Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

galerie civilizată...Poli Timişoara

galerie fidelă echipei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu exista galerie perfecta. nici polistii nu sunt sfinti desi din atitudinea lor au multi de invatat.

suporterul perfect in viziunea mea ar fi cam asa: are abnament pe tot sezonul, merge la toate meciurile si acasa si in deplasasre si canta neincetat si la bine si la rau pentru echipa sa.

ce frumos suna :P

nu se poate chiar asa dar macar de am scapa de tampitii care dau cu brichete, scaune si alte accesorii si tot ar fi ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as merge mai departe de atat :-

 

si as spune ca un suporter adevarat iubeste in primul randul sportul, in cazul de fata - fotbalul. iar sport inseamna, sau ar trebui sa insemne intrecere, spectacol (si nu in sensul de a te da in spectacol... :tease: ) si nu in ultimul rand fair-play. un suporter ar trebui sa fie alaturi de echipa si la bine si la rau; ar trebui sa stie ca o echipa nu este un jucator, sau un antrenor, sau un patron, un titlu sau o gloata de huligani. si nu in functie de aceasta ar trebui sa isi aleaga simpatiile si antipatiile. un suporter ar trebui sa fie suficient de matur incat sa cunoasca valoarea echipei si sa priveasca cu realism si victoriile, si infrangerile. si ar trebui sa se bucure sincer de victorii fara sa simta nevoia sa le rada in nas suporterilor unei echipe adverse cu "ce v-am facut-o, fraierilor!" si sa ii intristeze infrangerile fara sa dea vina pe teren, arbitru, blaturi si sa simta nevoia sa injure in consecinta echipa (proprie sau adversa), suporterii adversi sau antrenorul... eventual sa ii ceara si demisia. si sa inteleaga ca toti cei de pe stadion sunt acolo ca sa se bucure de spectacolul fotbalistic, indiferent pe care parte s-au asezat.

 

ok, m-am trezit... ma intorc pe partea cealalta si visez frumos mai departe :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am gasit un filmulet despre iubirea alb-violeta

 

 

Eterna Viola

Editat de Clinho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca ai fi un folozof.

 

Stef... ca sa iti raspund la fel de 'filosofeste', in niste cuvinte nemuritoare:

 

I know I'm just a dreamer, but I'm not the only one.

I hope some day you'll join us and the world will be as one. :-

 

Clinho... eu am auzit si polisti injurand. Da, demonstratia a fost cat se poate de pasnica. Recunosc ca am ramas placut surprinsa. Multimea s-a imprastiat in momentul in care li s-a spus ca a expirat autorizatia data de Primarie, fara comentarii. Dar i-am auzit si cantand, in gura mare, in centrul orasului un cantecel de care mama lui Claudio Zambon nu cred ca ar fi incantata. Si ma gandesc ca poate nici mamele lor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere cea mai ratata meserie e la jandarmerie; intalnesti asa zisi ultrasi care scot putin capul si au aere de mari suporteri.

Cunosc cativa baieti cu fumuri care si-au format un detasament ,e vorba de Dracula Squad.

Vor sa para interesanti pana la proba contrarie.

De pilda la meciul cu Poli Timisoara au aruncat acesti baieti destepti cu role in teren, jandarmeria a impartit fara numar ,fara numar premii .O amendat a fost in jur 1500 de lei , s-au acordat 3 amenzi pentru cei din Detasament, trei capuri din galerie vor vedea meciul la sectie , motivul INTERDICITIE DE A INTRA INTR-O BAZA SPORTIVA TIMP DE UN AN.

 

La meciul cu UTA tot detasamentul, tot baietii destepti au strigat cat i-au tinut plamanii CINE NU SARE CINE NU SARE ORI I GABOR ORI I PROST DE MOARE continuati sa strigati ca urmatorul meci o sa-l vedeti la sectie, vorbele i apartine unui organ care-i obligat sa pastreze calmul in incinta bazei sportive.

 

Din punctul meu de vedere o vina o poarta si acesti oameni ai legii care dau dovada de mult zel atunci cand intervin in forta, deci

PE STADIOANE LIBERTATE NU ABUZURI REPETATE

 

Suporterii pun gaz pe foc atunci cand striga GABORI ASASINI, GABORI ASASINI SAU NU VA PUNETI CU NOI

 

Eu vorbesc din punctul de vedere au unui cetatean care vizioneaza meciul in fata unui bol de seminte, si care striga DA BA PASE BA

 

Clinho... eu am auzit si polisti injurand. Da, demonstratia a fost cat se poate de pasnica. Recunosc ca am ramas placut surprinsa. Multimea s-a imprastiat in momentul in care li s-a spus ca a expirat autorizatia data de Primarie, fara comentarii. Dar i-am auzit si cantand, in gura mare, in centrul orasului un cantecel de care mama lui Claudio Zambon nu cred ca ar fi incantata. Si ma gandesc ca poate nici mamele lor...

 

Politia injura plastic cu gloante de cauciuc si cu bastoane in spinare. Si daca intervenea politia ca la Budapesta cu tunuri de apa mai ramaneai placut surprinsa?? Mama lui Zambon acuma canta ingenerilor SUNT MAMA UNUI MACARONAR RATAT, SUNT MAMA LUI JAMBON

 

Suporterii lui Poli au dreptate echipa nu e a lui Iancu sau a lui Zambon, POLI TIMISOARA apartine suporterilor care merg in deplasare si primesc amenzi pentru consum de bauturi spirtoase in afara arenei (vorbesc de cazul de la Bistrita)

Editat de Clinho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×