Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Ai facut muzica la scoala?

Postări Recomandate

eu unul abia asteptam orele alea. Ne invata profa sa cantam, nu doar faceam teorie muzicala. Si era ferm convinsa ca muzica ii face pe oameni mai buni. Imi lipsesc orele de muzica :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a spus sa tac la ora de muzica.....cum sa taci? :airkiss: am numai amintiri 'placute'.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut muzica.Am facut parte din cor.Aveam voce buna.Imi lipsesc orele de muzica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vi le dau pe ale mele.Eu fac doar teorie muzicala. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am zis cand am intrat la liceu ca-mi vor lipsi orele de muzica. dupa ce am aflat ca nu se canta, ci doar asculta, am zis ca poate e mai bine fara :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut muzica la scoala, dar era super plictisitor...teorie si iar teorie...cu ocazia unor sarbatori mai cantam cate un cantecel pentru copiii de clasa I :D

De exemplu, Ziua Mamei era teroare :cry: In clasa a XII-a sa canti tu "de ziua ta mamico/in dar ti'am adus inima...." :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De exemplu, Ziua Mamei era teroare :cry: In clasa a XII-a sa canti tu "de ziua ta mamico/in dar ti'am adus inima...." :friends:

o fi mai interesant de c

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profesoara de muzica mi-a spus sincer : Ma baiete tu nu le ai cu cantatu :friends: ne punea sa canta Santa Lucia si sa da-m din mana ca aia de la Spitalul 9 :cry: mai avea melodii patriotice gen Stefan,Stefan domn cel mare ...Pune pieptul la hotare :D Si eu cum eram afon cantam cat ma tineau plamanii :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

duamne !!! :stars:

am facut muzica din clasa a 2-a cu profesor si pana la sfarsitul gimnaziului pentru mine a fost un chin! am inchitit la teorie muzicala si la istorie a muzicii de mi s-a acrit plus ca profu era tare exigent si eu eram un antitalent, fara nici un fel de ureche muzicala sau inclinatie ... noroc cu matematica muzicii ca m-am scos la game si timpi si alte d`astea ... dar cand era vorba de cantat imi venea sa plang cand il vedeam cum se zburlea la mine si i se abureau ochelarii ...

 

in schimb trebuie sa recunosc ca m-a ajutat mult materia asta, pe langa cultura generala, ca spectator doar al fenomenului muzical mi-a deschis destul de mult capul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am facut muzica la scoala, si inca mai fac... in scoala generala am facut parte din cor, insa la liceu, lipsa de timp liber m-a impiedicat sa mai ma duc la cor :flowers: iubesc muzica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×