Sari la conținut
Forum Roportal
Clinho

OZN - Între mit şi realitate

Postări Recomandate

Adevarul din spatele cortinei trebuie vazut si de ceilalti cetateni ai Cosmosului, guvernele si celelalte institutii abilitate trebuie sa elimine grilajele care duc spre domeniul ozeonologiei,planeaza prea multe întrebari asupra noastra:

Grupul "Majestic-12"?

ET si pactul cu presedintele Eisenhower?

ET gasiti la Roswell?

 

Pentru început vreau sa prezint o idee generala despre OZN si fenomenul vazut de institutile care ne conduc destinele.

 

 

OZN si politica de desconsiderare a marilor puteri

 

Marea majoritate considera obiectele zburatoare simple mituri, iluzii sau chiar fenomene naturale.

Pot sa spun ca nu este zi în care radarele sa nu intercepteze diferite obiecte care nu au o traiectorie,dar nimeni nu se hazardeaza sa faca public aceste lucruri aparent stranii. Sunt cazuri reale în care aviatorii au vazut cu ochiul liber obiecte care nu aveau nici o legatura cu pasarile, nici cu satelitii.

Nu semanau deloc cu o creatie realizata de om. Din pacate de multe ori multi prefera sa treaca sub tacere aceste observatii, pentru a nu avea represalii.

Documentele scoase la iveala în ultimii ani arata clar ca guvernele din multe tari dezvoltate sunt îngrijoarate de amploarea acestui fenomen.

Când un martor al acestor fenomene apare cu dovezii ca a identificat si a vazut un obiect care seamana izbitor cu tehnologia extraterestra, apar personaje care îneaca totul. Totul se rezuma la no comment, De ce ?

Apar problemele cotidiene si omul începe sa revina la banalele evenimente pamântene.

Va întreb pe voi de ce institutile bisericii sustin cu vehementa ca suntem singuri în Univers?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm... ne indreptam mai mult spre spiritualitate.... ?? Biserica am sustinut intotdeauna ca tainuieste diverse lucruri si face diverse afirmatii in scopuri manipulative (sua manipulante ..cum o fi corect). In fine... eu am auzit una buna.. si oarecum adevarata: "Omul nu`si poate imagina ceva ce nu exista" asa ca... extraterestii, OZN-uri ..toate au un sambure de adevar .... nush daca sunt creaturi mici si verzi care conduc OZN-uri insa tind sa cred mai mult ca diverse state mai bogate fac diverse experimente/operatiuni ... fabricand zvonuri si diverse afirmatii care sa ascunda adevarul. Ceea ce spun este ca e mai probabil ca acele OZN-uri sa fie tot creatii ale stiintei umane din zilele noastre dar acolo cat de un 10% las loc si de ideea de "alte civilizatii" si "we are not alone" ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa te anunt ca existe documente bine sigilate care demonstreaza faptul ca ET ne-a vandut tehnologia lor in schimbul unor experiemente , mai corect ei ne-au dat tehnologie avansata noi le-am oferit cobai pentru teste, am sa revin mai incolo cu un subiect mai detaliat.

 

Biserica a reprezentat si va reprezenta in continuare politia ideologica a planetei.

 

Urmatoarea lectie va fi despre Proiectul Disclosure

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu neg posibilitatea de a mai exista forme de viaţă şi pe alte planete, dar avem două probleme:

1)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa cred, insa pana nu vad, nu pot.

 

Dupa cum a spus si Marcus, distanta este foarte mare. Insa, daca ar reusi sa ajunga aici, nu le-ar fi prea greu sa se ascunda. Dupa cum stim, guvernul american a tinut ascuns avionul stealth pentru 9 ani daca nu ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa ajungem si la OZN-uri in preistorie despre continemtul Mu si razboiul nuclear, Mesopotania si primele fiinte extratereste si aici evident vorbim de Teoria Evolutiei Extraterestre.

 

Sper ca proiectul numit The Disclosure Project sa elimine unele semne de intrebare.

 

Medicul Greer si martorii cheie

 

Medicul Steven Greer a realizat un proiect cu numele sugestiv Dezvaluirea. La inceputul lui 2001 acest medic avea in jur de 500 de persoane care confirmau ca au vazut OZN-uri, fragmente recuperate (aici putem vorbi de Roswell), tehnologii extraterestre utilizate pe Terra (in special armament). Evident ca cele 500 de persoane nu au putut divulga nimic din toata aceasta experienta , pur si simplu au fost amenintati chiar cu moartea. Doctorul Greer a reusit sa inregistreze marturii a circa 100 de persoane.

