Sari la conținut
Forum Roportal
IriNaAaA

Minimal

Postări Recomandate

Daca ne referim la muzica, atunci minimal = simplitate. Sound curat..... nu foarte incarcat..... usor la urechea ascultatorului.... motiv pentru care se bucura de atata succes....

 

 

ce parere aveti voi despre acest gen de muzica ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ne referim la muzica, atunci minimal = simplitate. Sound curat..... nu foarte incarcat..... usor la urechea ascultatorului.... motiv pentru care se bucura de atata succes....

ce parere aveti voi despre acest gen de muzica ?

Si trance-ul e destul de simplu dar macar suna.. mai mult decat bine! Pe cand.. gramada aia de basi si un sound fara cea mai vaga melodie.. :sick: Pe mine unu' chiar ma umfla rasul sa vad cum se agita unii pe minimal prin cluburi. Snobism, asa ceva n-are cum sa-ti placa. Cel mai naspa stil electro. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma-ti nenorocit cu trance trance numai asta se aude in romania.dak voi statzi in casa toata ziua sau te duci si mixezi cum ia am auzit pa unii de aicea.nu ca este rau da sa zicem ca oameni mai maturi si care se mentin singuri.........cum mai potzi tu asculata trance sau progresiv sau goa iti dau multe exemple cand tu vii obosit mort in discotek nici sa nu mai discutam de problema drogurilor ca aici nu mai exista de mult :problema"sa ii zicem tot asa ....dar din nou la topic muzica trance e ceva ce cade greu sa il citez pa dj optik voi suntezi cu tranceul da unde is party-urile rave ca asta iti explica muzica sa faci ca fara lumea aia nu are treaba. doar cu muzica nu te potzi numii trance-er.....:lol:

">:tease:
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">parerea mea..,.......... Editat de minimal beat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma-ti nenorocit cu trance trance numai asta se aude in romania.

 

Crede-ma ca te-nseli amarnic. In Romania nu exista practic trance. Si ca sa-ti fac pe plac, minimal-ul e mai raspandit in cluburile din Romania decat trance-ul. Si degeaba lumea asculta, daca majoritatea habar n-au ce stil le "incanta" auzul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stii care e faza ca eu nu locuiesc in ro dar numai asta vad pe multe forumuri si multzi oameni de acasa imi fac capul calendar cu tisto sau cum ii zice dar in fine ma bucur mult sa aud ca minimal are succes si acasa ma m saturat de pustanii si tranceul lor ca doar la urma urmii numai daca ai vreo 17 ani mai mere sa ascultzi trance sau doar daca ai bani de te caci pa tene si nai ce face toAta ziua pe mine unul ma lasa rece muzik aia.a fost tiesto aici si na eu cum sunt un mare amator de ecstasy(atentie a nu confunda dependetza cu pura distractie si totul e ok cel putin la mene asa e....)da am zis mai degraba nu pt ca deja dupa 10 minute petrecute cu tiesto imi venea sa MA DUC SA DORM :hi: dar surpriza mai venisera un dj tare care nu e prea cunoscut prin ro desi a fost de multe orin in ro craiova medieval club.......reclama na!si vreu sa zic ca tota seara am reusit sa stau in picioare chiar si fara pastile ca nu erau.........acum rqamene la aprecierea fiecaruia daca vrea sa ia sau nu mie imi place dau maximul din mine.....sa lasam asa.ACUM CEVA PT IMPATIMITZI GENUL CARE O SA MA ATACE ASTA ESTE DOAR PAREREA MEA PERSONALA!!!!!NU ARE TREABA CU MUZICA VOSTRA DACA VOUA VA PLACE EU NU POT FACE NIMIC.... :roll: LOGIC....

