Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Cainele si numai cainele...

Postări Recomandate

M-am gandit ca din moment ce toate pisicile" maidaneze si tomberoneze" au topicul lor,de ce sa nu aiba si cainii asa ceva?..deci..oameni buni...pe langa faptul ca "DOGS ARE THE BEST".......cainii sunt cei mai fidelii prieteni ai omului..asa ca merita un topic...si vom expune aici cateva din cele 10 legi cainesti.....

1.pisica e formata din oase.....oasele sunt gustoase..deci pisicile sunt gustoase..

2.soricei sunt animale firave si drgute..pisicile rele ii vaneaza....deci pisicile ar trebui exterminate....

3.pisicile stau langa soba.....ele deci consuma din caldura pe care ar trebui sa o primeasca omul..deci pisica e inutila , ba chiar daunatoare...

DECI...CU ACEASTA OCAZIE....DECLAR DESCHIS RAZBOIUL CAINESCO-PISICESC...AM DEZGROPAT SECUREA RAZBOIULUI..HAIDETI PE CAMPUL DE LUPTA MAtELOR FRICOASELOR.....SA VA VAD AICI ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia te uita ce topic !!! Ce spuneti fetelor de asta?!

 

1.Cainele nu are...chiar nu are oase?? :) :;):

 

2. Soricei sunt animale -firave' si -dragute' ...nu cred ca sunt si atunci cand iti umbla prin pod sau beci si rod totul in cale! Deci pisicutele sunt bune tocmai pentru ca vaneaza soareci!

 

3. Pisicutele nu iau caldura, ci emana caldura!

Editat de CristinaParus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razboi intre iubitorii de pisici si caini 8) 8) .asta imi place :pee .BATAIE!!BATAIE!!striga multimea. :pee

bn ca imi plac caii(hmmm...scuzati cacofonia/grea limba romania) 8)

Editat de pufuletz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei :) Amandoi sunt draguti in felul lor.Cainii sunt fideli iar piscile dragalase :roll: Pentru ce sa fie un razboi intre cele doua animale ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit!

 

 

La mine acasuta.. e o adevarata mini gradina zoologica: o veverita africana, o broasca de florida si un malamut de alascaa (Acaay) .

Nu cred ca este un animalut mai bun sau mai rau , mai special sau mai putin special -toate au ceva aparte , ceva unic , ceva ce le face extraordinare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare mai ciudata. Cainele vostru are cosmaruri? Uneori Miccay meu doarme si nu prea stiu ce viseaza... dar se zbate, da din picioare rau si scanceste. Nici nu stiu cum sa-la trezesc atunci ...sa nu ramana socat! :evil: :o:

 

De cateva ori la-am trezit in mijlocul unui cosmar din asta si cateva minute a parut foarte dezorientat. :blinca: Oare ce viseaza ei in clipele alea? Hmmm Oare ce viseaza in general?! :blinca: :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de visat sigur viseaza si poate au si ei ca si oamenii si cosmaruri... pe Acaay la-am vazut de multe ori dand din picioruse, uneri maraia,se rostogolea cu burta in sus (cum face cand se joaca), iar un amic mi-a spus ca puiutul lui huscay pleoscaia ca si cum ar bea apa (incat initial au crezut ca urineaza in camera : )

 

la partea cu trezitul.. nu stiu daca e bine sau nu sa fie treziti.. poate nu sunt tocmai cosmare ci niste vise doar mai intens traite.. cine stie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm eu iubesc animalele in general, chiar si cele mai ..nabadaioase, dar cel mai mult cainii, de orice fel, nu conteaza ca-sa de rasa sau nu; pentru ca ei sunt fideli si devotati si nu te-ar lasa niciodata, in timp ce pisicile sunt langa tine atata timp cat le dai mancare si caldura

Si Almit, catelusa mea viseaza uneori urat si daca o trezesc e derutata rau, dar isi revine repede :pee .

Vi sa-a intamplat sa vorbiti cu cutu' vostru si sa va inteleaga, sa vina langa voi cand sunteti tristi, sa simta cand va doare ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vi sa-a intamplat sa vorbiti cu cutu' vostru si sa va inteleaga, sa vina langa voi cand sunteti tristi, sa simta cand va doare ceva?

[snapbacca]42921[/snapbacca]

 

Mi sa-a intanplat sa-i dau comenzi pe care nu i le dadeam inainte ...si sa le inteleaga. Daca vorbesc ca si il alint, inclina capul in stanga si in dreapta... ca si cum sa-ar inteba..."ce vrea si asta de la mine?"

 

Odata plangeam si Miccay a venit langa mine, sa-a asezat in fata mea, se uita la mine si a inceput sa scanceasca prima data; apoi a urlat prelung ...si apoi a incercat sa ma impinga cu botul. :"> :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×