Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

Ambiţie vs Obsesie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Motivele ambiţiei pot fi multe... bani, putere politică, cartea recordurilor, carieră strălucită, etc. Dar dacă tot e pe subforumul dragoste cred că putem discute despre "ambiţia de a cuceri o persoană"!

Sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivele ambiţiei pot fi multe... bani, putere politică, cartea recordurilor, carieră strălucită, etc. Dar dacă tot e pe subforumul dragoste cred că putem discute despre "ambiţia de a cuceri o persoană"!

Sau

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca "a cuceri din ambitie" e diferit de "obsesie"

eu spuneam de "ambiţia de a cuceri" ... care nu e tot una.

 

Nu am dat detalii pt că nu aveam ce să dau... cred că putem discuta pe toate trei variante. Nu cred că mă interesează

Editat de SithLord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivele ambiţiei pot fi multe... bani, putere politică, cartea recordurilor, carieră strălucită, etc. Dar dacă tot e pe subforumul dragoste cred că putem discute despre "ambiţia de a cuceri o persoană"!

Sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu spuneam de "ambiţia de a cuceri" ... care nu e tot una.

 

Nu am dat detalii pt că nu aveam ce să dau... cred că putem discuta pe toate trei variante. Nu cred că mă interesează

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivele ambiţiei pot fi multe... bani, putere politică, cartea recordurilor, carieră strălucită, etc. Dar dacă tot e pe subforumul dragoste cred că putem discute despre "ambiţia de a cuceri o persoană"!

Sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca primesti un NU categoric,ar putea sa fie doua situatii:1.Simte ceva,dar se teme,nu e pregatit/a,etc, 2.Refuza deoarece nu e interesata,nu simte nimic,si atunci chiar nu ai ce sa faci(nu are rost sa te ambitionezi sa o cuceresti,daca ea/el nu simte absolut nimic)

Daca simte ceva,sau macar observi ca te place-atunci da,poti sa te ambitionezi sa o/il cuceresti(daca si tu simti ceva)

 

P.S.Daca mi-as vedea iubitul in bratele altcuiva... :baby: :clapping: :crazy: " kill them both"(glumesc)

Daca s-ar intampla asa ceva,ar fi sfarsitul relatiei.

Iubirea iarta orice...dar asta nu inseamna ca si uita :flowers:

Tu daca ti-ai vedea iubita in bratele altcuiva te-ai apuca sa o recuceresti?

Eu as considera ca nu simte nimic si nu are rost sa ma complic cu recuceritul

 

1 ideea e că iubitul tău ajunge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×