Sari la conținut
Forum Roportal
oana_de_vis

parerea voastra

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Conteaza foarte mult. Sa nu cumva sa te iei de mama, mai ales daca e baiat, ca ai terminat-o cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca intr-o relatie "conteaza" daca unul din parteneri este mamos?

 

 

 

Da ,foarte mult.Mama va fi intotdeauna pe primul plan,iar mai apoi nevasta..

Nu va lua nici o decizie fara sa o intrebe pe mama sau sa aiba permisiunea ei.... :P

Daca ai ceva de comentat,de contrazis,de reprosat,etc.. la adresa mamei...poti sa iti faci bagajul si sa te duci si tu la mama..

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ,foarte mult.Mama va fi intotdeauna pe primul plan,iar mai apoi nevasta..

Nu va lua nici o decizie fara sa o intrebe pe mama sau sa aiba permisiunea ei.... :P

Daca ai ceva de comentat,de contrazis,de reprosat,etc.. la adresa mamei...poti sa iti faci bagajul si sa te duci si tu la mama..

 

Eu cred ca acele persoane care sunt mamoase ar trebui sa se gandeasca inainte bine pentru ca nu vor sta tot restul vietii cu mamele lor. Esti mamos cand esti mic dar cand ai crescut acest lucru dispare. "Locul" mamei este luat de sotie(nu ma refer neaparat la sotie in acte). Atunci cand ai o sotie, altfel spus o familie ea trebuie sa fie pe primul plan, cu ea trebuie sa iei deciziile.Cand ai nevoie de un sfat sotia este cea care ti-l da si cu ea te sfatuiesti pentru ca asa este normal, deciziile le luati impreuna pentru ca asa se face intr-o familie.Ea este persoana langa care iti vei petrece toata viata si totate deciziile trebuie luate impreuna pentru ca afecteaza in mod direct familia.

Mi se pare exagerat lucrul cu facutul bagajelor din pricina asta pentru ca nu pot intelege,poate daca eram mamos intelegeam si eu... :bye:)

Eu asa gandesc si spun asta probabil ca nu sunt mamos, asteptam parerea si unui mamos... :-D

 

 

Conteaza foarte mult. Sa nu cumva sa te iei de mama, mai ales daca e baiat, ca ai terminat-o cu el.

 

Ti s-a intamplat asa ceva pana acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da !

poti sa-l cresti sau poti sa-i zici :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna exista o cale de mijloc! Ori te imprietenesti cu mama lui ori pur si simplu discuti deschis cu ea si daca e rezonabila te va intelege. In nici un caz nu te certi cu ea sau si mai rau, cu el din cauza ei! Credeti-ma ca sunt posibile ambele variante! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna exista o cale de mijloc! Ori te imprietenesti cu mama lui ori pur si simplu discuti deschis cu ea si daca e rezonabila te va intelege. In nici un caz nu te certi cu ea sau si mai rau, cu el din cauza ei! Credeti-ma ca sunt posibile ambele variante! :roll:

 

Perfect de acord cu aceasta afirmatie. Mi se pare cea mai diplomata cale si nedatatoare de dureri de cap. :-

Editat de mi_onutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti s-a intamplat asa ceva pana acum?

Am auzit foarte multe pofestioare de genul ... nu vezi cati barbati se iau la cearta doar pentru ca unul ia zis "du-te-n ...". Mie daca mi-ar zice cineva asta m-ar bufni rasul, nu am treaba. Dar la barbat daca i te legi de mama ai incurcat-o si daca mai e si mamos ... zau ca e de rau. Cum sa zic ... sotul e mamos ( nu mi-am cunoscut soacra ca a murit), dar il simt si stiu ca daca la nervi intr-o cearta cu el daca as injura-o ... nu cred ca mai am viata cu el.

 

Perfect de acord cu aceasta afirmatie. Mi se pare cea mai diplomata cale si nedatatoare de dureri de cap. :roll:

Aoleu dar sunt unele scorpii care mai nu stiu cum se face dar le face mare placere sa-si chinuie norele. Am exemplu pe bunica ... o iubesc mult, tine mult la mine, dar are 3 nurori si nu a facut decat sa le barfeasca etc. Ea a avut o viata chinuita si cand a auzit ca fiul isi bate sotia a zic ca Da asa e bine, sa stie femeia cine e seful, desi si ea a suferit la fel :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ori te imprietenesti cu mama lui ori pur si simplu discuti deschis cu ea si daca e rezonabila te va intelege .

Hai sa fim seriosi. Cate dintre soacre sunt rezonabile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×