Sari la conținut
Forum Roportal
rhyana

despartiti,dar totusi impreuna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stau si ma intreb:oare cine este de vina?eu,ca l-am iubit prea mult,l-am sufocat cu atata dragoste sau el care a inceput sa se sature de mine.dar........suntem casatoriti,avem un copil impreuna...si culmea ca ma iubeste.ciudat nu?suntem impreuna de doi ani si ceva,m-am casatorit ca el a vrut sa fie in rand cu lumea la doar dupa sase luni de cand ne-am cunoscut.naiva,nu?aveam 27 de ani,radetzi si voi nu?eu spuneam intotdeauna ca nu ma voi marita,de copii nici nu se punea problema;a aparut fat-frumos calare pe un cal alb si mi-a sucit mintile.ca sa nu mai vb atat,am sa trec direct la subiect.din luna a cincea de sarcina,noi nu am mai avut nicin un contact sexual,ii era frica de bebelus,nu stiu care au fost motivele,dar mie nu mi-a pasat,ca asta era ultimul lucru la care ma gandeam.a trecut un an de cand am nascut si noi nu avem relatii sexuale.am avut certuri foarte mari,despartiri,impacari,atat,nimic mai mult.imi este foarte greu sa traiesc in casa cu el ca si cu un coleg.mai greu imi este cand imi spune ca ma iubeste si ma strange in brate.il vreau pt ca il iubesc,este tatal copilului meu,nu vreau sa-l insel.sunt sigura ca nu are pe nimeni,as putea baga mana in foc ca nu are amanta .si totusi nu-l inteleg,cum poti iubi pe cineva si sa nu iti doresti sa fii cu persoana respectiva.este foarte greu,imi este dor de el,dar m-am resemnat,incerc sa ma resemnez,sa ma arat ca nu-mi pasa,pentru ca nu mai pot sa ma rog de el,sa ma umilesc in ultimul hal sa fie cu mine.nu am considerat ca ma umilesc daca i-am cersit dragostea,cand iubesti nu exista ratiune,iti este permis orice nu-i asa?eu tot mai sper ca intr-o zi isi va reveni,ca vom fi un cuplu normal.credeti ca mai are rost sa sper?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de-aia, ca iubesti la disperare ... nimic, daraga mea, nu se face far cumpatare

 

faptul ca inca e langa tine e mare lucru, inseamna ca vrea sa va reveniti ... cumpatare si echilibru ... atrage-l nu trage de el

 

ademeneste-l ... nu cersi

 

iubeste-l ... nu-i cere iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu tot mai sper ca intr-o zi isi va reveni,ca vom fi un cuplu normal.credeti ca mai are rost sa sper?

Nu! personal cred ca speri degeaba... nu de speranta ai tu nevoie ci de o discutie sincera cu sotul tau...

 

Daca este vointa COMUNA sunt destule lucruri care se pot incerca.

De exemplu se poate incerca o analiza socionica a deficientelor si apoi, dupa ce acestea sunt descoperite, incercarea unei dualizari. Practic asta inseamna asumarea comuna a unor responsabilitati noi.

Mai multe despre fenomenul de dualizare aici:

http://www.socionics.us/practice/duality.shtml

 

dar cum spuneam... pentru asta trebuie VOINTA COMUNA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stau si ma intreb:oare cine este de vina?eu,ca l-am iubit prea mult,l-am sufocat cu atata dragoste sau el ................................................................................

...............................

u-i asa?eu tot mai sper ca intr-o zi isi va reveni,ca vom fi un cuplu normal.credeti ca mai are rost sa sper?

 

 

Cauta ajutor specializat - vorbeste cu cineva care are pregatirea de a da un sfat bun - aici , ma tem ca va incepe mistoul cit de curind

Iti tinem pumnii sa gasesti solutia magica :crazy:

 

:huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cauta ajutor specializat - vorbeste cu cineva care are pregatirea de a da un sfat bun - aici , ma tem ca va incepe mistoul cit de curind

Iti tinem pumnii sa gasesti solutia magica :huh:

 

8)

Draga Saha,nu pot fi de acord cu tine.Chestia cu "il consigliere" e cea mai mare prostie adoptata de la "inteligentul" popor american,si asta am mai spus-o aici,acolo pana si animalele de companie beneficiaza de acest "privilegiu" Nu manaca saracul caine o zi...repede la "il consigliere", e deprimat bietul patruped.Si de multe ori m-am intrebat daca acest domn care le stie pe toate ii vorbeste cainelui sau ii latra :cheer:

Doar ei doi pot sa-si rezolve problemele...sa se duca la ajutor specializat...care le va spune,cel mai bine ar fi sa discutati :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru inceput nu mai fi asa disperata, fii mai calma si mai rece cu el ... si renunta la ideea ca fara el nu poti trai ... o sa iti aduca echilibru in suflet ...poarta-te ca o femei stapana pe ea si situatie

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o situatie destul de dificila,si daca nu ai trecut prin asa ceva e destul de greu sa dai un sfat.Ce pot sa iti spun decat sa ai o discutie destul de serioasa cu sotul tau,sa ii spui clar si raspicat ce te deranjeaza,sa ii spui ca relatia nu poate continua la modul acesta si ca trebuie sa rezolvati numai decat problema.Nu ajunge insa pana la implorare,caci nu cred ca o va face "din mila",pastreaza-ti demnitatea.

 

Sper ca din toate sfaturile primite pe forum,macar unul sa iti foloseasca.... :crazy:

 

P.S. Daca cu rugatul nu a mers,ai incercat cu indiferenta???Se spune ca nimic nu doare mai tare ca indiferenta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S. Daca cu rugatul nu a mers,ai incercat cu indiferenta???Se spune ca nimic nu doare mai tare ca indiferenta...

Indiferenta e o sabie cu doua taisuri.... Poate fi interpretata de cel de langa tine ca un final a tot ce a fost candva... ultima statie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Indiferenta e o sabie cu doua taisuri.... Poate fi interpretata de cel de langa tine ca un final a tot ce a fost candva... ultima statie...

As vrea sa-ti vorbesc despre "the Dark Side", simt ca putem evolua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×