In mai 2001 s-a realizat o conferinta de presa la National Press Club din Washington DC. Unde s-a discutat despre proiectul Disclosure.Foarte multe personalitati (militari,guvernanti,cercetatorii, aviatori si lista poate ramane deschisa) au sustinut ca au vazut OZN-uri prabusite, extraterestri capturati, tehnologii extraterestre utilizate in armata, inregistrari radar si multeS alte evenimente care demonstrau invazia extraterestra.

Sa nu uitam ca printre martori au fost persoane emblematice , generalul de brigada Steven Lovkin. Incepand cu 1960 a lucrat la Casa Alba unde a cunoscut presedintii Eisenhower si Kennedy.Seful serviciului de accidente si investigatii din Administratia Federala de Aviatie,John Callahan a fost si el un martor cheie al acestor fenomene .

Unul dintre ziaristi prezenti la aceasta coferinta se intreba daca aceste persoane importante se inseala sau vor sa se insele.

Medicul care a instrumentat acest caz a rugat totii cetatenii americani care au fost martori la asemenea fenomene sa scrie reprezentantilor lor din Congres si Senat. Din pacate iar a fost pusa presiune, de persoane bine intentionate si nu au fost planificate nici un fel de audieri, iar autoritatile abilitate nu au comentat evenimentul.

 

La sfarsitul primului capitol voi face un test cu trei intrebari , nu va stresez cu fenomnul OZN ,dar vreau sa cunoasteti un adevar care nu-l vedem la TV .

 

Astept in continuare unele nelamuriri , dar pe parcurs o sa intru si mai adanc in problema, acuma fac doar o simpla deschidere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OZN-uri deasupra Belgiei

 

In perioada 1989 si 1990 s-au identificat mai multe obiecte triunghiulare care zburau deasupra Belgiei. Anvergura lor era de 15 metri si puteau ajunge si la 30 de metri.Ce e interesant la acest obiecte zborul la mica inaltime.Sa nu uitam ca aveau un sistem propriu de a decola:stationa intr-un punct-se intorcea in loc, se inclina usor...totul culminandu-se cu o viteza halucinanta. Oficialitatile au primit sute de rapoarte de la martori , printre care se aflau si militari,jandarmi, politisti.

Acest aparate de zbor au fost depistate si de radarele militare. Fotografiile, inregistrarile video au fost confirmate de experti.

Au exista voci care faceau trimitere la avioane ca F-117 ,B-2, ULM si lista ramane deschisa. Dar, toate aceste avioane aveau doua mari defecte nu se puteau oprii brusc in are si erau foarte zgomotoase.Guvernul american nu a fost de acord cu atacurile venite din partea fortelor aeriene belgiene, cum ca ar fi survolat peste zone populate dintr-o tara straina.

Evident personalitatile din aviatia belgiana era depasita de situatie, aparitile erau la ordinea zilei, si zilnic avioane F-16(erau echipate cu camere video in infrarosu) survolau spatiul aerian in speranta interceptarii.

Colonelul Wilfried De Brouwer, seful operativ al fortelor navale belgiene a precizat intr-o conferinta ca ori de cate ori era prins de radar, obiectul isi schimba viteza aproape instantaneu. Tot colonelul spunea ca s-au intamplat cazuri cand aceste obiecte zburatoare si-au schimbat altitudinea de la 2000 de metri la 250 intr-o secunda. Se deduce clar ca un pilot uman nu suporta asemenea manevre. Tot Brouwer scria ca Fortele Aeriene Belgiene n-au fost capabile sa duca acest studiu pana la capat, nu s-a gasit originea fenomenelor.

In orice caz nu au fost baloane, vehicule ultrausoare, vehicule pilotate de la distanta, proiectii laser sau miraje.

 

 

vom discuta despre celebrul caz Roswell,daca cineva vrea sa discute e liber ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti discuta si tu despre acest caz incredibil ,eu cunosc destul de bine acest caz ...am discutat si in jurnalul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la acela, ci la cel cu 6-7 lumini deasupra orasului Philadelphia (cred) care au disparut si dupa cateva luni au venit niste reporteri spunand ca sunt niste .. lumini (nu mai stiu cum se numesc) aruncate de pilotii de la baza aeriana din acel oras. Asta desi ei reportasera (baza militara) ca in acel interval de timp nu au avut nici un avion in aer si ca nu le aparea nimic pe radar. Tot in seara aia, o formatie in de lumini in forma de V a traversat acelasi oras de la un cap la altul. Sunt ceva filmari video cu cele 6-7 lumini, care am uitat sa precizez ca erau bine plasate, nu aleatorii, au stat acolo si au inceput sa se stinga una cate una. Si este o singura filmare cu formatia V ce zbura. La acesta ma refeream.

 

Daca-l cunosti, care este parerea ta ? Ca este ozn sau lumini aruncate de piloti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×