Sari la conținut
Forum Roportal
shurubelu

Magie, iluzionism - topic combinat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

re all ! vreau si eu sa va pun o intrebare..stiti careva cum se face o magie ??? nu farmece cu care vrajesti oameni sau arunci blesteme asupra lor..de exemplu sa afci sa dispara un obiect sau ...nush va int rebam pe voi daca stiti..e in scop scolar...pentru un 10 visat la un obiect...fizica....daca stiti ceva v-as fi recunoscator..pe google am cautat !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
re all ! vreau si eu sa va pun o intrebare..stiti careva cum se face o magie ??? nu farmece cu care vrajesti oameni sau arunci blesteme asupra lor..de exemplu sa afci sa dispara un obiect sau ...nush va int rebam pe voi daca stiti..e in scop scolar...pentru un 10 visat la un obiect...fizica....daca stiti ceva v-as fi recunoscator..pe google am cautat !!!

Raspunsul este foarte simplu...nu merge!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maestre,nu tine!!!

Magia de care vorbesti tu este o iluzie.Singurul truc sa iei 10 la Fizica este sa iei cartea de Fizica sa o inveti f. bine,sa rezolvi toate problemele si sa-i spui profului:-Vreau 10 va rog sa ma examinati!Si daca meriti sigur iti va da.Exact la varsta ta am experimentat-o si eu si dupa ce m-a intrebat din toata cartea mi-a dat 10 cu laude!

Ce frumoasa este varsta ta!Pentru mine a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea,eram cel mai bun !

Iti doresc succes!

Cu prietenie!

Unul care a fost ca ieri ca tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

magie ? nu cred ca exista. totul este o iluzie si iti spun eu ca e doar o iluzie ideea asta cu magie pt un 10. pune mana pe carte si invata. Invatati invatati invatati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

yo iti zic un numar de magie...dar sa nu crezi ca te iau la mijto...l'am invatat cand eram mica si ma uitam la nijte desene animate numite Tenko nu mai stiu cum :) puneai piper macinat intr-un bol cu apa si apoi puneai pe cineva sa bage degetzelul acolo :P sigur ca nu se intampla nimic. dar cand bagai tu degetzelul pulberea de piper se dadea in laturi :bye: dc? pt ca aveai sapun pe deget! :o asta e super nr meu de magie :jester: :) ce zici? e bun pt pacalit copii under 6 ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul "truc" care-mi vine in minte acu:

Iti trebuie un pahar plin cu apa si o hartie cat mai neteda. Pui hartia peste pahar, o tii bine cu mana (tre' sa ramana neteda) si intorci paharul. Apesi usor cu palma pe hartie sa stea lipita de gura paharului. Iei mana si hartia ramane acolo, fara sa se verse apa. Paharul trebuie sa stea drept, altfel nu-ti iese 8)

 

Poti sa iei un 10 decat daca faci pariu cu proful. Nu scapi de invatat :yahoo:

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yo iti zic un numar de magie...dar sa nu crezi ca te iau la mijto...l'am invatat cand eram mica si ma uitam la nijte desene animate numite Tenko nu mai stiu cum :) puneai piper macinat intr-un bol cu apa si apoi puneai pe cineva sa bage degetzelul acolo :) sigur ca nu se intampla nimic. dar cand bagai tu degetzelul pulberea de piper se dadea in laturi :) dc? pt ca aveai sapun pe deget! :o asta e super nr meu de magie :) :D ce zici? e bun pt pacalit copii under 6 :)

 

 

 

sau sa bagi un pai intr`un cartof... ti apasat un capat al paiului si pe celalalt in infigeai in cartof... si nu se indoia..chiar intra in cartof.. tot la tenko am vazut ..era chiar misto desenul :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai bine cereai un numar de iluzionism :roll:....poti sa faci si magi...fiecare face, in felul sau; eu fac cand scriu; atunci cand creezi magia este peste tot in jurul tau pentru ca faci cel mai de pret lucru pe care omul il poate face - creezi :yahoo:...bine asta este doar parerea mea....dar pentru "magia" asta nu ai cum sa iei 10 la fizica :o:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×