Sari la conținut
Forum Roportal
ClaudiuCC

se poate cumpara domeniu fara sa-ti fie aflata identitatea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se poate la godaddy.com ,dar am impresia ca doar ptr domenii internationale,ptr cele romanesti nu cred ptr ca nu poti cumpara de la ei domenii romanesti. costa $7.99/an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se refera la faptul ca altcineva nu poate sa-ti afle identitatea. Adica daca tu deti un domeniu eu nu pot sa-ti aflu identitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa...

 

Credeam ca e genul domeniu pe care poti pune orice, chestii ilegale, si aia sa nu te prinda (fiindca nu stiu cine esti), asa e altceva, sa nu iti fie identitatea publica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma refer la a-ti face un domeniu fara sa divulgi infiormatiile despre tine.un domeniu klumea, nu gratuit

nu cred pentru ca trebuie sa platesti,iar ca sa platesti iti trebuie un cont in banca iar ca sa iti faci cont trebuie sa dai datele personale!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred pentru ca trebuie sa platesti,iar ca sa platesti iti trebuie un cont in banca iar ca sa iti faci cont trebuie sa dai datele personale!!

 

Da, dar poti incerca sa platesti fara sa iti afle contul...

 

Nu stiu daca Paypal sau Moneybookers dau detaliile tale celor carora platesti. :tease:

 

In schimb exista mandat postal, Western Union, etc.

 

Poti in acelasi timp sa faci cu detalii false, unul gratuit. E mai usor decat sa platesti. Daca platesti te complici, fiindca trebuie sa stie care din clientii lor a platit (deci banii in plic nu merge), dar fara sa le zici numele tau.

 

Ai putea desigur incerca sa le scrii un cec, si sa pui numai un numar de comanda, sa stie de la cine au plata...

Nu stiu daca in Ro pe cec iti apare numele si celelalte chestii. La noi, nu apare decat un cod pentru banca care incaseaza cecul, ca sa stie cine l-a scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa zicem ca se poate....Un exemplu...te duci intr-un club de net si te inregistrezi de acolo ca sa nu lasi ip-ul de acasa....apoi in loc sa pui numele tau...pui un nume asa la misto si asa mai departe, nu te obliga nimeni sa pui datele tale personale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×