Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Dumnezeu imi vorbeste!

Evaluează acest topic

Credeti ca Dumnezeu poate vorbi unui om ?  

121 membri au votat

  1. 1. Poate vorbi Isus unui om folosindu-se de propriul glas interior?

    • DA
      48
    • NU
      31
    • POSIBIL
      21
    • NU MA POT PRONUNTA
      28


Postări Recomandate

Am mai deschis un topic asemanator pe alt forum. Prima tendinta a celor de acolo a fost sa ma considere nebun. Pana la urma, s-au convins destui ca nu sunt deloc. Voi ce parere aveti, este posibil ca Isus sa coboare in inima unui om si sa ii vorbeasca zi de zi si clipa de clipa, sa-l indrume la luarea unor decizii, sa-l impiedice cand e gata sa faca o prostie si chiar sa-l si bata cand se incapataneaza sa mearga pe o cale gresita ?

Astept parerile voastre si apoi va voi spune mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce ti-a spus?^^

 

Ar trebui sa scriu un roman! Cu ce ai vrea sa incep? Mai intai, a cautat sa ma convinga ca nu sunt nebun si chiar este glasul altei persoane in mintea mea, si nu propriul meu glas. Nici acum nu stiu cat a trecut din momentul cand mi-a vorbit prima data, pana in momentul cand am inceput sa cred cu mai multa forta ca nu ma insel. As spune totusi ca nu au fost luni, ci vreo doi ani. Stiu doar ca de atunci am cam pierdut notiunea timpului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai deschis un topic asemanator pe alt forum. Prima tendinta a celor de acolo a fost sa ma considere nebun. Pana la urma, s-au convins destui ca nu sunt deloc. Voi ce parere aveti, este posibil ca Isus sa coboare in inima unui om si sa ii vorbeasca zi de zi si clipa de clipa, sa-l indrume la luarea unor decizii, sa-l impiedice cand e gata sa faca o prostie si chiar sa-l si bata cand se incapataneaza sa mearga pe o cale gresita ?

Astept parerile voastre si apoi va voi spune mai multe.

Intrebare: Ti-a spus Iisus sa deschizi acest topic? Merci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai deschis un topic asemanator pe alt forum. Prima tendinta a celor de acolo a fost sa ma considere nebun. Pana la urma, s-au convins destui ca nu sunt deloc. Voi ce parere aveti, este posibil ca Isus sa coboare in inima unui om si sa ii vorbeasca zi de zi si clipa de clipa, sa-l indrume la luarea unor decizii, sa-l impiedice cand e gata sa faca o prostie si chiar sa-l si bata cand se incapataneaza sa mearga pe o cale gresita ?

Astept parerile voastre si apoi va voi spune mai multe.

Da , e posibil !! Cu doua statii in banda 4 !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce parere aveti, este posibil ca Isus sa coboare in inima unui om si sa ii vorbeasca zi de zi si clipa de clipa, sa-l indrume la luarea unor decizii, sa-l impiedice cand e gata sa faca o prostie si chiar sa-l si bata cand se incapataneaza sa mearga pe o cale gresita ?

Astept parerile voastre si apoi va voi spune mai multe.

pai ... am auzit eu multe la viata mea, insa sa "te bata" vocea interioara ... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×