e cea mai nasoala... alta idee, next ! Care ar fi baza legala sa scoatem pe maimutoii aia d'acolo ?

Suntem 16 Milioane si ei sunt 300, o mana de oameni... cum drecu' de-i lasam sa ne conduca ?

Edited by Schimbarea2012

Baza legala e doar cea din 2008 , adica alegerile parlamentare. Si eu mi-as dori sa iasa din Parlament Voiculescu , Geoana si cu Tariceanu , insa inca nu se poate. Oricum, prin ceea ce a facut ...e clar : PNL va avea soarta PNŢcd-ului de acum 7 ani ! Adica va spune adio Parlamentului !

Exact ce au facut si cele 322 de manifere,lovitura de stat;nu mineriada, nu revolutie, abstinenta de la votul parlamentar

Intrebare: ce e aia "manifere"? :lol:

In 2004, parlamentarii au fost alesi democratic. Asa ca cel putin atunci, se poate considera ca reprezentau poporul roman. Ei bine, acum n-o mai fac, isi reprezinta interesele lor. Metode de dizolvare? :doh: Pai mi se pare ca trebuie o initiativa civila cu peste 100.000 de sustinatori, pentru a se organiza anticipate. Altfel nu cred ca exista sanse. Sau, ar mai fi dizolvarea la propriu, in care apare un personaj de tipul celui care l-a stropit pe Constantinescu, ridicat la puterea a treia si dotat cu o arma. Putina curatenie de primavara :P Bineinteles, e o tampenie, nu e o solutie posibila, probabila, sau incurajabila, da? :lol:

Cu produse de curatare?

Nu pot insa crede un singur om in dauna a 322. Sunt si intre acei 322 unii cu interese nu pre "curate", dar sa fie toti 322, si domnul presedinte e singurul , salvatorul Romaniei ................Permiteti sa ma indoiesc!

Pun si eu o intrebare! Imi trimiteti pe p.m. dovada trecutului intangibil si anticomunist al presedintelui Basescu?

Eu nu stiu de activitatea politica a presedintelui in timpul regimului comunist.

Edited by Kilkoana

eu zic.... sa-l punem in cloroform!

sau sa turnam acid...

sau sa-l disecam fara sa-l dizolvam!

ceva bun tot trebuie sa iasa, nu?!

Domnilor, sa fim realisti si maturi... singurul lucru util pe care-l puteti face este sa mergeti la VOT!

:lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this