Sari la conținut
Forum Roportal
mo089

ma ajutati?!

Postări Recomandate

am un semn de ceva timp si nu stiu ce insemna ce simnifica...daca stiti ceva despre....sau aveti o parere...pls puteti sa-mi spune-ti..este o foaie rupta dintr-o carte veche...si foaia e subtire ca hartia igienica...tre sa semnifice ceva...am tot cautat pana acum si nu am gasit nimik....poate aveti ceva pareri despre

post-72473-1171054473_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu cred ca este are vreo conotatie religioasa,desi crucea aceea pare a indica acest lucru.Ai incercat pe la vreun anticariat sa intrebi sau de ce nu un preot?Poate vei gasi cateva explicatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un semn de ceva timp si nu stiu ce insemna ce simnifica...daca stiti ceva despre....sau aveti o parere...pls puteti sa-mi spune-ti..este o foaie rupta dintr-o carte veche...si foaia e subtire ca hartia igienica...tre sa semnifice ceva...am tot cautat pana acum si nu am gasit nimik....poate aveti ceva pareri despre

 

acel "M" este de fapt, un "W" rasturnat. cu tot cu linia din mijloc, reprezinta vrajitoria.

inima strapunsa de o sabie reprezinta placerea carnala (sau, daca e strapunsa de o cruce, orgie, probabil).

nu stiu care-i treba cu cealalta inima si cu crucea.

chestiile alea de deasupra inimilor par a fi coroane regale.

orice ar fi insemnand desenul, e ceva ocult. si nu e de bine:P

 

unde ai gasit semnul ala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un semn de ceva timp si nu stiu ce insemna ce simnifica...daca stiti ceva despre....sau aveti o parere...pls puteti sa-mi spune-ti..este o foaie rupta dintr-o carte veche...si foaia e subtire ca hartia igienica...tre sa semnifice ceva...am tot cautat pana acum si nu am gasit nimik....poate aveti ceva pareri despre

mda... este un si9mbol catolic, o cruce dedicata Mariei ! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:shipwrecked:

si daca vine de la mouse ?

intr-o carte de povesti pentru adormit fraieri ! :tease:

 

tare cartea:D damio si mie:P

 

mda... este un si9mbol catolic, o cruce dedicata Mariei ! :plane:

 

sau poate asta inseamna. intradevar, la w-ul ala intors mai trebuiau adaugate inca doo linii ca sa reprezinte vrajitoria... SAU poate e o vraja incompleta:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a rasarit alta imagine:

 

pe pamant cu inima infranta (duhul umilit si inima infranta - jertfa lui Dumnezeu)...prin jertfa asta aici ci trecand prin credinta in Iisus (Mesia - M) ajungem dincolo de moarte (crucea simbolizand biriunta lui Iisus asupra mortii)

 

nah, nu stiu, zic si eu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×