Sari la conținut
Forum Roportal
nico753

Vaccinul impotriva cancerului de col uterin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate sa ma lamureasca cineva? Am auzit de un vaccin impotriva cancerului de col uterin care se administreaza virginelor...

ce risc imi asum eu daca iau acest vaccin si nu mai sunt virgina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinul impotriva cancerului de col uterin...

Cancerul de col uterin apare in urma actiunii mai multor factori cum ar fi viata sexuala inceputa f devreme, sarcinile numeroase sau anumite BTS. BTS-urile raman cel mai important factor in prod acestuia...Cel mai raspunzator este HPV sau virusul Papiloma care da ceea ce popular poarta numele de vegetatii veneriene sau creste de cocos...Este destul de raspandita si are aspectul unor negi. Vaccinul despre care vorbesti a fost gandit de fapt pentru prevenirea acestei afectiuni care implicit duce la ap cancerului de col prin formarea unor leziuni. Este bine sa fie facut...este adevarat ca virginelor le este indicat...este un fel de venire in intampinarea acestei boli...Boala de multe ori trece neobservata sau este luata ca si aparitia unor simple cosuri...Dar nu vad de ce nu ai putea sa-l faci si tu...Doar daca nu ai venit deja in contact cu HPV...nu stiu prea multe despre tine...Iti recomand insa sa mergi la medic inainte...Dupa un control si dupa ce-ti cunoaste antecedentele medicale iti va spune exact daca exista vreun risc...Eu insa nu cred...Cand spun ca se adreseaza virginelor spun totdata ca se adreseaza fetelor tinere care nu au apucat inca sa se expuna la toata gama de riscuri.

Ela.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.... ms mult... oricum ma duc la medic ca mai am anumite nelamuriri....

Eu folosesc anticonceptionale... nu cred ca are ceva, sau ar putea avea vreun efect asupra vaccinului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietena mea l-a facut...am inteles ca sunt 3 doze a 450ron doza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate sa ma lamureasca cineva? Am auzit de un vaccin impotriva cancerului de col uterin care se administreaza virginelor...

ce risc imi asum eu daca iau acest vaccin si nu mai sunt virgina?

Am vb si eu cu medicul meu despre acest vaccin.

E bine cica de facut imediat ce iti incepi viata sexuala.

 

Se ia in 3 ture, costa in jur de 400 lei vaccinul. Mai intai se vor face niste analize sa vada daca nu cumva ai deja virusul care poate provoca cancerul de col.

 

Doctorita mea mi-a zis ca face dar vom sta de vorba dupa ce nasc...asa ca nu iti pot zice inca toate detaliile. Daca ai un medic in care ai incredere il poti intreba, sigur este informat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinul pentru cancer de col este bun?

Cat costa? Este gratuit?

 

Care sunt simptomele unui cancer de col uterin?

R: Cancerele precoce sunt adeseori asimptomatice, dar pot determina sangerari sau secretii neobisnuite (scurgeri). Ulterior, apar simptome precum durerea pelviana, durerea de spate si tumefierea (umflarea) membrelor inferioare.

 

Ce este examenul Papanicolau si de ce trebuie facut periodic?

R.:

Testul Papanicolau (care se mai numeste si frotiul Papanicolau) face parte din examenul ginecologic de rutina. Testul Papanicolau este folosit cu scopul identificarii modificarilor celulare anormale de la nivelul cervixului si pentru screeningul cancerului de col uterin.

Un test Papanicolau anormal arata ca celulele din cervix sunt modificate.

 

Este vindecabil?...da...chiar in faza 2B....au trecut vreo 10 ani de atunci.

 

Am deschis topicul pentru fetele tinere...sa nu treca prin radiere si operatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista niste simptome care apar daca aveam aceasta boala?....adica spun ca sa stim sa o tratam din timp....nu mi-am facut niciodata un test....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista niste simptome care apar daca aveam aceasta boala?....adica spun ca sa stim sa o tratam din timp....nu mi-am facut niciodata un test....

 

Simptomele le-am descris la deschiderea topicului.

Primul simptom este rezultatul pozitiv de la Ppanicolau.

 

Despre vaccin anti_neocol stie cineva ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vaccinul pentru cancer de col este bun?

Cat costa? Este gratuit?

A face un vaccin contra cancerului este cea mai mare prostie si o greseala imensa si aste din mai multe puncte:

 

1) doctorii nu stiu nici pana azi cauza la cancer in general, cu atat mai putin la unul anumit si ei sa aibe deja un vaccin ?

2) cancerul nu este cauzat de virusi si bacterii, si in plus cum sa stie cel care a facut vaccinul care virus sa-l bage inauntru

ca doar ei nu numai muteaza, dar sunt si mii diferiti. Sa-l ghiceasca ei exact la Dvoastra ?

3) In orice vaccin exista formaldehida, mercur, hidroxid de aluminiu si alte otravuri recunoscute ca f. toxice si interzise

chiar in produse care nu se ingurgiteaza, dar sa mai fie bagate direct in sange. Ele evident ca slabeasc sistemul imunitar.

Iar cancerul il invinge numai un sistem imunitar puternic, care in momentul vaccinului este clar slabit

 

Un vaccin costa multi bani, mai ales unul contra la cancer si cineva doreste sa vanda cat mai multe din cestea la oameni naivi care spera protectie de el nestiind nimic nici despre cancer nici despre vaccine. Iar faptul ca costul este rambursat nu

impiedica otravurile din ele sa actioneze si nici nu intareste sistemul imunitar.

 

Va recomand sa cititi pagina asta inainte sa va aventurati la vaccine de cancer al caror sens este numai profitul:

Scandale cu medicamente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×