Editat de minimal beat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii care e faza ca eu nu locuiesc in ro dar numai asta vad pe multe forumuri si multzi oameni de acasa imi fac capul calendar cu tiesto sau cum ii zice dar in fine ma bucur mult sa aud ca minimal are succes si acasa ma m saturat de pustanii si tranceul lor ca doar la urma urmii numai daca ai vreo 17 ani mai mere sa ascultzi trance sau doar daca ai bani de te caci pa tene si nai ce face toAta ziua pe mine unul ma lasa rece muzik aia.a fost tiesto aici si na eu cum sunt un mare amator de ecstasy(atentie a nu confunda dependetza cu pura distractie si totul e ok cel putin la mene asa e....)da am zis mai degraba nu pt ca deja dupa 10 minute petrecute cu tiesto imi venea sa MA DUC SA DORM :hi: dar surpriza mai venisera un dj tare care nu e prea cunoscut prin ro desi a fost de multe ori in ro craiova medieval club(dj-ul era de minimal house progresiv etc etc).......reclama na!si vreau sa zic ca toata seara am reusit sa stau in picioare chiar si fara pastile ca nu erau.........acum ramene la aprecierea fiecaruia daca vrea sa ia sau nu mie imi place ca dau maximul din mine.....sa lasam asa.ACUM CEVA PT IMPATIMITZI GENUL CARE O SA MA ATACE ASTA ESTE DOAR PAREREA MEA PERSONALA!!!!!NU ARE TREABA CU MUZICA VOSTRA DACA VOUA VA PLACE EU NU POT FACE NIMIC.... :roll: LOGIC....

scz de primul si si greselile lui :(

Editat de minimal beat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii care e faza ca eu nu locuiesc in ro dar numai asta vad pe multe forumuri si multzi oameni de acasa imi fac capul calendar cu tisto sau cum ii zice dar in fine ma bucur mult sa aud ca minimal are succes si acasa ma m saturat de pustanii si tranceul lor ca doar la urma urmii numai daca ai vreo 17 ani mai mere sa ascultzi trance sau doar daca ai bani de te caci pa tene si nai ce face toAta ziua pe mine unul ma lasa rece muzik aia.a fost tiesto aici si na eu cum sunt un mare amator de ecstasy(atentie a nu confunda dependetza cu pura distractie si totul e ok cel putin la mene asa e....)da am zis mai degraba nu pt ca deja dupa 10 minute petrecute cu tiesto imi venea sa MA DUC SA DORM :tease: dar surpriza mai venisera un dj tare care nu e prea cunoscut prin ro desi a fost de multe orin in ro craiova medieval club.......reclama na!si vreu sa zic ca tota seara am reusit sa stau in picioare chiar si fara pastile ca nu erau.........acum rqamene la aprecierea fiecaruia daca vrea sa ia sau nu mie imi place dau maximul din mine.....sa lasam asa.ACUM CEVA PT IMPATIMITZI GENUL CARE O SA MA ATACE ASTA ESTE DOAR PAREREA MEA PERSONALA!!!!!NU ARE TREABA CU MUZICA VOSTRA DACA VOUA VA PLACE EU NU POT FACE NIMIC.... :P LOGIC....

svd ca ectasy-ul are un efect destul de strong! :jester: Chiar si asupra tastaturii! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa 10 minute petrecute cu tiesto imi venea sa MA DUC SA DORM :tease:

ACUM CEVA PT IMPATIMITZI GENUL CARE O SA MA ATACE ASTA ESTE DOAR PAREREA MEA PERSONALA!!!!!NU ARE TREABA CU MUZICA VOSTRA DACA VOUA VA PLACE EU NU POT FACE NIMIC.... :P LOGIC....

nu am de gand sa te atac...imi pare rau pentru tine ca nu ai invatat sa apreciezi muzica la adevarata ei valoare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap asta asa e ..............fiecare cum simte aici ai dreptate dar exista mereu un dar ...ma enerveza la culme cat de mult a putut sa prinda acest gen nu am idee de ce......poate nu voi stii nici odata dar cred ca se va termina cu tranceul adik nu ca va murii acest gen.......ma refer ca nu o sa mai aiba atat de multii adeptii.......PAREREA UNEI SINGURE PERSONE SI MULTOR AMICI

:)

 

FOR ACTOR GRABIT dap are efecte chiar foarte benefice asupra mea si in plus imi palce pt ca e ceva cee numai in discoteca se poate face k daca ei in masina .....cum au facut altii manan :) ci bordul

in plus sentimentul ala de DRAGOSTE :) MA TERMINA :) :D :cry: :friends: :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×