Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Banii ca afrodisiac

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Conform unui sondaj recent, opulenta este un afrodisiac excelent, mai cu seama in cazul femeilor. Se pare ca sexul de calitate depinde in primul rand de situatia financiara. In cautarea unor experiente erotice spectaculoase, majoritatea femeilor bogate, mai precis cu venituri care depasesc 9 milioane $ anual, au cel putin o aventura extraconjugala.

 

Majoritatea barbatilor si femeilor declara ca sporirea bugetului personal este direct proportionala cu nivelul performantelor sexuale. Cu toate acestea, femeile subscriu afirmatiei intr-un procent mai mare, probabil si pentru ca independenta financiara le ofera mai multa incredere in sine decat barbatilor, obisnuiti cu statutul de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, perfect adevarat .Dar parca vad ca vor fi destui care se vor trezi sa spuna ca nu este adevarat ce a ce se scrie acolo.

Este si normal sa fie asa ,din moment ce bunastarea iti asigura un anumit statut socio-financiar ,ai timp mai mult sa te gindesti la cat de frumoasa este viata ,vezi cu alti ochii ce te inconjoara ,si vrei sa profiti la maxim ce ele . :crazy:

Iar cei ce nu inteleg progresul social , intotdeuna vor dispretui modul de viata ,al acestora si il vor considera plin de frivolitati.Dar oare ce iti mai ramane cind ajungi sa ai tot ce a ce iti poti dori ,sau ai in mare masura .Decat o viata plina de placeri ,ce alti o dispretuiesc ,din varii motive ..ce nu se cade sa le insiram aici,pentru a nu deranja pe cei ce s-ar putea sa se recunoasca in ele . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca cu stomacelul gol, cam greu zboara gandul si la sex .... parerea mea :drunk:

Eu cred ca lucrurile sunt putintel mai complicate decat in sondajul asta. Adica: e adevarat ca daca ai mai multi bani, poti avea mai mult timp liber, poti fi mai relaxat, iti poti permite calatorii, lenjerii provocatoare etc. In final, s-ar putea presupune ca si viata sexuala ti se imbunatateste. Insa, ma indoiesc ca e o lege.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Da la ce zice broscuta, ceea ce e perfect logic, normal ca un sarac cu grija zilei de maine n-o sa fie horny tot timpul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da buai! eu cand vad bani am erectii repetate si prelungite! :drunk:

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' nu trebuie sa vii in roman ca eu sunt aici, langa tine, in bucuresti! :jester: (in roman ajung cam rar! :) )

buai! dar sa fie doar de 100, noi si multe ca sa fosneasca bine!

si daca le-ai avea "depozitate" si prin locurile tale "esentiale", te "scoti"/ne "scoatem" mai mult ca sigur! :drunk: (ia uite! am ajuns si eu sa scot, nu sa bag, bani la chilotei si sutiene! :oops: ce misto! :D )

 

"Conform unui sondaj recent, opulenta este un afrodisiac excelent, mai cu seama in cazul femeilor. Se pare ca sexul de calitate depinde in primul rand de situatia financiara. In cautarea unor experiente erotice spectaculoase, majoritatea femeilor bogate, mai precis cu venituri care depasesc 9 milioane $ anual, au cel putin o aventura extraconjugala.

 

eu cunosc femei doar cu cateva mii de euro pe an si pentru care o singura aventura extraconjugala pe luna nu le multumeste! :roll: deci, studiul ala e praf in ochi! putea sa-l faca oricine care n-are cu ce-si umple timpul. rezultatul stdiului era evident, stiut de la inceput... :D

 

daca privim cu atentie, diferentele intre procentele femeilor si barbatilor, pentru acelasi chestionar, sunt foarte mari!

de exemplu: 72% dintre ele au facut sex in avion, in timp ce doar 33% dintre barbati confirma acelasi lucru. ce sa intelegem de aici? ca unele au facut sex intre ele? :lol:

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca privim cu atentie, diferentele intre procentele femeilor si barbatilor, pentru acelasi chestionar, sunt foarte mari!

de exemplu: 72% dintre ele au facut sex in avion, in timp ce doar 33% dintre barbati confirma acelasi lucru. ce sa intelegem de aici? ca unele au facut sex intre ele? :D

nu. au facut sex in grup :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca banii sunt un afrodisiac, sunt asa pentru media mediocra a oamenilor. Pentru ceilalti.... afrodisiac my arse. :D

 

Ne-ar fi ajutat banii cand eram studenti? Ne-ar fi facut viata sexuala mai incitanta? Chiar ma indoiesc... imi aduc aminte cu placere de zile/nopti in care eram absolut lefter, mancam un corn cu iaurt pe zi, da' ma trezeam dimineata (sau ma rog, adormeam dimneata...) langa miss Covasna. :dwarf: Afrodisiac natural 100%. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×