Sari la conținut
Forum Roportal
Elena19

Au modelele noastre vreo sansa pe plan international?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana prin anul 2005 fotomodelele romanesti nu prea erau cunoscute pe plan international si nici acum defapt dar modelingul romanesc a cunoscut o oarecare extindere dupa ce modelul Ioana Valentina Boitor a reusit sa se plaseze pe locul 2 la concursul Miss World 2006.

 

Alt model care a mai reusit inainte a fost si Raluca Voina si mai sunt cateva dar nu destule. Asta am aflat de aici http://people.famouswhy.com/ioana_valentina_boitor/, e o pagina pe care am gasit-o cand cautam exact acest subiect de discutie.

 

Ce ziceti credeti ca se va extinde mai mult modelingul romanesc pe plan international in viitor? Au sanse modelele noastre sa se faca recunoscute?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana prin anul 2005 fotomodelele romanesti nu prea erau cunoscute pe plan international si nici acum defapt dar modelingul romanesc a cunoscut o oarecare extindere dupa ce modelul Ioana Valentina Boitor a reusit sa se plaseze pe locul 2 la concursul Miss World 2006.

 

Alt model care a mai reusit inainte a fost si Raluca Voina si mai sunt cateva dar nu destule. Asta am aflat de aici http://people.famouswhy.com/ioana_valentina_boitor/, e o pagina pe care am gasit-o cand cautam exact acest subiect de discutie.

 

Ce ziceti credeti ca se va extinde mai mult modelingul romanesc pe plan international in viitor? Au sanse modelele noastre sa se faca recunoscute?

 

Bineinteles ca fetele frumoase , talentate sunt apreciate afara ...

Chiar am vazut pe la TV cateva fete apreciate in west , care prezentasera pt. Dior , Jean Paul Gultier si alte mari case de moda la Milano , Paris , New York ...

Editat de ISIS76

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca au sanse, daca sunt bune in ceea ce fac, pt ca ce vad eu la tv la prezentari de moda autohtone e asa departe de ce vad pe fashion tv...

ma refer la felul cum se misca manechinele.... oribil.. un manechin profesionist, cand iese pe rampa, nu trebuie sa zambeasca fotografilor din sala sau sa dea atentie la nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana prin anul 2005 fotomodelele romanesti nu prea erau cunoscute pe plan international si nici acum defapt dar modelingul romanesc a cunoscut o oarecare extindere dupa ce modelul Ioana Valentina Boitor a reusit sa se plaseze pe locul 2 la concursul Miss World 2006.

 

Alt model care a mai reusit inainte a fost si Raluca Voina si mai sunt cateva dar nu destule. Asta am aflat de aici http://people.famouswhy.com/ioana_valentina_boitor/, e o pagina pe care am gasit-o cand cautam exact acest subiect de discutie.

 

Ce ziceti credeti ca se va extinde mai mult modelingul romanesc pe plan international in viitor? Au sanse modelele noastre sa se faca recunoscute?

 

 

 

da . elena baguci este unul din cele mai bine cotate modele MRA.

a prezentat Giorgio Armani si Emporio Armani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar sunt foarte multe modele din Romania apreciate afara,numai cate am vazut la fashion tv.Nu stiam ca o romanca a luat locul 2 la miss world,oricum ma bucur ca Romania a trimis pe cineva sa merite premiul asta la concurs pentru ca de fiecare data luau missul fetele artificiale adica nu aveau acea frumusete naturala sa te distinga din 1000 de fete.Modelele din Romania in general nu-si vad de meserie ci o iau pe alte cai odata ce s-au vazut apreciate de oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ...deci,parerea ea in legatura cu modelingu' din zilele noastre este ca fetele sunt cam/foarte/exagerat de slabe ... modelele,parerea mea,ar trebui sa aiba formele 1 pic mai bine definite,nu ma refer ca nu sunt destul haine pt fetel e plinutze sau ma rog,dar sunt prea slabe !!! si nu numai romancele ci majoriatea modelelor . Nu incurajez fetele sa fie modele,pentru ca la un moment dat vor deveni dependente de job si vor face orice sa evite sa se ingrase(bulimie si alte belele)...nu uitati,sunteti dorite doar pentru frumusete,daca doamne fereste,patiti ceva,si nu mai puteti lucra,veti fi atat de "devastate" inca cine stie la ce var putea duce asta ... e adevarat,se castiga bani,puteti pune mana pe un columbeanu ,da oare asta vreti ? sa zica lumea uiteo si paia de sa luat cu moshu numa pentru bani? ...

nici modelingul din romania nu este foarte "avansat",navem prea multi designeri care sa fi ajuns foarte mari in afara ... dar totusi,lumea se dezvolta,la fel si RO...fetele au sanse ...ORICE E POSIBIL DACA CREDETI SI AVETI VOINTA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da . elena baguci este unul din cele mai bine cotate modele MRA.

a prezentat Giorgio Armani si Emporio Armani

Nu sunt profesioniste multe. Au o atitudine gresita. Ma lovesc saptamanal de asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×