Sari la conținut
Forum Roportal
crocobaur

limbajul iubirii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care sunt cele 5 limbaje ale iubirii?

 

1.Cuvintele de incurajare. Cu ajutorul declaratiilor simple, directe iubirea se poate exprima foarte bine. Daca partenerul vorbeste in principal acest limbaj, efectul va fi cu atat mai mare. Daca nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mangaierile fizice si timpul acordat.

Eu pun pret si pe timbrul vocal(tonul vocii partenerului in momentul in care spune ceva)

(+o privire,un zambet,un alint) :cheer: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serviciile facute unul altuia chiar daca sunt banale conteaza foarte mult ptr jumatate .Mingaierile reciproce .Darurile facute chiar daca sunt financiar ieftine dar CONTEAZA .SI cel mai mult limbajul iubirii este POTRIVIRE DE CARACTER :cheer: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serviciile, mangaierile fizice, cuvintele : cand ai o raceala cumplita, sa iti aduca la capul patului un ceai fierbinte insiropat cu doctorii alaturi de o mangaiere pe frunte si cateva cuvinte : ' Linisteste-te...acum va trece ! ' .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dezvaluirea sentimentelor...... puterea de a ajuta......clipa de a intelege..... puterea de a descoperi.... lipsa fricii de a fi ....puterea de a simti cind vorbesti....... :yahoo:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai cam totul vine de la sine...parerea mea. sau se planifica ce si cum? cum ar arata un asemenea plan?

1 luna: sucuri, floricele, bla-bla

luna a 2-a : saruturi, atingeri, bla-bla

lunile 3-4: parinti,minuni,bla-bla

luna 6: neaparat sex

1 an casatorie....si asa mai departe

 

sau cum? totul trebuie planificat mai nou sau cum?

 

cu limbajul cum facem? prima luna: numele ei, a doua luna:ingerash,etc. dupa 6 luni: intre 3 injuraturi ii spui ce ai de spus?

 

fa-ma putin sa inteleg te rog

 

ma inclin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cam totul vine de la sine...parerea mea. sau se planifica ce si cum? cum ar arata un asemenea plan?

1 luna: sucuri, floricele, bla-bla

luna a 2-a : saruturi, atingeri, bla-bla

lunile 3-4: parinti,minuni,bla-bla

luna 6: neaparat sex

1 an casatorie....si asa mai departe

 

sau cum? totul trebuie planificat mai nou sau cum?

 

cu limbajul cum facem? prima luna: numele ei, a doua luna:ingerash,etc. dupa 6 luni: intre 3 injuraturi ii spui ce ai de spus?

 

fa-ma putin sa inteleg te rog

 

ma inclin.

eu vorbeam de 'empatie" nu planificare...faci confuzii de termeni si aici intervine limbajul iubirii simtite....care l-am descris mai sus...cind ai spus ca "nu sunt romane" :yahoo:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×