Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Karma copiilor ucisi

Postări Recomandate

Cu totii am vazut la tv,ca tot mai multi copii sunt dati disparuti si apoi gasiti morti!majoriatatea sunt violati,batuti de criminal si ascunsi prin imprejurimele locuintelor lor.Ex cazul fetitei de la Arad,din Brasov,de la Iasi etc..toate aceste fetite au disparut in mod dubios si au fost gasite moarte!

 

Credeti ca au existat o legatura karmica sau de alta natura sa zic asa spirituala intre acesti criminali si copii?

 

 

Am citit intr-o carte urm lucru:

 

Gheorghe,ucide un necunoscut..necunoscutul ajunge in cer si cere socoteala ingerului sa pazitor:"de ce m-a ucis omul acesta?eu nu i-am facut nimic,nici nu-l cunosc!" ingerul ii rasp :"si tu l-ai ucis pe acest om intr-o alta viata,iar acesta s-a razbunat in noua sa viata"

 

Ma gandesc ca aceasta relatie karmica poate exista si intre copii ucisi si criminali..La inceput zicem:"cu ce e de vina copilul acela?"

dar tb sa existe ceva in copil,o aura negativa,o energie,un blestem provocat de strabuni ,care sa determine un om,sa-l violeze sa-l ucida si sa-l ascunda!..

 

Mama imi spunea ca era o "zapacita"de fata,umbla brambura cu trenul,se urca in copaci si niciodata nu a patatit ceva grav..

Sau sa luam un caz de ex..3 fete de 14 ani sa le numim Ana, Gabriela,Zambila se plimba prin oras si numai una sa zicem Ana ,la trecerea semaforului este calcata de o masina..Intrebarea este de ce tocmai Ana?Tindem sa-l judecam pe criminal,mai ales daca omoara un copil,dar noi nu vedem tot,nu percepem tot..Simturile noastre sunt slab dezvoltate..

Stiu ca ar parea o ipocrizie sa spuna cineva unei mame a carui copil a fost omorat :"doamna,poate copilul dvs ia facut rau acestui om intr-o alta viata",poate aceea femeie(ceea ce este sigur,nu va crede ca exista si alte vieti si va zice"hai ca esti tralala" sau poate cineva sa-i zica:"platesti ptr ceea ce ai facut,si moartea copilului defapt sa fie o pedeapsa(fie blestem,fie pedeapsa divina)"

Eu cred ca si moartea nevionovata a unui copil,are o explicatie..

 

Poate si voua vi s-a intamplat sa fiti de ex furati si poate v-ati intrebat din 1000 de persoane pe strada,de ce m-a ales pe mine hotul?Erati la fel ca ceilalti,nici prea stersi,nici prea impunatori

 

 

 

Voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca mare-i gradina si multi i-au sarit gardu'!

 

Apoi, despre autori ca sunt psihopati.

 

Despre jurnalisti, ca sunt "naivi" instigatori. Se mirau mai de curand ca in Iasi a fost omorata o fetita de opt ani de catre unul de 17. Exact scenariul de anul trecut. De parca nu ei au facut atata publicitate anul trecut primei crime. Poate ca dezechilibratul ar fi fost mai original daca nu erau ei draguti sa-l invete cum sa ucida.

Editat de elandi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu asa se platesc pacatele dintr-o viata anterioara, eu l-am ucis pe cutare in viata anterioara, in viata asta ma ucide el pe mine, drept pentru care in urmatoarea viata il ucid eu pe el, samd. In acest fel se intra intr-un cerc vicios, din care nu se mai iese nici in 10 vieti. Nu asta este directia in care se indreapta lucrurile, nu este tendinta naturala. Exista o karma intr-adevar a acelor suflete, dar nu pentru motivul asta... mai curand se intalnesc sufletele prietene, rude, intre care au existat legaturi frumoase.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:hi: nu stiu daca aici e loculde discutie ptr asta... poate la topicul despre animale de casa. sau la filosofie. :crazy:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×