Jump to content
Forum Roportal
Victor Apostu

Totul despre pizza

Recommended Posts

Aluatul: necesar: vreo 80.000 lei ( dupa caz). Apoi, mergeti la un "relanti" pina va iese in cale pe drum prima gogoserie. Va uitati indelung si observati care din fetele de pe-acolo are o atitudine mai serviabila, mai deschisa...Apoi,

excelenta ideea 8) As mai avea de adaugat ca la noi se mai gasesc si blaturi de pizza gata facute: numai pui ingredientele si le dai la cuptor. Ca sa nu mai vorbim de pizza congelata, gata facuta, la cutie :dee :dee sau de comanda prin telefon 8)

excelenta ideea 8) As mai avea de adaugat ca la noi se mai gasesc si blaturi de pizza gata facute: numai pui ingredientele si le dai la cuptor. Ca sa nu mai vorbim de pizza congelata, gata facuta, la cutie :dee :dee sau de comanda prin telefon  8)

[snapbacca]31835[/snapbacca]

da, sunt si la noi produsele la care te referi, dar am vrut sa sugerez ceva mai deosebit... sa-o iei de gata n-are parca nici un haz...desi uneori comand pizza, mai ales cind incepe cite-un film bun, daca pot o fac pe-a mea ca-i mai buna....dar cea cu blat gata facut iese ca un biscuite...se usuca prea tare, iar cea de la Metro (presupun ca la ea te referi) nu are nici un gust, e de-a dreptul insipida... 8) ...

Scenariu: aveti in fata voastra un blat maaaaaaare de pizza. Crocant, pufos, gros, subtire. Cum vreti voi.

Intrebare de baraj: ce puneti pe el?

Eu pun cascaval / mozzarella si muuuuuuuuuulte ciuperci. Sunca, dar sa fie din aceea buna. Si condimente pentru pizza, cu oregano. Si cand e gata, putin ketchup iute (nu mult, sa nu acopere gustul) sau si mai bine, un mujdei bun (da, asta e, pentru o pizza buna imi las balta viata sociala pentru cateva ore. Sau si mai bine, daca tot e asa mare, o impart cu amatori de usturoi :P )

Eh, sa va aud. Pardon, vad. :o:

ps: Pofta! :yahoo:

Scenariu: aveti in fata voastra un blat maaaaaaare de pizza. Crocant, pufos, gros, subtire. Cum vreti voi.

Intrebare de baraj: ce puneti pe el?

Eu pun cascaval / mozzarella si muuuuuuuuuulte ciuperci. Sunca, dar sa fie din aceea buna. Si condimente pentru pizza, cu oregano. Si cand e gata, putin ketchup iute (nu mult, sa nu acopere gustul) sau si mai bine, un mujdei bun (da, asta e, pentru o pizza buna imi las balta viata sociala pentru cateva ore. Sau si mai bine, daca tot e asa mare, o impart cu amatori de usturoi :P )

Eh, sa va aud. Pardon, vad. :o:

ps: Pofta! :yahoo:

Mie imi place tot cu sunca, mozzarela si ciuperci, dar nu folosesc ketchup. II pregatesc un sos din: rosii decojite, putina sare, zahar, piper, busuioc si oregano si putin ulei de masline. MMMMM, ce pofta mi s-a facut.

mie imi place cu putin ton pe ea..pus pe deasupra sa se usuce la cuptor..e foarte gustos...cu ciuperci si f f f putine masline si nelipsitul ketchup picant

si binenteles mult cascaval sau ce e la indemana :yahoo:

Eu is nebun dupa Calzone, asta e mai greu de pregatit acasa, mai ales cea inchisa.Deci ciuperci, sunca,mult cas si sos de rosii,nu ketchup

Acasa imi fac de obicei Cepola, nu pot manca usturoi... :yahoo:

Eu as pune ::::Sos de Rosii / Mozzarella / Piept de Pui / Ciuperci Proaspete / Porumb / Masline Rondele /Ardei dulci ;)