Sari la conținut
Forum Roportal
melanylacrima

Pro şi contraceptie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:sweating: Mereu mi-am pus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soimos tu zici acolo ca in ovulul acela fecundat nu este de fapt un om. Interesant. Ovulul este viu, spermatozoidul asemenea, deci si ceea ce rezulta din unirea lor este VIU, traieste, se misca, vibreaza. Iar apoi noi nu suntem doar trupul. Spiritul isi dface simtita prezenta cu mult timp inainte de a ramane mama insarcinata. Eu l-am simtit cu 9 luni inainte, era langa mine, ii simteam vibratia pe corp. Este o crima si doar pentru ca acele celule sunt vii, cu atat mai mult cu cat nu i se da unui spirit dreptul de a evolua.

 

"De ce oare, cei care pot să aibă copii, nu-i fac, iar cei care nu pot avea copii, şi-i doresc cu disperare?" Pentru ca exista reincarnare si karma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soimos tu zici acolo ca in ovulul acela fecundat nu este de fapt un om. Interesant. Ovulul este viu, spermatozoidul asemenea, deci si ceea ce rezulta din unirea lor este VIU, traieste, se misca, vibreaza. Iar apoi noi nu suntem doar trupul. Spiritul isi dface simtita prezenta cu mult timp inainte de a ramane mama insarcinata. Eu l-am simtit cu 9 luni inainte, era langa mine, ii simteam vibratia pe corp. Este o crima si doar pentru ca acele celule sunt vii, cu atat mai mult cu cat nu i se da unui spirit dreptul de a evolua.

 

"De ce oare, cei care pot să aibă copii, nu-i fac, iar cei care nu pot avea copii, şi-i doresc cu disperare?" Pentru ca exista reincarnare si karma.

:D Dar unii nu cred in aceste concepte , de aceea si nu au anumite raspunsuri... :roll:

Si eu l-am simtit tot asa cu ceva timp inainte dar nu cred ca 9 luni, mai putin, la un moment dat am negociat cu el, cand sa vina, dar pentru multi astea sunt sf-uri, si acolo or sa ramana ...;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cat trebuie investit ca se devina OM si sa nu se considere crima? 10-20 de ani?Daca il omor pe la 9 ani , nu e crima deci, ca nu e INCA OM...

raspunsul ti-l da legea nu eu

Faza cu planeta condamnata ca au secat resursele E O TEAPA!! Ma scuzi ca zic asa taraneste, nu am un gong de ala chinezesc sa bat acu in el...

 

Nu trebuie sa bati in gong ..e de ajuns sa sufli in duda ...asa o ineptie zau ca nu am mai auzit ....ai exemplu in fata nasului ca iarna nu a mai fost iarna si ca poluarea distruge planeta si nu faci nici o legatura logica ca e o mare diferenta daca o mie de oameni polueaza planeta sau 7 miliarde o fac!

E atat de grea logica?

Daca s-a uniformiza asta ar ajjunge pentru toata lumea tot. Chestia cu energie nucleara , petrol e ceva depasit , s-au descoperit multe. Americanii au un proiect numit NESARA, pt abolirea saraciei, da un search. Psihoza asta cu secatuirea resurselor planetei e intretinuta si falsa, sute de tone de mancare se arunca in ocean.

ACEASTA PLANETA E FOARTE BOGATA, ANUMITE "ELITE" SUSTIN STAREA DE SARACIE SI PSIHOZA IN MASA.

Ai gasit asa ceva in Biblie?

Mai citeste macar ziarele ...poate vei reusi sa te informezi cat de cat!

 

E aiurea sa dai ca argument unei persoane care doreste sa aiba copil, chestia cu resursele planetei. Un om trebuie sa aleaga sa nu faca copil numai daca voieste, nu trebuie facute presiuni asupra lui...

 

Extraordinar .... raman stupefiat

Dupa parerea celor ca tine si cand omori un spermatozoid e crima ....nu-i asa?

Alo politia ...sunt zvonuri ca unii barbati ucid cate 100 000 de oameni la o ejaculare ...si asta e genocid curat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×